Zmień na ciemny motyw
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Wt 28 Lip 2009, 8:04
Przerwa urlopowa w MAN-ie
2009-07-28T08:04:54+02:00
Od poniedziałku w starachowickim MAN-ie trwa przerwa urlopowa. Przerwa ta zaplanowana został jeszcze w ubiegłym roku i ma na celu przeorganizowanie produkcji a potrwa całe cztery tygodnie. W dniach od 27 do 31 lipca pracować będzie tylko jedna zmiana, od 3 do 14 sierpnia praca zostanie całkowicie wstrzymana a od 17 do 21 sierpnia pracować będzie tylko druga zmiana. W związku z tym, że niektóre służby jak również pracownicy PKC Group Poland będą pracować nasze biuro związkowe będzie funkcjonować normalnie. W tym czasie osoby, które zapisały się na wycieczkę do Wieliczki i Zakopanego powinny dokonać wpłat za wycieczkę a ci, którzy chcą wziąć udział w wycieczce do Rzymu powinni się na nią zapisać. Zapisy na wycieczkę do Rzymu prowadzimy do 31 sierpnia. Ponadto w naszym biurze można pobierać losy na loterię i zapisywać się na festyn, który odbędzie się 29 sierpnia na stadionie miejskim. Przypominamy, że podczas festynu będziemy losować nagrody w naszej loterii. W tym samy dniu (tj. 29 sierpnia) rano rozegrany zostanie turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyć będą cztery drużyny w tym drużyna "Solidarności" z MAN-a. Osoby zainteresowane grą w naszej drużynie prosimy o kontakt z biurem związkowym. Przypominamy, że każdej niedzieli w godzinach 11.00 do 12.00 nasza drużyna trenuje na boisku znajdującym się na ulicy Jana Pawła II na Osiedlu Południe.
2009-07-24T11:56:16+02:00
W dniu dzisiejszym podpisane zostało porozumienie pomiędzy Zarządem firmy a związkami zawodowymi dotyczące zwolnień grupowych. Zwolnienia spowodowane zostały dużym spadkiem zamówień na produkowane przez MAN-a autobusy. Chociaż początkowo mowa była o zwolnieniu ponad 400 osób związkowcom udało się wynegocjować ograniczenie zwolnień do 180 pracowników. Osoby zwalniane otrzymają odprawy określone w Kodeksie Pracy i ustawie o zwolnieniach grupowych plus jedną pensję dodatkowo. Pracownicy, którzy zostaną zwolnieni będą musieli wykorzystać przysługujące im urlopy wypoczynkowe i zwolnieni zostaną ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia. Jedynie ci, których okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące przepracują jeden miesiąc. Zwolnieniami nie będą objęte osoby po pięćdziesiątym roku życia, samotnie wychowujące dzieci, przebywające na urlopach wychowawczych i macierzyńskich. Zwolnienia przeprowadzone zostaną w sierpniu i wrześniu a poprzedzi je ocena wszystkich pracowników, która będzie miała na celu wyłonienie osób, z którymi firma rozwiąże umowy o pracę. Pracownicy oceniani będą pod kątem umiejętności, dyscypliny, dyspozycyjności, jakości wykonywanej pracy, korzystania ze zwolnień lekarskich a także ich sytuacji rodzinnej. Aby uniknąć zwolnienia dalszych 200 osób związki zawodowe - po konsultacjach z pracownikami - wyraziły zgodę na rezygnację z około 70% premii rocznej. Ma to gwarantować, że w roku bieżącym w firmie nie będzie już dalszych zwolnień. Jak wynika z informacji przekazanych przez Zarząd związkom zawodowym w ostatnich miesiącach bieżącego roku nastąpi dalszy znaczny spadek produkcji, dlatego w miesiącu wrześniu planowane jest 3 dni wolne od pracy, w listopadzie 5 dni a w grudniu 10 w sumie będzie to 18 dni. Dni te będą płatne, ale jak już wspominano pracownicy poświęcą na to konto 70% premii rocznej.
2009-07-20T09:32:12+02:00
W dniu dzisiejszym we wszystkich wydziałach autobusowych MAN Bus odbyły się spotkania przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej Jana Seweryna z pracownikami tych wydziałów. Przewodniczący przedstawił aktualną sytuację w firmie skupiając się głównie na planowanych przez Zarząd zwolnieniach grupowych. Głównym celem zebrań było poznanie opinii pracowników w sprawie zwolnień. Zebrane opinie pozwoliły na wypracowanie (w dniu dzisiejszym) Komisji Międzyzakładowej stanowiska, które przedstawione zostanie w dniu jutrzejszym prezesowi Stanisławowi Ziętkiewiczowi. Z wypowiedzi pracowników wynika, że są oni bardzo zaniepokojeni zapowiedziami zwolnień grupowych i obawiają się o swoje miejsca pracy. Jan Seweryn zapowiedział, że "Solidarność" zrobi wszystko, aby zwolnienia były jak najmniej dotkliwe dla pracowników, ale jednocześnie stwierdził, że w obecnej sytuacji nie uda się tego przeprowadzić bezboleśnie.
Pon 20 Lip 2009, 6:52
Wybory do ERZ PKC Group
2009-07-20T06:52:30+02:00
W dniu 23 lipca w firmie PKC Group Poland (dawny wydział produkcji wiązek elektrycznych MAN-a) odbędą się wybory do Europejskiej Rady Zakładowej PKC Group. Wybierając swojego przedstawiciela do ERZ pracownicy PKC Group Poland staną się pełnoprawnymi członkami koncernu. Funkcja członka Rady jest ważna, gdyż pozwala na objęcie spojrzeniem całego koncernu, zapoznania się z występującymi w nim problemami i przedstawienia na forum Rady problemów zakładu, który się reprezentuje. Mając to na uwadze zachęcamy pracowników PKC Group Poland do udziału w wyborach i głosowania na kandydata, który będzie ich godnie reprezentował. Uważamy, że najlepszym kandydatem jest rekomendowany przez Komisję Międzyzakładową NSZZ "Solidarność" Tomasz Wesołowski. Tomasz Wesołowski Lat 53 - żonaty - 2 dzieci. Wykształcenie średnie techniczne. Od 1978 roku związany z FSC. Pracował na stanowiskach: technologa, kierownika w dziale kooperacji, kierownika w dziale zaopatrzenia. W MAN-STAR był specjalistą do spraw zaopatrzenia. Obecnie pracuje jako monter wiązek elektrycznych. Zana język niemiecki. Jest członkiem NSZZ "Solidarność"
2009-07-14T07:08:53+02:00
W dniu dzisiejszym związki zawodowe zostały poinformowane o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych a MAN Bus Starachowice. Zarząd w piśmie skierowanym do organizacji związkowych pisze: Konieczność podjęcia zwolnień grupowych wynika z niekorzystnych dla rynku motoryzacyjnego zmian, jakie zaszły w ostatnim roku w gospodarce światowej. Jedną z konsekwencji aktualnego stanu gospodarki światowej jest postępujący spadek zamówień na nowe autobusy miejskie na najbliższe miesiące roku 2009 oraz roku 2010. Aktualne prognozy nie pozwalają na planowanie wzrostu zamówień na nowe autobusy w przewidywanej perspektywie czasowej. Taki stan rzeczy powoduje konieczność dostosowania wielkości zatrudnienia do planów produkcyjnych, tak aby zachować rentowność działania zakładu i pozwalającą na jego dalsze funkcjonowanie. Celem działań pracodawcy, w toku konsultacji zamiaru zwolnienia grupowego, jest również wypracowania ewentualnych rozwiązań, które pozwoliłyby na uelastycznienie czasu pracy lub zawieszenia stosowania zapisów Zakładowego Układu Zbiorowego zgodnie z art. 9(1) k. p., co pozwoliłoby na zmniejszenie zakresu planowanych zwolnień. Zwolnienia grupowe będą obejmować wszystkie grupy zawodowe występujące w obszarze Wydziałów Autobusów jak również komórek organizacyjnych zajmujących się utrzymaniem ruchu w produkcji (obsługa techniczna w obszarze Autobusów, naprawy maszyn i obsługa techniczna w module obróbki mechanicznej). Poza tym takie grupy zawodowe jak kontroler jakości, magazynier, pracownik obsługi produkcji, operator obrabiarek sterowanych numerycznie. Zwolnienia mają nastąpić w terminie do końca grudnia 2009 roku. Mowa jest o zwolnieniu nawet 400 osób. W najbliższych dniach odbędzie się pierwsze spotkanie Zarządu firmy i związków zawodowych, podczas którego omawiana będzie sprawa tej tragicznej dla pracowników sytuacji.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Mam taką samą wiedzę, na chwilę obecną około 98 % nie chce na nas nieokreślony, a ponad połowa nie chce w ogóle...Dziś o 7:53 w wątku Podwyżka płacy 2024
Mam taką samą wiedzę, na chwilę obecną około 98 % nie chce na nas nieokreślony, a ponad połowa nie chce w ogóle...Dziś o 7:52 w wątku Podwyżka płacy 2024
Ciekawe gdzie chodzisz i kogo pytasz jak nawet twoi koledzy z solidarności się śmieją że nosa z biura nie wychylisz...Dziś o 7:27 w wątku Podwyżka płacy 2024
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy