Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Nie 26 Kwi 2020, 14:28
Kolejne zwolnienia w MAN
2020-04-26T14:28:14+02:00
Pod koniec ubiegłego tygodnia posypały się zwolnienia w MAN. Zwalniani są zarówno pracownicy zatrudnieni w MAN za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej jak i zatrudnieni na umowach z MAN. Najbardziej niepokojące jest to, ze zwalniani są także pracownicy z długoletnim stażem zawodowym. Powody zwolnienia są mało przekonywujące, bo w wypowiedzeniach pisze się o likwidacji stanowiska pracy czy małej dyspozycyjności pracownika. Wypowiedzenia wręczone pod koniec tygodnia to niestety nie wszystko, dalsze wypowiedzenia mają być wręczane na początku przyszłego tygodnia. Jak się dowiadujemy to w kwietniu i w maju ma być zwolnione około 100 osób. Czy będzie to koniec zwolnień? Należy się obawiać, że jeszcze nie.  
Pt 17 Kwi 2020, 11:58
PKC wznawia produkcję
2020-04-17T11:58:34+02:00
Z informacji jakie udało nam się uzyskać od przedstawicieli pracodawcy wynika, że PKC GROUP od 20 kwietnia wznowi produkcję. Do pracy ma wrócić większość działów (bez AP1 i USS) jednak działy te będą pracować w zmniejszonym składzie osobowy. Pracownicy będą realizować zamówienia od klientów lub uczestniczyć w inwentaryzacji, przenoszeniu placówek itp. Ci, którzy nie zostaną wezwani do pracy będą w dalszym ciągu przebywać na 80% przestoju ekonomicznym.
Wt 14 Kwi 2020, 17:26
MAN wznawia produkcję
2020-04-14T17:26:56+02:00
Od 20 kwietnia MAN wznawia produkcję autobusów. Nie oznacza to jednak, że praca będzie się odbywała normalnie, czyli na dwie i trzy zmiany. Planuje się pracę tylko na jednej zmianie, a produkowanych ma być sześć pojazdów, czyli o połowę mniej niż pierwotnie zakładano. Jednak stopniowo produkcja ma się zwiększać i dwanaście autobusów ma być produkowane w połowie maja lub nieco później. Czy te plany będą zrealizowane nie wiadomo, bo wszystko uzależnione jest od rozwoju epidemii koronawirusa i dostaw części do montażu?
Czw 9 Kwi 2020, 13:04
Wesołego Alleluja!
2020-04-09T13:04:58+02:00
Tegoroczne Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą zupełnie inne niż te, które dotychczas dane nam było przeżywać. Wiadomo co jest tego powodem. Dotychczas wydawało się nam, że Świąt Wielkanocnych nie może być bez udziału w Mszach Triduum Paschalnego, święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, udziału we Mszy w Niedzielę Wielkanocną i spotkań w rodzinnym gronie. Niestety okazało się, że życie boleśnie skorygowało nasze przyzwyczajenia, bo tegoroczne Święta Wielkanocne będą zupełnie inne niż dotychczas. Nie będą to w żadnym razie Święta radosne, bo tysiące Polaków jest zarażonych koronawirusem i przebywa w szpitalach, dziesiątki tysięcy jest poddanych kwarantannie, a ponad 150 osób zmarło. Następne zarażenia i zgony nastąpią w najbliższych dniach i w czasie Świąt. W takiej sytuacji trudno mówić o radosnym świętowaniu. Pomimo wszystko powinniśmy mieć nadzieję, że to, co się dzieje przeminie i nasze życie wróci do normy. Tak było ze Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Wydawało się, że beznadziejna sytuacja w której się On znalazł – ukrzyżowanie i śmierć na krzyżu – to Jego klęska i zamknięty na zawsze grób. A cóż się okazało? Po trzech dniach nastąpiło Zmartwychwstanie, które umocniło wiarę chrześcijańską i dało impuls do jej dynamicznego rozwoju. Miejmy nadzieję, że to, co się obecnie dzieje będzie impulsem do przewartościowania naszych postaw i poglądów i sprawi, że zwiększą pokorą będziemy podchodzić do naszych ludzkich możliwości. Wszystkim członkom i sympatykom NSZZ „Solidarność”, a także tym, którzy odwiedzają naszą stronę internetową i nasz profil na FB życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych. Jan Seweryn Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w MAN BUS.              
Pon 6 Kwi 2020, 14:10
Porozumienie w APLEONA
2020-04-06T14:10:15+02:00
W dniu dzisiejszym podpisane zostało porozumienie pomiędzy Zarządem APLEONA, a związkami zawodowymi, które ma na celu dostosowanie działalności firmy w obecnej, kryzysowej, sytuacji. Związki zgodziły się na wydłużenie okresu rozliczeniowego z jednego miesiąca do czterech miesięcy, a także do zmniejszenia w roku 2020 odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych pod warunkiem, że świadczenia z owego Funduszu będą na poziomie ubiegłego roku. W roku 2020 odpis na każdego pracownika będzie wynosił 900 zł. Ze świadczeń zostali wyłączeni pracownicy, których dochód na członka rodziny przekracza 5 tysięcy złotych. Od kwietnia bieżącego roku premia miesięczna zostaje włączona do płacy zasadniczej pracowników. Tak, więc sprawa premii zostaje definitywnie zakończona, co oznacza, że teraz wszyscy pracownicy będą zatrudnieni na jednakowych zasadach, bo dotychczas było tak, że jedni premię mieli, a inni nie.     
Pon 6 Kwi 2020, 14:08
Porozumienie w PKC podpisane
2020-04-06T14:08:59+02:00
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie związków zawodowych z Zarządem PKC GROUP podczas, którego omawiano aktualną sytuację w firmie. Z informacji jakich udzielił prezes Dariusz Abram wynika, że pracownicy wrócą do pracy najwcześniej od 20 kwietnia, ale na pewno nie będą to wszyscy, ale tylko jakaś ich część. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy produkcja zostanie w pełni wznowiona, bo w praktyce to odbiorcy wiązek elektrycznych decydują o tym, kiedy dany dział będzie pracował, bo albo zamawiają wiązki albo nie. O tym kto i kiedy ma się stawić do pracy, pracownicy będą telefonicznie informowani przez swoich bezpośrednich przełożonych. W porozumieniu zapisano, że od 1 kwietnia pracownicy będą przebywać na przestoju ekonomicznym i będą za ten czas pobierać wynagrodzenie w wysokości 80% podstawowej płacy z tym, że nie może być ono niższe niż najniższa płaca czyli 2600 zł. Po 20 kwietnia pracownicy, którzy przyjdą do pracy będą (mogą) mieć skrócony czas pracy do 6 godzin lub 4 dni w tygodniu i za tę pracę będą pobierać wynagrodzenie obliczone zgodnie ze swoją stawką zaszeregowania i przysługującymi dodatkami. Niestety nie udało się dojść do porozumienia co do podwyżki wynagrodzeń. Sprawę tę odłożono do drugiej połowy bieżącego roku.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
"latania" mnóstwo ale chyba miedzy bajerką a palarniąDziś o 13:49 w wątku Maszynownia
Przyjdzie do Ciebie człowiek małpa z ochrony..Dziś o 7:33 w wątku Mobbing
Polecam zamienić się z tymi dziewczynami i zobaczyć ile jest latania a nie usiąść sobie wygodnie na maszynie i si...Dziś o 7:25 w wątku Maszynownia
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy