Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
2020-11-21T18:16:44+01:00
NSZZ „Solidarność” gotowa jest do podpisania porozumienia o elastycznym czasie pracy, ale musi to być na rozsądnych warunkach. Zaproponowane przez Komisję Międzyzakładową warunki są dla pracowników do zaakceptowania, chociaż jest to dla nich trudne. Najważniejszym z naszych postulatów jest gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracujących obecnie w MAN bez względu na to czy mają umowy z MAN, czy są to umowy stale czy terminowe, czy są zatrudnieni za pośrednictwem APT. My nie dzielimy pracowników na lepszych i gorszych. Niestety Zarząd firmy nie daje gwarancji zatrudnienia, a wprost przeciwnie otwarcie mówi, że trzeba o 6% podnieść produktywność, co oznacza, że 6% pracowników będzie musiało z firmy odejść nawet, gdy podpiszemy porozumienie! Jest to coś niebywałego! Tak się nie negocjuje! Tylko ktoś nieodpowiedzialny zdecydowałby się na podpisanie takiego porozumienia. „Solidarność” jest Związkiem poważnym i odpowiedzialny, dlatego apelujemy do Zarządu firmy o poważne traktowanie ciężko pracujących w MAN pracowników. Za ich pracę należy im się szacunek, bo to oni wypracowują zysk firmy. Czy nie powinni mieć za to gwarancji zatrudnienia! Odpowiedź może być tylko jedna: Tak, tak, tak. I takiej odpowiedzi oczekujemy od Zarządu MAN.
Wt 17 Lis 2020, 16:47
W MAN bez posiłków
2020-11-17T16:47:24+01:00
Od dzisiaj aż do końca miesiąca pracownicy MAN-a nie będą mogli korzystać z posiłków, które były wydawane wszystkim zatrudniony. Powodem jest zachorowanie na COVID-19 kilku kucharek firmy Milenia, która przygotowuje i dostarczane owe posiłki do MAN-a. Wszyscy pracujący w Mileni pracownicy – kilkanaście osób – zostali dzisiaj przebadani na obecność koronawirusa. U kilku osób wynik był pozytywny. Od dzisiaj część pracowników przebywa na kwarantannie, a część odesłana została do domu. Stołówka nie pracuje. Miejmy nadzieję, że sytuacja w Mileni nie będzie miała wpływu na zwiększoną ilość zachorować wśród pracowników MAN-a, którzy korzystali z przygotowywanych przez tę firmę dań.       
2020-11-17T09:55:55+01:00
W dniu wczorajszym odbyło się nadzwyczajne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Głównym i jedynym tematem zebrania była sprawa negocjacji porozumienia dotyczącego przestoju planowanego w grudniu bieżącego roku i w styczniu roku 2020. Przewodniczący Jan Seweryn przedstawił aktualny stan negocjacji i ocenił nastroje w firmie. Według przewodniczącego z rozmów przeprowadzonych z pracownikami wynika, że część z nich jest zdecydowanie przeciwne podpisywanie porozumienia na warunkach proponowanych przez Zarząd firmy. Jest jednak duża grupa pracowników, która była by skłonna poprzeć podpisanie porozumienia, ale pod warunkiem, że będzie zagwarantowane zatrudnienie dla wszystkich pracujących obecnie w firmie. Po wystąpieniu przewodniczącego odbyła się burzliwa dyskusja podczas, której członkowie Komisji przedstawiali swoje opinie na temat proponowanego przez Zarząd porozumienia. Zdecydowano, że do pracodawcy zostanie wysłane pismo ze stanowiskiem Związku w którym określone zostaną warunki po spełnieniu, których „Solidarność” skłonna będzie podpisać stosowane porozumienie. W sprawie aktualnej sytuacji w firmie wypowiedzieli się także członkowie Komisji przebywający na urlopach i zwolnieniach lekarskich. Odbyło się to przez telefon głośno mówiący. Stanowisko zostało przyjęte jednogłośnie. Stanowisko w Dokumentach.  
Nie 15 Lis 2020, 10:28
Nie będzie paczek. Będą talony.
2020-11-15T10:28:00+01:00
Pandemia koronawirusa spowodowała, że ze względów bezpieczeństwa zmuszeni jesteśmy – wyjątkowo w tym roku – zrezygnować z wydawania członkom „Solidarności” paczek mikołajkowych. Szkoda, że tak się stało, bo tradycją jest, że na Mikołaja członkowie Związku otrzymują słodkie upominki. Rezygnacja z paczek nie oznacza, że związkowcy nic na Święta Bożego Narodzenia nie otrzymają. W tym roku będą to bony upominkowe SODEXO, które można zrealizować w większości super marketów, stacji benzynowych, a także w innych sklepach. Wartość bonów uzależnione będzie od stażu związkowego. Większość związkowców (99%) otrzyma bony w maksymalnej wysokości. Osoby, które zapisały się do „Solidarności” do 31 sierpnia 2020 roku otrzymają bony o wartości 150 zł. Osoby, które zapisały się do „Solidarności” we wrześniu i październiku 2020 roku otrzymają bony o wartości 100 zł. Osoby, które zapisały się do „Solidarności” w listopadzie 2020 roku otrzymają bony o wartości 50 zł. Bony będą najprawdopodobniej wydawane na wydziałach. O szczegółach wydawania poinformujemy wkrótce na naszej stronie internetowej, na FB i na naszych tablicach związkowych. Każdy z członków naszego Związku otrzyma także kalendarze.
Czw 12 Lis 2020, 19:01
Koronawirus w MAN, PKC i APLEONA
2020-11-12T19:01:12+01:00
O to jak przedstawia się sytuacja epidemiczna w MAN, PKC i APLEONA. MAN – 65 zarażonych i 62 na kwarantannie; PKC – 38 zarażonych i 42 na kwarantannie; APLEONA – 3 zarażonych i 3 na kwarantannie.
Śr 11 Lis 2020, 16:02
Zdjęć: 10
Święto Niepodległości - 11.11.2020.
2020-11-11T16:02:30+01:00
Napięta sytuacja epidemiczna spowodowała, że tegoroczne Święto Niepodległości obchodzone było inaczej niż co roku. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” z MAN BUS uczciła je składając wiązankę pod starachowickim Pomnikiem Niepodległości. Wiązankę złożyli: przewodniczący Jan Seweryn i wiceprzewodnicząca Małgorzata Żłobecka.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
"latania" mnóstwo ale chyba miedzy bajerką a palarniąDziś o 13:49 w wątku Maszynownia
Przyjdzie do Ciebie człowiek małpa z ochrony..Dziś o 7:33 w wątku Mobbing
Polecam zamienić się z tymi dziewczynami i zobaczyć ile jest latania a nie usiąść sobie wygodnie na maszynie i si...Dziś o 7:25 w wątku Maszynownia
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy