Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Nie 29 Lis 2020, 14:28
Od jutra wydajemy bony i kalendarze
2020-11-29T14:28:56+01:00
Bony i kalendarze będą wydawane w naszym biurze związkowym. Każdy dział będzie mógł je pobrać w ściśle określonym dniu w godzinach 6.00 do 15.00.Montaż pobiera bony w dniu 1 grudnia;Lakiernia pobiera bony w dniu 2 grudnia;Spawalnia pobiera bony w dniu 3 grudnia;Hala nr. 8, hala nr. 9, hala nr.10 pobierają bony w dniu 4 grudnia;Magazyny i pozostałe działy, a także APLEONA pobierają bony w dniu 7 grudnia. 
Śr 25 Lis 2020, 17:31
Porozumienie w MAN podpisane
2020-11-25T17:31:15+01:00
Dzisiaj o godzinie 16.00 podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi, a Zarządem MAN BUS dotyczące czasu pracy podczas planowanego przestoju w grudniu i styczniu. Negocjacje trwały bardzo długo, bo kilka tygodni. Dochodziło do przerw w rozmowach, nerwowych sytuacji i braku porozumienia. Nieugięta postawa NSZZ „Solidarność” sprawiła, że w wielu punktach pracodawca przychylił się do proponowanych przez Związek rozwiązań. Najważniejszą sprawa, którą udało się w porozumieniu zapisać to gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracowników, odpracowanie 80 godzin (10 dni), oraz wyplata 65% premii rocznej. Umowy, które kończą się pracownikom w listopadzie i grudniu będą przedłużane – dotyczy to pracowników zatrudnionych bezpośrednio w MAN jak również pracowników APT. Więcej szczegółów w załączony porozumieniu.     
Pon 23 Lis 2020, 19:07
Negocjacje w MAN
2020-11-23T19:07:38+01:00
Dzisiaj odbyło się dwa spotkania związków zawodowych z przedstawicielami pracodawcy podczas, których omawiana była sprawa warunków przestoju w grudniu i styczniu. Doszło do niewielkiego zbliżenia stanowisk, ale do satysfakcjonujących „Solidarność” uzgodnień jest jeszcze daleko. Jutro o godzinie 9.00 odbędzie się spotkanie ostatniej szansy na którym zapadnie decyzja czy porozumienie zostanie podpisane. „Solidarność” domaga się gwarancji zatrudnienia i to jest głównym punktem spornym.
2020-11-21T18:16:44+01:00
NSZZ „Solidarność” gotowa jest do podpisania porozumienia o elastycznym czasie pracy, ale musi to być na rozsądnych warunkach. Zaproponowane przez Komisję Międzyzakładową warunki są dla pracowników do zaakceptowania, chociaż jest to dla nich trudne. Najważniejszym z naszych postulatów jest gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracujących obecnie w MAN bez względu na to czy mają umowy z MAN, czy są to umowy stale czy terminowe, czy są zatrudnieni za pośrednictwem APT. My nie dzielimy pracowników na lepszych i gorszych. Niestety Zarząd firmy nie daje gwarancji zatrudnienia, a wprost przeciwnie otwarcie mówi, że trzeba o 6% podnieść produktywność, co oznacza, że 6% pracowników będzie musiało z firmy odejść nawet, gdy podpiszemy porozumienie! Jest to coś niebywałego! Tak się nie negocjuje! Tylko ktoś nieodpowiedzialny zdecydowałby się na podpisanie takiego porozumienia. „Solidarność” jest Związkiem poważnym i odpowiedzialny, dlatego apelujemy do Zarządu firmy o poważne traktowanie ciężko pracujących w MAN pracowników. Za ich pracę należy im się szacunek, bo to oni wypracowują zysk firmy. Czy nie powinni mieć za to gwarancji zatrudnienia! Odpowiedź może być tylko jedna: Tak, tak, tak. I takiej odpowiedzi oczekujemy od Zarządu MAN.
Wt 17 Lis 2020, 16:47
W MAN bez posiłków
2020-11-17T16:47:24+01:00
Od dzisiaj aż do końca miesiąca pracownicy MAN-a nie będą mogli korzystać z posiłków, które były wydawane wszystkim zatrudniony. Powodem jest zachorowanie na COVID-19 kilku kucharek firmy Milenia, która przygotowuje i dostarczane owe posiłki do MAN-a. Wszyscy pracujący w Mileni pracownicy – kilkanaście osób – zostali dzisiaj przebadani na obecność koronawirusa. U kilku osób wynik był pozytywny. Od dzisiaj część pracowników przebywa na kwarantannie, a część odesłana została do domu. Stołówka nie pracuje. Miejmy nadzieję, że sytuacja w Mileni nie będzie miała wpływu na zwiększoną ilość zachorować wśród pracowników MAN-a, którzy korzystali z przygotowywanych przez tę firmę dań.       
2020-11-17T09:55:55+01:00
W dniu wczorajszym odbyło się nadzwyczajne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Głównym i jedynym tematem zebrania była sprawa negocjacji porozumienia dotyczącego przestoju planowanego w grudniu bieżącego roku i w styczniu roku 2020. Przewodniczący Jan Seweryn przedstawił aktualny stan negocjacji i ocenił nastroje w firmie. Według przewodniczącego z rozmów przeprowadzonych z pracownikami wynika, że część z nich jest zdecydowanie przeciwne podpisywanie porozumienia na warunkach proponowanych przez Zarząd firmy. Jest jednak duża grupa pracowników, która była by skłonna poprzeć podpisanie porozumienia, ale pod warunkiem, że będzie zagwarantowane zatrudnienie dla wszystkich pracujących obecnie w firmie. Po wystąpieniu przewodniczącego odbyła się burzliwa dyskusja podczas, której członkowie Komisji przedstawiali swoje opinie na temat proponowanego przez Zarząd porozumienia. Zdecydowano, że do pracodawcy zostanie wysłane pismo ze stanowiskiem Związku w którym określone zostaną warunki po spełnieniu, których „Solidarność” skłonna będzie podpisać stosowane porozumienie. W sprawie aktualnej sytuacji w firmie wypowiedzieli się także członkowie Komisji przebywający na urlopach i zwolnieniach lekarskich. Odbyło się to przez telefon głośno mówiący. Stanowisko zostało przyjęte jednogłośnie. Stanowisko w Dokumentach.  
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Gość zwariował! Jakim prawem chcesz rozporządzać pieniążkami związkowców usupłanymi z ich comiesięcznych skł...Wczoraj o 21:57 w wątku Bony dla wybranych
Panie Janku temat odnośnie nowo zamontowanych kamer na montażu czemu i komu mają służyć i czy pracownicy powinni b...Wczoraj o 20:30 w wątku Kamery
Dziwne masz myślenie człowieczku...Wczoraj o 10:06 w wątku Bony dla wybranych
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy