Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Pon 9 Lis 2020, 17:01
APEL O ODDANIE KRWI !
2020-11-09T17:01:36+01:00
Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi oraz ich członków rodzin.Syn Naszego kolegi Rafała Gębury - MARCIN GĘBURA jest hospitalizowany w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach i w związku z tym potrzebna jest krew .Nie ważna jest konkretna grupa krwi oraz jej „Rh”, ważna jest postawa nasza i chęć pomocy innym. Przyjdź do stacji krwiodawstwa zgłoś oddanie krwi w zależności od zapotrzebowania w danym dniu „pełnej krwi”, „osocza” lub „płytek krwi” - przy zgłaszaniu poinformuj personel, że oddajesz krew dla :„ MARCIN GĘBURA - Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach”.Po oddaniu proszę poinformuj mojego brata Pawła Gęburę.Akcja trwa póki ostatnia deklaracja z oddania krwi nie wpłynie.Dajmy MARCINOWI oraz jego rodzinie wsparcie, nie bądźmy obojętni. Dziś On potrzebuje pomocy a jutro może Ty będziesz jej potrzebować.Tej wszystkiej krwi syn Naszego Kolegi na pewno nie będzie potrzebować, ale pomoże też innym ludziom. Nie zrażajmy się, że są kolejki w Stacji Krwiodawstwa , my czekamy aby oddać krew, ale chorzy i potrzebujący oczekują za tym bezcennym darem życia, jakim jest krew.MARCIN też na nią czeka aby wrócić, do domu i do rodziny. Dziś my zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli aby oddali krew, nie patrz na to ilu oddało, oddaj krew i Ty./-/Rafał Gębura
Pt 6 Lis 2020, 17:04
Spotkanie w sprawie przestoju
2020-11-06T17:04:03+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie związków zawodowych z przedstawicielami Zarządu MAN BUS, podczas którego przedstawione zostało stanowisko NSZZ „Solidarność” w sprawie planowanego przez firmę dwudziestosześciodniowego przestoju. Tak jak to było zdecydowane na wczorajszym posiedzeniu Komisji Międzyzakładowej Związek zdecydowanie odrzucił propozycje przestojowe, bo nie wrażają na to zgody pracownicy. W trakcie rozmów przedstawiciele pracodawcy przyznali, że nawet, gdy porozumienie zostanie podpisane to i tak było by zwolnione około 200 – 250 osób. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Jan Seweryn stwierdził, że ostateczna propozycja Związku to 120 godzin do odpracowania w proporcji 1 do 2 czyli w praktyce 60 godzin do odpracowania, 16 godzin odpracowywania w miesiącu, roczny okres rozliczeniowy i co najważniejsze gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracujących obecnie w firmie. Propozycja ta została przez kierownika zakładu Mehmeta Sermeta zdecydowanie odrzucona. Mehmet Sermet stwierdził, że w takim razie przystąpi do innego rozwiązania, którym jest obniżenie planu produkcyjnego i zwolnienie pracowników (nie podano ile osób miałoby być zwolnionych). Przedstawiciele innych związków zawodowych zgodzili się na odpracowanie 192 godzin w stosunku 1 do 1,5 i większą tygodniową ilość godzin do odpracowania. Spotkanie zakończyło się bez osiągnięcia porozumienia. Czy pracodawca zaproponuje inne rozwiązania problemu nie wiadomo. Ale o to apelowa „Solidarność”  
2020-11-06T16:30:09+01:00
W dniu 5 listopada odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej miało ono inny charakter niż dotychczas, a to ze względu z sytuacją epidemiczną. Po pierwsze nie odbyło się ono w siedzibie Związku, ale na stołówce wydziału Montażu. Po drugie nie brali w nim udziału członkowie Komisji z PKC. Głównym, a właściwie jedynym tematem obrad była sprawa przestoju w MAN, który Zarząd firmy planuje w grudniu bieżącego roku i styczniu 2021 roku. W sumie zapowiedziano 26 dni przestoju (208 godzin). Dni przestojowe miały by być przez pracowników odpracowane w ramach tak zwanego elastycznego czasu pracy. I to właśnie odpracowywanie jest największym problemem, bo pracownicy nie chcą odpracowywać na zasadach zaproponowanych przez Zarząd firmy. Sprawa elastycznego czasu pracy byłą przedmiotem burzliwej dyskusji. Członkowie Komisji krytycznie odnieśli się do planów Zarządu, bo według nich pracodawca chce przerzucić na pracowników problemy produkcyjne. Były także opinie, że problem został stworzony sztucznie, bo zamówienia na autobusy są, ale Zarząd chce z niewiadomych powodów skumulować produkcję w miesiącach letnich. Zdecydowaną większością głosów propozycje Zarządu firmy zostały odrzucone. Zdecydowano, że rozmowy mogą być podjęte, gdy pracodawca przedstawi inne, satysfakcjonujące pracowników, propozycje rozwiązania problemu. Oliwy do ognia dodało to, że pracodawca łamie zapisy porozumienia podpisanego na początku bieżącego roku dotyczącego między innymi odpracowywania dni przestoju, który miał miejsce w pierwszych miesiącach roku. W porozumieniu wyraźnie zapisano, że odpracowuje się 16 godzin w miesiącu i że może to być w sobotę lub w na tygodniu. Niestety przedstawiciele pracodawcy interpretują to tak, że można odpracowywać w sobotę i na tygodniu, co skutkuje tym, że kierownicy planują pracownikom więcej niż zapisane w porozumieniu 16 godzin. Protest w tej sprawie „Solidarność” wysłała do kierownika zakładu Mehmeta Sermeta. Zebranie Komisji zakończyło przyjęcie do Związku 15 nowych członków.          
Wt 3 Lis 2020, 18:31
Koronawirus atakuje MAN i PKC
2020-11-03T18:31:07+01:00
Tak jak w całej Polsce w MAN i PKC obserwujemy wzrost zachorowań na COVID-19. Na chwilę obecną w MAN chorych jest 28 osób, a 71 przebywa na kwarantannie. Natomiast w PKC choruje 21 osób, a 37 przebywa na kwarantannie.  
2020-11-03T11:35:04+01:00
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy propozycje Zarządu dotyczącą przestoju w MAN. Propozycje niewiele się zmieniły w stosunku do tego co było proponowane poprzednio. Co najgorsze to nie ma w nich gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracujących obecnie w firmie. NSZZ „Solidarność” ustosunkuje się do pisma Zarządu po konsultacji z pracownikami. Pismo Zarządu w załączeniu.
Pt 23 Paź 2020, 16:52
Drugie spotkanie z Zarządem MAN BUS
2020-10-23T16:52:58+02:00
W dniu dzisiejszym (23 października) odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z Zarządem MAN BUS. Tematem spotkania były propozycje Zarządu dotyczące przestoju w produkcji zawarte w piśmie z dnia 20 października. NSZZ „Solidarność” negatywnie odniósł się do pomysłów pracodawcy, gdyż zaproponowane rozwiązania nie są przez załogę firmy akceptowane. Prezes Yavuz stwierdził z kolei, że nie ma możliwości zagwarantowania zatrudnienia na obecnym poziomie, jak również nie wyraził zgody na odpracowywanie dni przestoju w stosunku 2:1. Ponadto prezes powiedział, że porozumienie o elastycznym czasie pracy powinno być podpisane na trzy lata, a w najgorszym przypadku na dwa lata. Nic nie wniosła do rozwiązania problemu wymiana zdań i opinii. Każda ze stron pozostała przy swoim stanowisku. W końcu prezes stwierdził, że skoro związku nie wyrażają zgody na wprowadzenie w firmie elastycznego czasu pracy to on wprowadzi drugi wariant rozwiązania problemu, którym jest redukcję załogi. Na tym spotkanie się zakończyło i nie wiadomo kiedy i czy będzie następne.     
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
"latania" mnóstwo ale chyba miedzy bajerką a palarniąDziś o 13:49 w wątku Maszynownia
Przyjdzie do Ciebie człowiek małpa z ochrony..Dziś o 7:33 w wątku Mobbing
Polecam zamienić się z tymi dziewczynami i zobaczyć ile jest latania a nie usiąść sobie wygodnie na maszynie i si...Dziś o 7:25 w wątku Maszynownia
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy