Zmień na ciemny motyw
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2011-07-07T16:41:00+02:00
W dniu 29 czerwca 2011 odbyła się III Konferencja Programowa Regonu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" której tematem była: Polityka przemysłowa państwa w kontekście rynku pracy. W Konferencji brali udział delegaci na Walne Zebranie Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", przedstawiciele świętokrzyskich pracodawców a także lokalnej prasy. Prelegentami którzy wygłosili swoje referaty byli: prof. Ryszard Bugaj, dr. Stephane Portet i dr. Marek Leszczyński. Po wystąpieniach prelegentów odbyła się dyskusja dotycząca tematu przewodniego Konferencji. Dyskutanci poruszali również tematy dotyczące bieżącej polityki społecznej i gospodarczej państwa. Naszymi przedstawicielami na Konferencji byli: Jan Seweryn, Andrzej Kępiński, Krzysztof Wojtowicz, Mirosław Górecki, Artur Kolczuga, Kami Krakowiak i Mirosław Chorab.
2011-06-27T07:26:32+02:00
W dniu 27 czerwca odbył się XXI Kongres Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność". Podczas obrad przewodniczący Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność" Bogdan Szozda przedstawił sprawozdanie z pracy Rady Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność" za pierwszy rok kadencji 2010-1014. Sprawozdanie przedstawiła także Komisja Rewizyjna Sekretariatu. Kongres przyjął szereg stanowisk dotyczących spraw bieżących. Obrady Kongresu były też okazją do uhonorowania osób, które były szczególnie zasłużone w powstanie, rozwój i działalność Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność’. Naszą Komisję Międzyzakładową na Kongresie reprezentowali Jan Seweryn i Andrzej Kępiński.
Wt 21 Cze 2011, 9:45
Spór zbiorowy w MAN Bus trwa
2011-06-21T09:45:42+02:00
Trwa spór zbiorowy w MAN Bus. Do chwili obecnej odbyło się trzy spotkania z przedstawicielami pracodawcy, podczas których w zasadzie niewiele mówiono o postulatach NSZZ "Solidarność". Rozmowy dotyczyły głównie tego czy inne związki mogą w sporze brać udział i czy spór jest legalny. Na dodatek przedstawiciele pracodawcy podrzucali związkowcom tematy, które z postulatami mają niewiele wspólnego. Główną sprawą, którą chcieli omawiać to elastyczny czas pracy. Chociaż związkowcy zadeklarowali gotowość do omówienia i tego tematu to jednak prezes Kobriger jak i inne osoby występujące po stronie pracodawcy powracali do odrzuconej przez załogę w dwu referendach wersji porozumienia o elastycznym czasie pracy. Wyglądało to tak jakby do nich nie docierały fakty, które pod koniec ubiegłego roku miały miejsce. Oprócz tematu elastycznego czasu pracy zasygnalizowano związkowcom zmianę regulaminu wynagradzania, rezygnację z dużej części przywilejów pracowniczych itp. Na dodatek "Solidarność" była oskarżana o to, że nie potrafiła przekonać pracowników do zgody na elastyczny czas pracy. I znów przedstawiciele pracodawcy zupełnie nie rozumieją, jaka jest rola związku zawodowego. Nie mogą pojąć, że Związek jest wyrazicielem opinii załogi i zajmuje stanowisko w danej sprawie takie, jakie reprezentuje większość pracowników a ci jak wiadomo nie chcą elastycznego czasu pracy w wersji lansowanej przez Zarząd firmy. Po trzecim spotkaniu w ramach sporu zbiorowego, które odbyło się w ubiegły piątek prezes Kobriger zorganizował spotkanie z pracownikami, podczas którego udowadniał jak wiele MAN zrobił dla pracowników tworząc dla nich miejsca pracy. Poruszył także sprawę elastycznego czasu pracy i przypuścił atak na NSZZ "Solidarność" i na przewodniczącego Jana Seweryna. Według prezesa postawa Związku jest niewłaściwa i szkodzi wizerunkowi MAN-a. Załoga nieprzychylnie odniosła się do wypowiedzi prezesa, co objawiło się między innymi pomrukami i opuszczeniem spotkania przez dużą część jego uczestników. Dalsze rozmowy w ramach sporu zbiorowego przewidziane są na początek lipca. Niestety dotychczasowy ich przebieg nie nastraja optymistycznie, co do szybkiego zakończenia konfliktu.
Pon 20 Cze 2011, 11:02
Loteria już działa
2011-06-20T11:02:20+02:00
Tak jak zapowiadaliśmy od 20 czerwca ruszyła nasza loteria, w której członkowie NSZZ "Solidarność" mają szansę wygrać cenne nagrody. Główną nagrodą jest 32 calowy telewizor. Ponadto do wygrania jest kilkaset innych nagród a wśród nich sprzęt RTV i AGD, książki, filmy, zegarki, komplety naczyń itp. Pierwszą osobą, która odebrała los loteryjny jest Sylwanowski Robert z PKC. Przypominamy, że do udziału w loterii uprawnieni są członkowie NSZZ "Solidarność" zatrudnieni w MAN, PKC i Gegenbauer a także te osoby, które zapiszą się do naszego Związku do 31 lipca. Aby uczestniczyć w loterii należy osobiście zgłosić do naszego biura związkowego i odebrać los loteryjny. Członkowie Autonomicznego Klubu Honorowego Dawcy Krwi mogą uczestniczyć w loterii po wypełnieniu deklaracji członkowskiej NSZZ "Solidarność". Losowanie nagród odbędzie się w dniu 27 sierpnia na festynie związkowym.
2011-06-01T18:24:46+02:00
W dniu dzisiejszym odbyło się comiesięczne spotkanie Komisji Międzyzakładowej. Tradycyjnie pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku nowych członków. Tym razem przyjęto 24 osoby. Następnie przewodniczący Jan Seweryn dokonał oceny udziału związkowców z MAN-a i PKC w manifestacji w Kielcach i zachęcał do udziału w kolejnej manifestacji, która ma się odbyć 30 czerwca w Warszawie. Natomiast w dniu 29 czerwca odbędzie się WZD Regionu Świętokrzyskiego, w którym z naszej Komisji udział weźmie sześciu delegatów. Kolejnym punktem obrad było przedstawienie przez przewodniczącego sytuacji w firmach, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W Gegenbauer podpisane zostało porozumienie wprowadzające 4% podwyżkę płac. Z podwyżki wyłączone są osoby, które otrzymały podwyżkę w tym roku. W PKC zakończony został spór zbiorowy w czasie, którego oprócz podwyżki wynagrodzeń udało się wynegocjować wypłacenie przez firmę w grudniu nagrody rocznej. Niepokojące jest, że w PKC dochodzi ostatnio do zwolnień z pracy z błahych powodów. Za sprawą tą stoi nowy prezes J. Timm. W ostatnim tygodniu w ten sposób zwolniono aż cztery osoby. Zdecydowano, że NSZZ "Solidarność" nie wyrazi zgody na zmianę Regulaminu Pracy, która umożliwiałaby rozpoczynanie tygodnia pracy w niedzielę. W sprawie tej Związek kilkakrotnie interweniował w PIP. Kolejna wizyta PIP w PKC spodziewana jest w najbliższy piątek. W MAN-ie trwa spór zbiorowy. Pierwsze rokowania w ramach tego soporu odbędą się jutro o godzinie 9.00. Na rozmowy wytypowano trzyosobową grupę (Seweryn, Kępiński i Górecki), którą będą wspomagać przedstawiciele Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Następnie przewodniczący J. Seweryn przedstawił kalendarz imprez, które zostaną w najbliższych miesiącach zorganizowane dla członków Związku. Będą to: Loteria (od 20 czerwca), Festyn (27 sierpnia), wycieczka do Krakowa (2 i 3 września) i Pielgrzymka Ludzi Pracy do Częstochowy (18 września). Następnie omówiono przebieg akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej. W tej chwili mamy już ponad tysiąc podpisów, ale akcja zbierania nadal trwa. Następne zebranie Komisji odbędzie, w gdy zajdzie potrzeba podjęcia decyzji, co do rozwoju wydarzeń podczas rokowań w ramach sporu zbiorowego.
Pt 27 Maj 2011, 18:58
Zdjęć: 64
Manifestacja w Kielcach
2011-05-27T18:58:10+02:00
W dniu 25 maja odbyła się w Kielcach manifestacja zorganizowana przez NSZZ "Solidarność" pod hasłami: 1. Czasowego obniżenia akcyzy na paliwo2. Zwiększenia nakładów na walkę z bezrobociem3. Zwiększenia liczby osób uprawnionych do korzystania z pomocy społecznej4. Wyższych świadczeń z pomocy społecznej5. Podniesienia płacy minimalnejW manifestacji udział wzięła pięćdziesięcioosobowa grupa związkowców z MAN i PKC ze Starachowic. Ubrani w kamizelki związkowe, wyposażeni w gwizdki, flagi i transparenty przy okazji postulatów ogólnopolskich nagłaśniali swoje problemy, którymi są między innymi niskie płace. Wśród transparentów, które mieli były odnoszące się do tak zwanej regionalnej polityki płacowej prowadzonej przez Zarząd MAN-a. Podczas manifestacji szef Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz odczytał petycję skierowaną do rządu RP. Petycja została wręczone wojewodzie Bożenie Pałce-Korubie. W czasie manifestacji ostrej krytyce poddano działania rządu Donalda Tuska, które doprowadzają do coraz większego ubóstwa polskich obywateli. Przedstawiciele poszczególnych zakładów pracy w krótkich wystąpieniach przedstawili problemy, z którymi muszą się w swoich firmach borykać. Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses Jan Seweryn odniósł się do polityki płacowej prowadzonej przez Zarząd MAN-a. Podkreślił, że jest niesprawiedliwe nierówne traktowanie pracowników zatrudnionych w tym samym zakładzie. A tak się niestety dzieje w MAN-ie gdzie pracownicy z zakładu w Sadach pod Poznaniem zarabiają o ponad tysiąc złotych więcej niż pracownicy w Starachowicach, chociaż organizacyjnie oba zakłady są jedną firmą i wykonują ten sam produkt, czyli autobus. Przewodniczący stwierdził, że jest to żerowanie na starachowickim bezrobociu i biedzie. Na zakończenie manifestacji, w której udział wzięło ponad 1500 osób wypuszczono w niebo kilkanaście balonów, do których przyczepiono kartki z niespełnionymi obietnicami Donalda Tuska.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Niech nowa pani kierownik zakładu i kierownik utrzymania ruchu postawią swoje audi na ogólnym parkingu i zaczną wych...Dziś o 13:27 w wątku Parking
Premia administracyjna tylko dla przygotowania produkcji -> fajnie, równość to podstawa. Takie pierdzielenie.. ...Dziś o 13:12 w wątku Podwyżki dla administracji
Opinie pracowników w temacie parkingu przekazaliśmy pracodawcy.Dziś o 10:33 w wątku Parking
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy