Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Czw 24 Wrz 2020, 10:37
Przestój w MAN BUS w Starachowicach
2020-09-24T10:37:12+02:00
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że firma planuje przestój w grudniu bieżącego roku. Miałby się on rozpocząć 9 grudnia i potrwać do końca roku. Możliwe jednak jest, że pierwsze dni stycznia były by też przestojowe. Tak zwane grupy podłogowe miały by mieć przestój od 16 grudnia. Powodem przestoju jest brak zamówień na autobusy. Przedstawicielka pracodawcy nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego praktycznie z dnia na dzień nieaktualny stał się plan produkcyjny, który zakładał produkcję 12 autobusów dziennie do końca bieżącego roku i przez cały rok przyszły. W sprawie zaistniałej sytuacji odbyło się spotkanie przedstawicieli pracodawcy ze związkami zawodowymi, podczas którego zastanawiano się jak rozwiązać problem przestoju. Strona pracodawcy sugerowała skrócenie bieżącego okresu rozliczeniowego i wydłużenie do roku następnego okresu rozliczeniowego w czasie którego dni przestojowe pracownicy mieli by odpracować. Mowa była o nieprzedłużaniu umów o pracę i o rezygnacji z agencji pracy tymczasowej i firmy zewnętrznej. Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” krytycznie odnieśli się do zaistniałej sytuacji i pomysłów jej rozwiązania i wnioskowali o przedstawienie propozycji Zarządu na piśmie. Jest czymś niebywałym, że jeszcze niedawno twierdzono, że sytuacja w firmie znacznie się poprawiła, a kilka dni później mówi się, że sytuacja jest krytyczna.    
Pon 14 Wrz 2020, 12:26
Gigantyczne zwolnienia w MAN
2020-09-14T12:26:02+02:00
Nie trzeba było długo czekać aż nowy prezes MAN Andreas Tostmann wprowadzi w życie zapowiadane przez siebie zmiany „którymi nie wszyscy się zgodzą”.  W ubiegły piątek poinformowano, że w ramach oszczędności i poprawy wyników finansowych koncernu zwolnionych będzie około 9,5 tysiąca pracowników (wcześniej mówiło się o 6,5 tysiącu). Zwolnienia miałyby dotknąć głównie pracowników zakładów zlokalizowanych w Niemczech i Austrii. W tej chwili w sześciu zakładach znajdujących się w tych krajach zatrudnionych jest około 25 tysięcy osób (w tym około 20 tysięcy w Niemczech). Tak wielka redukcja oznacza, że zwolniony miałby być co drugi pracownik! Najprawdopodobniej dojdzie do zamknięcia kilku zakładów i przeniesienia produkcji do innych firm koncernu. Z planami Zarządu nie zgadza się Rada Zakładowa i jej przewodniczący Saki Stimoniaris, który stwierdzi, że „Niedopuszczalne jest, aby zwolnienia z pracy i zamykanie zakładów były jedynymi rozwiązaniami, jakie może wymyślić zarząd”. Czy redukcja zatrudnienia dotknie także zakłady MAN-a w Polsce nie wiadomo, ale wszystko na to wskazuje, że jednak nie, bo koszty produkcji w naszym kraju są kilkakrotnie niższe niż w Niemczech. Być może część produkcji z Niemiec przeniesiona zostanie właśnie do Polski. Nie wydaje się, że problemy dotyczące zakładów produkujących ciężarówki, a te właśnie są produkowane w Niemczech i Austrii, przełożą się na produkcję autobusów w zakładach MAN-a w Starachowicach i w Ankarze. Na chwilę obecną plany produkcyjne w MAN w Starachowicach są bardzo wysokie, bo do końca bieżącego roku i w całym roku 2021 produkowane ma być dwanaście autobusów dziennie.        
2020-09-11T10:59:07+02:00
W dniu 10 września odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Na wstępie przewodniczący Komisji Jan Seweryn przedstawił relację z posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”, które odbyło się w tym samy dniu w Kielcach. Głównym tematem omawianym na Regionie była sprawa braku zainteresowania Agencji Rozwoju Przemysłowego spółkami nad którymi sprawuje ona nadzór właścicielski. Dotyczy to głównie elektrowni Połaniec, PREM-y, Chemaru, MESKO i ŚKSM. Spółki te są źle zarządzane, co ma negatywny wpływ na ich kondycję ekonomiczną, co przekłada się też na płace i zatrudnienie pracowników. Zła sytuacja w firmach może doprowadzić do zwolnień, a nawet do likwidacji zakładów. W sprawie zaistniałej sytuacji Zarząd Regionu wielokrotnie interweniował w ministerstwach, ale niestety nic się nie zmienia, a wprost przeciwnie następuje pogorszenie. W związku z tym postanowiono wystosować pismo do premiera z prośbą o interwencję i rozważano podjęcie akcji protestacyjnej. Następnym punktem zebrania Komisji było przyjęcie do Związku 32 nowych członków. W dalszej części zebrania przewodniczący omówił sytuację w firmach, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN do pracy przyjmowane są kolejne osoby. Jest to niezrozumiałe, bo jeszcze nie tak dawno temu trwały zwolnienia. Do tej pory nie ma odpowiedzi na pismo „Solidarności” dotyczące zatrudniana spawaczy poprzez firmę zewnętrzną. Pracownicy w ten sposób zatrudnieni, a są to w głównej mierze Ukraińcy i obywatele innych krajów wschodnich, wyłączeni są zobowiązujących w MAN Regulaminów i Zakładowego Zbiorowego Układu Pracy. Nagminne są przypadki, że pracują ono po 10 i 12 godzin dziennie, chociaż polskie prawo zabrania pracy nadliczbowej tam gdzie przekroczone są NDS i NDN. Komisja rozważała złożenie do PIP doniesienia o łamaniu przepisów prawa pracy. Przewodniczący wyjaśnił na jakich zasadach będzie w tym roku płacony tak zwany dobrowolny dodatek. Omówiono także sprawę zakresu obowiązków logmenów, bo okazuje się, że niektórzy logmeni uważają się za kadrę zarządzającą. Tak jednak nie jest, co oficjalnie potwierdził Dział Personalny rozsyłając na wniosek „Solidarności” do kierowników informację o tym, czym logmeni mają się zajmować.......
2020-08-31T20:31:01+02:00
Jak co roku Komisja Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w MAN BUS (MAN, PKC i APLEONA) uczciła rocznicę powstania Związku. W dniu 31 sierpnia o godzinie 14.45 pod tablicą upamiętniającą członków „Solidarności” z FSC znajdującą się na Budynku Biura Głównego MAN odbyło się spotkanie członków i sympatyków „Solidarności” w trakcie, którego zostały złożone wiązanki i zapalone znicze. Wiązankę w imieniu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” złożyli Jan Seweryn i Małgorzata Żłobecka. Wiązanki złożyli też: Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w MAN Zbigniew Palacza oraz członek Światowej i Europejskiej Rady Zakładowej MAN Mariusz Dzwonek. Następnie uczestnicy uroczystości z flagami związkowymi, transparentem i sztandarami, przy dźwiękach pieśni strajkowych, przeszli chodnikami ulic 1 Maja i Radomskiej pod Pomnik „Solidarności” przy kościele Wszystkich Świętych. Wiązankę pod tablicą poświęconą robotnikom zamordowanym w czasie rządów PZPR i wieniec pod Pomnikiem Solidarności złożyli Jan Seweryn, Małgorzata Żłobecka i Jan Radecki. Poczet poczty sztandarowe stanowili: Sztandar FSC – Jan Dudzic, Mirosław Chorab i Stanisław Moroń, sztandar KM MAN BUS – Maciej Maciąg, Monika Czaja i Sylwia Mirota. Wcześniej Jan Seweryn i Małgorzata Żłobecka złożyli wiązankę przy Obelisku Anny Walentynowicz i zapalili znicz pod Kamieniem Solidarności. Zdjęcia podczas uroczystości wykonywał Remigiusz Przygoda.
Pt 28 Sie 2020, 15:44
Loteria
2020-08-28T15:44:22+02:00
W dniu dzisiejszym przeprowadzone zostało losowanie nagród w naszej Loterii. Losowanie odbywało się inaczej niż to było dotychczas bo niestety w roku bieżącym nie było festynu. A jak wiadomo to na festynie odbywało się losowanie. W związku z zaistniałą sytuacją powołana został grupa trzech osób – z każdego zakładu po jednej osobie – która dokonała losowania. W skład grupy losującej weszli Olga Mularska z PKC, Mariusz Szmalec z MAN i Mateusz Lenty z APLEONA. Nagrody można odbierać już w najbliższy poniedziałek. Lista osób które wygrały nagrody jest na tej stronie i na FB.   
2020-08-28T07:02:18+02:00
Jak co roku Komisja Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w MAN BUS (MAN, PKC i APLEONA) uczci rocznicę powstania Związku. W dniu 31 sierpnia o godzinie 14.45 pod tablicą upamiętniającą członków „Solidarności” z FSC znajdującą się na Budynku Biura Głównego MAN odbędzie się spotkanie członków i sympatyków „Solidarności” w trakcie, którego zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą pod Pomnik „Solidarności” przy kościele Wszystkich Świętych gdzie również złożą wiązanki i zapalą znicze. Wcześnie delegacja Związku złoży wiązankę przy Obelisku Anny Walentynowicz.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Gość zwariował! Jakim prawem chcesz rozporządzać pieniążkami związkowców usupłanymi z ich comiesięcznych skł...Wczoraj o 21:57 w wątku Bony dla wybranych
Panie Janku temat odnośnie nowo zamontowanych kamer na montażu czemu i komu mają służyć i czy pracownicy powinni b...Wczoraj o 20:30 w wątku Kamery
Dziwne masz myślenie człowieczku...Wczoraj o 10:06 w wątku Bony dla wybranych
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy