Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Śr 15 Gru 2021, 17:37
Negocjacje w MAN
2021-12-15T17:37:05+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie związków zawodowych z przedstawicielami Zarządu MAN podczas, których omawiano ewentualną zgodę na wprowadzenie w firmie tak zwanego elastycznego czasu pracy. Związki zawodowe gotowe są na ten temat rozmawiać, ale pod warunkiem, że nastąpi znaczna podwyżka płacy. Niestety pracodawca chce, aby część problemów produkcyjnych firmy wzięli na siebie pracownicy. Kolejna niekorzystną sprawą jest to w jaki sposób dni przestojowe miały by być odpracowywane. „Solidarność” stoi na stanowisku, że nie do przyjęcia jest odpracowywanie na drugiej zmianie i to w okresie urlopowym. Ponadto „Solidarność” od początku była przeciwko włączaniu do płacy zasadniczej tak zwanego dodatku szkodliwego o co usilnie zabiegał Zarząd firmy. Ostatecznie po naszym zdecydowanym sprzeciwie Zarząd MAN wycofał się z tego fatalnego pomysłu. Jednym z naszych postulatów jest włączenie do płacy zasadniczej całości premii, ale nie wolno tego traktować jako podwyżki! Jutro ma się odbyć kolejna tura rozmów, a w piątek następna. Niestety Zarząd nie przedstawił pisemnych propozycji, składanych podczas rozmów, w związku z tym nie mogliśmy tego skonsultować w ramach naszej Komisji Międzyzakładowej, a tym bardziej z pracownikami. To, że Zarząd MAN wyraźnie przyspiesza nie jest dobre bo związki zawodowe nie mogą działać i podejmować decyzji pod presją czasu. Negocjacje muszą odbywać się w spokoju i mogą trwać długo. Ważne jest, aby wypracować satysfakcjonujące wszystkich rozwiązania. Czy jest szansa na porozumienie? Wszystko zależy od Zarządu MAN. Jeżeli będzie konkretna podwyżka i odpowiednie warunki elastycznego czasu pracy to tak. Ale czy to Zarząd MAN rozumie? Chyba nie bo dzisiaj pojawiła się groźba zwolnienia około 150 osób jeżeli nie podpiszemy porozumienia. To tak powinny przebiegać negocjacje?     
2021-12-14T10:09:11+01:00
Jak co roku Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN BUS (MAN, PKC i APLEONA) uczciła kolejną – 40 już – rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Na starachowickich przystankach autobusowych pojawiły się wielkie plakaty z nazwiskami ofiar stanu wojennego, na ogrodzeniach MAN i PKC wywieszono banery „Stan wojenny pamiętamy”, pod tablicą na Budynku Biura Głównego MAN poświęconą działaczom „Solidarności” z FSC zapalono znicze, złożono wiązankę i wywieszono flagę związkową. 13 grudnia delegacja naszej Organizacji wzięła udział we Mszy Świętej w intencji ofiar stanu wojennego odprawionej w kościele Wszystkich Świętych. Po Mszy pod Pomnikiem „Solidarności” i pod tablicą złożono wiązanki i zapalono znicze. W imieniu naszej Organizacji znicze zapalił członek Zarządu Związku Waldemar Maciąg. Poczet sztandarowy stanowili: Marcin Franecki, Waldemar Kowalski i Maciej Maciąg. Niestety z powodu choroby covidowej w uroczystości nie wzięli udziału przewodniczący MOZ Jan Seweryn i wiceprzewodnicząca MOZ Małgorzata Żłobecka.     
2021-12-13T12:00:07+01:00
Związkowcy z MAN BUS, PKC i APLEONA pamiętają o stanie wojennym. Jednym z elementów jego upamiętnienia jest wywieszenie w 20 wiatach starachowickich przystanków autobusowych wielkich plakatów z nazwiskami osób zamordowanych w stanie wojennym jak również ze zdjęciami z tego czasu.
Czw 9 Gru 2021, 11:34
Zbigniew Palacz znów nagrodzony
2021-12-09T11:34:12+01:00
17 Listopada br. w Sali Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się uroczyste podsumowanie za bieżący rok programów prewencyjnych PIP, realizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. W organizowanym od wielu lat konkursie na najaktywniejszego społecznego inspektora pracy z zakładów województwa świętokrzyskiego drugie miejsce zdobył Zbigniew Palacz - Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w MAN BUS Spółka z o.o. w Starachowicach. Jest to już kolejne wyróżnienie Zbigniewa Palacza – członka „Solidarności” – gdyż w poprzednich kilku latach zdobywał on kilkukrotnie trzecie, drugie i pierwsze miejsca tym konkursie. 18 listopada Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w MAN Bus Zbigniew Palacz uczestniczy w uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie gdzie podsumowywano konkursy organizowane przez Państwową Inspekcję Pracy. I tutaj Zbigniew Palacz został wyróżniony za działalność jako Społeczny Zakładowy Inspektor Pracy. Było to wyróżnienie na szczeblu krajowym. Laureaci wojewódzcy podlegają ocenie kapituły etapu krajowego. Główny Inspektor Pracy na wniosek kapituły przyznaje wyróżnienia 16 społecznym inspektorom pracy. Jednym z nich jest Zbigniew Palacz. Laureatowi gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów w pracy społecznej na rzecz pracowników MAN-a.
Pt 26 Lis 2021, 21:44
Andreas Tostmann odwołany
2021-11-26T21:44:05+01:00
Dzisiaj nadeszła kolejna sensacyjna informacja z MAN-a. Niespodziewanie odwołany został dyrektor  MAN Trucks and Bus Andreas Tostmann. Jest to kolejna zmiana bo jak pamiętamy w lato bieżącego roku w Radzie Zakładowej koncernu doszło istnego trzęsienia ziemi co skutkowało między innymi odejściem Sakiego Stimonarisa. Dokonujące się przetasowania na najwyższych szczeblach świadczą o braku koncepcji co do rozwoju firmy. Jest to bardzo złe bo wszystko odbija się na tak zwanych zwykłych pracownikach koncernu w tym pracownikach starachowickiego MAN-a. Nowym prezesem MAN Trucks and Bus będzie najprawdopodobniej ktoś z Scanii.   
Wt 23 Lis 2021, 9:38
Biuro związkowe nieczynne
2021-11-23T09:38:06+01:00
Z powodu choroby członków  Zarządu NSZZ „Solidarność” biuro związkowe jest nieczynne do odwołania.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Dobrze powiedziane, jakby firma szanowała i dobrze traktowała pracowników to i pracownikom zależałoby na pracy. A ...Piątek o 13:18 w wątku Pasiaki i sytuacja zakładu.
No jeżeli Tobie bardziej zależy na zakładzie jak na własnej godności to pozdrawiam cię serdecznie.Czasy poganiaczy...Czwartek o 18:12 w wątku Pasiaki i sytuacja zakładu.
No to faktycznie nie ma sensu. Szkoda bo planowałem jechać.Fajna odskocznia od tego całego bałaganu. W każdym bąd...Czwartek o 14:56 w wątku Wycieczka Toruń
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy