Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Pt 3 Kwi 2020, 20:41
Przestój w PKC trwa
2020-04-03T20:41:00+02:00
W PKC wciąż trwa przestój i tak naprawdę nie wiadomo kiedy się skończy. Wprawdzie dzisiaj przedstawicielka pracodawcy stwierdziła, że być może część pracowników stawi się do pracy w połowie tygodnia, ale nie jest to nic pewnego, a według nas jest na to minimalna szansa. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pracownicy nie wiedzą na jakich zasadach przebywają na przestoju. Czy będą to dni do odpracowania czy może dni przestojowe. Na pewno nie wchodzi to w grę urlop, bo pracownicy już dosyć go poświęcili na poprzednie dni bez pracy. Na chwilę obecną Zarząd nie przedstawił związkom zawodowym projektu porozumienia na podstawie, którego firma mogłaby zwrócić się o rządowe dotacje. Na co więc czeka? NSZZ „Solidarność” już od dłuższego czasu stara się doprowadzić do negocjacji na temat czasu pracy w firmie, ale jak do tej pory poza ogólnikową wymianą opinii nie udało się doprowadzić do konkretnych ustaleń.
Czw 2 Kwi 2020, 14:59
Porozumienie w MAN podpisane
2020-04-02T14:59:18+02:00
W dniu dzisiejszym podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi i Zarządem MAN w sprawie uregulowania czasu pracy w obecnej, kryzysowej, sytuacji. Oto główne jego punkty:W firmie od 1 kwietnia będzie przestój, który potrwa przynajmniej do 17 kwietnia (limit godzin przestojowych to 160).Pracownicy spawalni, lakierni, magazynu i obróbki mechanicznej przebywający na przestoju otrzymają 80% wynagrodzenia liczonego od płacy zasadniczej.Pracownicy Montażu mogą przebywać na przestoju maksymalnie 160 godzin, które odpracują w stosunku 2 do 1 czyli za dwa dni przestoju odpracują 1 dzień. Czyli do odpracowania będzie maksimum 80 godzin.Pracownicy utrzymania ruch, jakości, konstrukcji, planowania i innych pomniejszych działów będą mieć skrócony czas pracy do 4 dni i za te 4 dni będą mieć zapłacone.Okres rozliczeniowy wydłużony zostanie do 31.01.2021 roku.Pracownik może mieć zaplanowane do odpracowania tylko 16 godzin miesięcznie (w sobotę lub na tygodniu).Od 1 stycznia płaca zasadnicza wszystkich pracowników wzrośnie o 4%. Dodatkowo 1% funduszu płac przeznaczone zostanie na podwyżki indywidualne.Od 1 kwietnia do płacy zasadniczej włączone zostanie 3% premii miesięcznej.Pracodawca gwarantuje wypłatę 100% dobrowolnego dodatku (50% gwarancja i 50% uzależnione od indywidualnej absencji chorobowej (liczonej od 1 maja).Pracodawca gwarantuje wypłatę premii koncernowej.Porozumienie obowiązuje od 1 kwietnia do 30 czerwca.Pracownicy FAB i innych działów, którzy nie korzystali z przestojów będą mieć 1 tydzień przestoju rotacyjnie od 14 kwietnia (najpierw I zmiana, a później II zmiana). Pracownicy posiadający II i III niepełnosprawności będą wysłani na przestój 80%.Pracownicy, którzy skończyli 60 lat będą wysłani na przestój 80%, aby zmniejszyć ryzyko ich zarażenia.   
Czw 26 Mar 2020, 15:21
Wielki przestój w MAN-ie
2020-03-26T15:21:38+01:00
Zarząd MAN podczas wczorajszego spotkania ze związkami zawodowymi poinformował, że planowany jest dłuższy przestój niż to dotychczas mówiono. Ma on potrwać nie trzy tygodnie, ale aż do końca kwietnia. Przedstawiciele pracodawcy zaproponowali, aby dni przestojowe zostały odpracowane. W sumie było by do odpracowania aż 160 godzin. W zamian za zgodę na to pracodawca gwarantował wypłacenie tak zwanego dobrowolnego dodatku w 100% i premię koncernową. NSZZ „Solidarność” nie wyraził na to zgody i zaproponował, aby pracodawca pokrył następny tydzień (od 30 marca do 3 kwietnia) płatnym przestojem, a następne godziny (160) odpracowane by były w stosunku 2: 1 czyli za dwa dni pracownik odpracowywałby jeden dzień. W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie, ale prezes Zarządu nie przystał na propozycje „Solidarności” i stwierdził, że wszystkie godziny powinny być opracowane w wydłużonym – dwunastomiesięcznym – okresie rozliczeniowym. „Solidarność” nie wyraziła na to zgody, bo było by to przerzucenie całego ciężaru kryzysu na pracowników. Związek podtrzymał swoją wcześniejszą propozycję – odpracowanie w stosunku 2: 1 – a w drugiej propozycji postulował skorzystanie z ustawy antykryzysowej i wprowadzenie przestoju na zasadach owej ustawy. Na chwilę obecną nic nie jest ustalone, bo Zarząd wciąż podtrzymuje to, co proponował wcześnie, czyli odpracowanie wszystkich dni przestojowych. Tu warto wspomnieć, że pracownicy wychodząc na przeciw oczekiwaniom pracodawcy wzięli w tym tygodniu urlopy, co niestety jak widać nie zostało docenione, bo pracodawca chce znacznie więcej.      
Wt 24 Mar 2020, 17:19
Biuro związkowe zamknięte
2020-03-24T17:19:59+01:00
W dniach 25 – 26 – 27 marca biuro związkowe jest nieczynne.  Świadczenia statutowe będą wypłacane w późniejszym terminie. W sprawach bardzo pilnych proszę dzwonić pod numer 695 055 757. Kontakt jest także możliwy na FB i stronie internetowej.
Pt 20 Mar 2020, 16:50
Sytuacja w PKC
2020-03-20T16:50:30+01:00
W dniu dzisiejszym w PKC odbyło się spotkanie przedstawicieli pracodawcy ze związkami zawodowymi na temat przestoju firmy w związku z epidemią koronawirusa. Przedstawiciele pracodawcy przedstawili całkowicie odmienną wersję wydarzeń niż ta, którą przekazali kilka dni temu. Nie było już mowy o miesiącu przestoju, ale tylko o przestoju do końca miesiąca i to nie na wszystkich działach. Prezes Dariusz Abram i dyrektor Działu Personalnego Paulina Mierzwa stwierdzili, że ci, dla których nie będzie pracy będą wysłani na wolne, które pokryją w pierwszej kolejności godzinami nadpracowanymi, urlopami zaległymi, kilkoma dniami urlopu bieżącego i godzinami do opracowania. „Solidarność” nie wyraziła zgody na urlopy bieżące, ale przedstawiciele pracodawcy stwierdzili, że będą rozmawiać z pracownikami, aby deklarowali się na wzięcie urlopu. Z informacji, jakie docierają do NSZZ „Solidarność” pracownicy są nagabywani i wywierana jest na nich presja, aby wzięli kilka dni urlopu bieżącego. Prezes Dariusza Abram stwierdzi, że jest to nieprawda. Podobnie jak w przypadku MAN-a PKC również czeka na decyzje rządu RP co do sfinansowania przez rząd przestojów w firmie. Prezes stwierdził także, że nie jest w stanie określić jak będzie wyglądało funkcjonowanie firmy od 1 kwietnia. Według prezesa to nie brak części do montażu jest powodem przestoju, ale przestoje u odbiorców produkowanych przez PKC wiązek.           
Pt 20 Mar 2020, 16:49
Przeszli samych siebie (w MAN)
2020-03-20T16:49:26+01:00
W dniu dzisiejszym doszło w MAN do rzeczy niesłychanej. Na wniosek kierownika zakładu Mahmeta Sermeta kierowniczka Działu Personalnego Marta Kostecka wezwała członków Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”, aby bezpośrednio od kierownika zakładu usłyszeli propozycje firmy dotyczące przestoju. Przewodniczący Komisji Jan Seweryn stwierdził na wstępie spotkania, że jest niedopuszczalne, aby zebranie Komisji związku zawodowego organizował pracodawca. Wtedy stwierdzono, że Zarząd traktuje ich nie jako związkowców, ale jako pracowników i ma ich prawo jako pracowników wezwać. Jest to rzecz kuriozalna i skandaliczna, bo w rzeczywistości chciano zmanipulować członków Komisji, aby zmienili wcześniej podjętą decyzję co do braku zgody na pokrycie urlopami przestoju. Związkowcy wysłuchali tego, co powiedział kierownik zakładu i nie wdawali się z nim w dyskusję. Zadeklarowali jedynie, że porozmawiają jeszcze raz z pracownikami i zapytają co sądzą o propozycji Zarządu, aby pierwszy tydzień przestoju pokryć urlopami. Przewodniczący Komisji Jan Seweryn po raz kolejny zaproponował, aby pierwszy tydzień przestoju został zapłacony i aby o pokryciu następnych rozmawiać w późniejszym terminie. Kierownik zakładu zdecydowanie odrzucił tę propozycję i stwierdził, że w takim razie oni sami zapytają pracowników czy chcą iść na urlopy. Około południa, po konsultacji z pracownikami, przewodniczący przekazał do Zarządu informację, że pracownicy nie godzą się na pokrycie przestoju urlopami. Jednak Zarząd nie przyjął tego do wiadomości i na wydziałach zaczęto namawiać pracowników do wzięcia urlopów na pierwszy tydzień przestoju. Część pracowników będąc pod presją koordynatorów i kierowników wypisała wnioski urlopowe. Działania kierownictwa zakładu noszą wszelkie znamiona nękania pracowników. W całej sprawie nie chodzi wcale o zabezpieczenie pracowników przed koronawirusem, ale o to jak najmniejszym kosztem przetrwać kryzys. Zarząd firmy nie ukrywa, że czeka na decyzje rządu dotyczące pieniędzy, które firma może uzyskać w ramach pomocy przedsiębiorstwom w czasie walki z koronawirusem. Krótko mówiąc chodzi o to, aby rząd RP zapłacił za przestój firmy.  
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Panie Janku weź Pan to w końcu za pusk, bo to już ludzkie granice przechodzi najpierw prosili się o dni wolne do odp...Wczoraj o 20:48 w wątku Nadgodziny do odbioru
Te Węgry będą robione na wschodzie to już pewne bo l3c... Wczoraj o 20:41 w wątku LUTY , MARZEC , KWIECIEŃ
Turkom sie chce a Polakom sie nie chce? Hmm.. no tak Polacy marza tylko o socjalu i nie chca pracowac! Monachium zadecyd...Wczoraj o 20:40 w wątku LUTY , MARZEC , KWIECIEŃ
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy