Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Wt 3 Lis 2020, 18:31
Koronawirus atakuje MAN i PKC
2020-11-03T18:31:07+01:00
Tak jak w całej Polsce w MAN i PKC obserwujemy wzrost zachorowań na COVID-19. Na chwilę obecną w MAN chorych jest 28 osób, a 71 przebywa na kwarantannie. Natomiast w PKC choruje 21 osób, a 37 przebywa na kwarantannie.  
2020-11-03T11:35:04+01:00
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy propozycje Zarządu dotyczącą przestoju w MAN. Propozycje niewiele się zmieniły w stosunku do tego co było proponowane poprzednio. Co najgorsze to nie ma w nich gwarancji zatrudnienia dla wszystkich pracujących obecnie w firmie. NSZZ „Solidarność” ustosunkuje się do pisma Zarządu po konsultacji z pracownikami. Pismo Zarządu w załączeniu.
Pt 23 Paź 2020, 16:52
Drugie spotkanie z Zarządem MAN BUS
2020-10-23T16:52:58+02:00
W dniu dzisiejszym (23 października) odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z Zarządem MAN BUS. Tematem spotkania były propozycje Zarządu dotyczące przestoju w produkcji zawarte w piśmie z dnia 20 października. NSZZ „Solidarność” negatywnie odniósł się do pomysłów pracodawcy, gdyż zaproponowane rozwiązania nie są przez załogę firmy akceptowane. Prezes Yavuz stwierdził z kolei, że nie ma możliwości zagwarantowania zatrudnienia na obecnym poziomie, jak również nie wyraził zgody na odpracowywanie dni przestoju w stosunku 2:1. Ponadto prezes powiedział, że porozumienie o elastycznym czasie pracy powinno być podpisane na trzy lata, a w najgorszym przypadku na dwa lata. Nic nie wniosła do rozwiązania problemu wymiana zdań i opinii. Każda ze stron pozostała przy swoim stanowisku. W końcu prezes stwierdził, że skoro związku nie wyrażają zgody na wprowadzenie w firmie elastycznego czasu pracy to on wprowadzi drugi wariant rozwiązania problemu, którym jest redukcję załogi. Na tym spotkanie się zakończyło i nie wiadomo kiedy i czy będzie następne.     
Czw 22 Paź 2020, 17:28
Zdjęć: 8
Pogrzeb Wojciecha Zawala
2020-10-22T17:28:38+02:00
W dniu 16 października zmarł Wojciech Zawal starachowicki działacz NSZZ „Solidarność” w latach 1980 – 1989. W stanie wojennym zajmował się drukiem i kolportażem ulotek i gazetek. Pogrzeb Wojciech Zawala  odbył się w dniu 22 października. Zmarły miał 67 lat.
2020-10-21T15:47:17+02:00
Dzisiaj otrzymaliśmy od Zarządu MAN BUS propozycje dotyczące elastycznego czasu pracy. Komentując to na gorąco należy stwierdzić, że zarządzający obecnie MAN-em przeszli samych siebie.  
2020-10-19T20:08:53+02:00
Tak jak co roku w Starachowicach odbyła się uroczystość kolejnej rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Niestety szalejąca pandemia koronawirusa sprawiła, że obchody tej rocznicy były w tym roku bardzo skromne. Pierwsza sprawa to bardzo mało osób, które we Mszy uczestniczyły. W uroczystości udział wzięły tylko dwa sztandary: nasz, czyli MOZ NSZZ „Solidarność” w MAN BUS i starachowickiej delegatury Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”. Pechowy zbieg okoliczności sprawił, że z powodu remontu starego kościoła pod tablicą i popiersiem księdza Jerzego nie można było złożyć wiązanek i zapalić zniczy. Mszę celebrował i okolicznościową homilię wygłosił ksiądz Tadeusz Czyż. Po Mszy wiązanki i znicze, które miały być złożone pod tablicą i popiersiem księdza Popiełuszki zostały złożone pod obrazem Matki Boskiej. W imieniu naszej organizacji związkowej wiązankę złożył przewodniczący Jan Seweryn, a znicz zapaliła wiceprzewodnicząca Małgorzata Żłobecka. Wiązanki i znicze złożyli także przedstawiciele „Solidarności” Oświaty i Odlewni Polskich, a także inne osoby biorące udział w uroczystości. Poczet sztandarowy NSZZ „Solidarność” w MAN BUS stanowili: Mirosław Chorab, Waldemar Maciag i Maciej Maciąg. Zdjęcia podczas Mszy wykonał Mariusz Wolański.   
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Gość zwariował! Jakim prawem chcesz rozporządzać pieniążkami związkowców usupłanymi z ich comiesięcznych skł...Wczoraj o 21:57 w wątku Bony dla wybranych
Panie Janku temat odnośnie nowo zamontowanych kamer na montażu czemu i komu mają służyć i czy pracownicy powinni b...Wczoraj o 20:30 w wątku Kamery
Dziwne masz myślenie człowieczku...Wczoraj o 10:06 w wątku Bony dla wybranych
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy