Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Czw 22 Paź 2020, 17:28
Zdjęć: 8
Pogrzeb Wojciecha Zawala
2020-10-22T17:28:38+02:00
W dniu 16 października zmarł Wojciech Zawal starachowicki działacz NSZZ „Solidarność” w latach 1980 – 1989. W stanie wojennym zajmował się drukiem i kolportażem ulotek i gazetek. Pogrzeb Wojciech Zawala  odbył się w dniu 22 października. Zmarły miał 67 lat.
2020-10-21T15:47:17+02:00
Dzisiaj otrzymaliśmy od Zarządu MAN BUS propozycje dotyczące elastycznego czasu pracy. Komentując to na gorąco należy stwierdzić, że zarządzający obecnie MAN-em przeszli samych siebie.  
2020-10-19T20:08:53+02:00
Tak jak co roku w Starachowicach odbyła się uroczystość kolejnej rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Niestety szalejąca pandemia koronawirusa sprawiła, że obchody tej rocznicy były w tym roku bardzo skromne. Pierwsza sprawa to bardzo mało osób, które we Mszy uczestniczyły. W uroczystości udział wzięły tylko dwa sztandary: nasz, czyli MOZ NSZZ „Solidarność” w MAN BUS i starachowickiej delegatury Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”. Pechowy zbieg okoliczności sprawił, że z powodu remontu starego kościoła pod tablicą i popiersiem księdza Jerzego nie można było złożyć wiązanek i zapalić zniczy. Mszę celebrował i okolicznościową homilię wygłosił ksiądz Tadeusz Czyż. Po Mszy wiązanki i znicze, które miały być złożone pod tablicą i popiersiem księdza Popiełuszki zostały złożone pod obrazem Matki Boskiej. W imieniu naszej organizacji związkowej wiązankę złożył przewodniczący Jan Seweryn, a znicz zapaliła wiceprzewodnicząca Małgorzata Żłobecka. Wiązanki i znicze złożyli także przedstawiciele „Solidarności” Oświaty i Odlewni Polskich, a także inne osoby biorące udział w uroczystości. Poczet sztandarowy NSZZ „Solidarność” w MAN BUS stanowili: Mirosław Chorab, Waldemar Maciag i Maciej Maciąg. Zdjęcia podczas Mszy wykonał Mariusz Wolański.   
2020-10-16T20:14:59+02:00
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie prezesa MAN BUS Münüra Yavuza z członkami komisji zakładowych wszystkich związków zawodowych. Spotkanie to zostało zorganizowane po tym jak NSZZ „Solidarność” nie wyraziła zgody na podpisanie porozumienia dotyczącego odpracowania dni przestojowych na warunkach proponowanych przez Zarząd firmy. Widocznie Zarząd nie przyjął decyzji Komisji Międzyzakładowej i uznał, że należy wezwać całą Komisję, aby wyperswadować to, że jednak musi być zgoda na elastyczny czas pracy. Ale ponieważ prezes nie może zwoływać zebrań związkowych wezwano członków Komisji nie jako związkowców, ale jako…pracowników! To posunięcie jednoznacznie świadczy o tym, że Zarząd firmy chce podważyć autorytet przewodniczącego, co jest śmieszne, bo przewodniczący jest przekaźnikiem decyzji Komisji. Podczas spotkania prezes Yavuz stwierdził, że potrzeby jest mu elastyczny czas pracy i przedstawił dwa warianty dotyczące tej sprawy. Jednak w żadnym z nich nie ma gwarancji zatrudnienia dla wszystkich zatrudnionych obecnie w firmie o co wnioskuje „Solidarność”. Było widoczne, że prezes czekał na dyskusję i zadawanie pytań, ale bardzo się zawiódł bo pytań była zaledwie kilka. Prezes zapowiedział, że planuje kolejne spotkanie z członkami komisji na którym chce uzyskać odpowiedź na swoje oczekiwania. Działanie prezesa jest mało poważne, bo jakiekolwiek decyzje podejmowane przez „Solidarność” zapadają nie na zebraniach organizowanych przez niego, ale na zebraniach Komisji Międzyzakładowej organizowanych przez przewodniczącego. Miejmy nadzieję, że ktoś wyperswaduje prezesowi, że nie tędy droga. Dodać należy, że „Solidarność” jest gotowa do rozmów i kompromisów, ale musi się to odbywać na partnerskich zasadach i skutkować pozytywnymi dla pracowników rozwiązaniami.     
Czw 15 Paź 2020, 19:16
Zdjęć: 8
Pożar
2020-10-15T19:16:50+02:00
Nieszczęście spadło na jedną z Pań zatrudnionych w APLEONA. W wyniku pożaru spłonęło wnętrze domu i wszystkie sprzęty, odzież i meble. Osoby, które chciały by tej Pani pomóc proszone są o kontakt z naszym biurem związkowy,
Pt 9 Paź 2020, 20:47
Koronawirus w APLEONA
2020-10-09T20:47:47+02:00
W APLEONA – firmie obsługującej MAN w zakresie utrzymania ruchu i sprzątania potwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
"latania" mnóstwo ale chyba miedzy bajerką a palarniąDziś o 13:49 w wątku Maszynownia
Przyjdzie do Ciebie człowiek małpa z ochrony..Dziś o 7:33 w wątku Mobbing
Polecam zamienić się z tymi dziewczynami i zobaczyć ile jest latania a nie usiąść sobie wygodnie na maszynie i si...Dziś o 7:25 w wątku Maszynownia
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy