Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2009-05-12T17:51:37+02:00
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się rozmowy związków zawodowych z Zarządem PKC Group Poland w sprawie zwolnień grupowych. NSZZ "Solidarność" przedstawiła swoje własne propozycje, które pozwoliłyby złagodzić skutki zwolnień. Niestety obecny stan zamówień na wiązki elektryczne nie pozwala na odstąpienia przez firmę od zwolnień grupowych dlatego, każde z rozwiązań będzie dla części pracowników niekorzystne. Ustalono, że kolejne rozmowy w sprawie zwolnień grupowych odbędą się w czwartek.
Pon 11 Maj 2009, 8:49
To już rok
2009-05-11T08:49:04+02:00
Nie wiadomo, kiedy minął rok jak w Internecie pojawiła się strona Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Busses w Starachowicach. Początkowo była ona bardzo skromna, ale z czasem rozrosła się i obecnie znajduje się w niej wiele działów, w których zawarta jest zarówno obecna działalność Związku jak również jego historia. Ostatnio udało nam się uruchomić działy: Video i Forum. W zasadzie nad strona pracują dwie osoby. Są to Jan Seweryn, który zajmuje się redagowaniem strony i młody człowiek Łukasz Chorab, który administruje stroną. To, co można obecnie oglądać na naszej stronie jest tylko niewielką częścią tego, co mamy zamiar na niej umieścić. Niestety brak czasu powoduje, że następuje to powoli. Nasze najbliższe plany to uruchomienie działów - Nasze Foto i Starachowice i okolice. Dział Nasze Foto ruszy może jeszcze pod koniec tego tygodnia. W planach jest umieszczenie wszystkich numerów "Wiadomości Związkowych", które się dotychczas ukazały. Wszystko to jednak wymaga czasu, ale jak można to zauważyć strona cały czas się rozwija.
2009-05-07T18:18:13+02:00
W dniu dzisiejszym o godzinie 15.00 związki zawodowe zostały powiadomione przez dyrektora PKC Group Poland Tomasza Sokolewicza o przeprowadzeniu przez firmę zwolnień grupowych. Zwolnienia te mają objąć aż 100 osób. Według dyrektora spowodowane jest to kolejnym zmniejszeniem zamówień MAN-a na wiązki elektryczne. Z pisma, jakie otrzymali przedstawiciele związków zawodowych wynika, że zwolnienie zostanie przeprowadzone jednorazowo wobec pracowników nim objętych. Oznacza to, że pracownicy objęci zwolnieniem grupowym otrzymają wypowiedzenia o pracę w maju z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Stosunek pracy tych pracowników ustanie z dniem 30 czerwca 2009 roku. Trzeba zaznaczyć, że zwolnienia grupowe przeprowadzone mają zostać w czasie, gdy nie zostali jeszcze zwolnieni pracownicy (29 osób), którzy wymówienia otrzymali w tym i ubiegłym tygodniu. W sumie w ciągu niewielkiego okresu czasu zwolnionych zostanie 129 osób. Dodając do tego zwolnienie 28 osób w styczniu bieżącego roku będzie to 175. Ale to nie wszystko, bo w grudniu roku ubiegłego zwolniono prawie 200 osób. Pracodawca ma 20 dni na wynegocjowanie ze związkami zawodowymi porozumienia dotyczącego warunków zwolnień grupowych.
2009-05-06T15:09:36+02:00
W dniu dzisiejszym odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej poświęcone głównie sytuacji w firmie PKC Group Poland. Przewodniczący Komisji Jan Seweryn przedstawił zebranym aktualną sytuację w firmie skupiając się głównie na spotkaniach z Zarządem zakładu i ostatnich zwolnieniach. Za niedopuszczalne uznał przerzucanie wszystkich skutków braku pracy w firmie na pracowników, co przejawia się właśnie zwolnieniami i propozycją Zarządu wzięcia przez pracowników produkcyjnych 3 dni urlopu bezpłatnego. W zamian za wzięcie urlopu pracownicy nie otrzymują jakichkolwiek gwarancji, że nie będzie dalszych zwolnień. Gościem Komisji był dyrektor PKC Group Poland Tomasz Sokolewicz. Niestety dyrektor nie przedstawił dobrych dla Związku i pracowników informacji a wprost przeciwnie zapowiedział dalsze zwolnienia. Jak stwierdził pan Sokolewicz sytuacja w firmie nie poprawi się przynajmniej do końca bieżącego roku. Następnie dyrektor odpowiadał na pytania zadawane przez poszczególnych członków Komisji. Jedno z nich to, dlaczego zwalniani są tylko pracownicy produkcyjni a zwolnienia nie dotykają pracowników umysłowych i pośrednio produkcyjnych. Dyrektor wyjaśnił, że pracownicy ci mają dużo pracy związanej z tworzeniem procedur i struktury firmy, dlatego zwolnienia i ewentualne urlopy bezpłatne nie będą ich dotyczyły. Nie oznacza to jednak, że będzie tak cały czas, bo w przypadku spadku zatrudnienia na produkcji konieczne będą zmiany organizacyjne, co może oznaczać, że zwolnienia dotkną i tę grupę. Dyrektor Sokolewicz zapowiedział, że wycofa się z propozycji, aby pracownicy wzięli urlopy bezpłatne. Uchwałą Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 13 nowych członków.
2009-05-04T15:32:04+02:00
Pod koniec ubiegłego tygodnia związki zawodowe zostały poinformowane o kolejnej turze zwolnień w PKC Group Poland firmie powstałej z przejętej przez Finów części starachowickiego zakładu MAN-a. Firma produkuje wiązki elektryczne dla tego niemieckiego koncernu, ale w związku z dramatycznym spadkiem produkcji w MAN-ie ma poważne problemy z zapewnieniem pracy dla pracowników. Jak stwierdził dyrektor PKC Group Poland Tomasz Sokolewicz na chwilę obecną zatrudnienie jest za duże o 85 osób. Firma zwolni 29 pracowników, aby nie wejść w grupowe zwolnienia, co zobowiązywałoby ją do prowadzenia negocjacji ze związkami zawodowymi i powiadomieniem o tym fakcie Powiatowego Urzędu Pracy. Już następnego dnia (w czwartek) wręczono wymówienia 15 osobom zatrudnionym na umowach terminowych. Kolejne 14 osób zwolniono w poniedziałek (4 maja). Niestety niewiele to zmieni sytuację firmy, dlatego zarząd wystąpi do pracowników o to, aby każdy z pracowników produkcyjnych wziął 1 dzień bezpłatnego urlopu. Pozwoliłoby to na uniknięcie dalszych zwolnień do miesiąca sierpnia. Na chwilę obecną nie jest wiadome jak będzie wyglądała praca w ostatnich miesiącach bieżącego roku. Trzeba przypomnieć, że od czasu, gdy PKC Group przejął wydział produkcji wiązek elektrycznych (1 stycznia 2009) roku zatrudnienie zmniejszyło się o ponad 200 osób. Ostatnie zwolnienia (28 osób) były w styczniu.
Nie 3 Maj 2009, 18:11
Zdjęć: 61
3 maja w Starachowicach
2009-05-03T18:11:15+02:00
Jak w całej Polsce 3 maja obyły się w Starachowicach uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Mszę odprawił i homilię wygłosił ksiądz Józef Domański. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie złożyli wiązanki i zapalili znicze. Okolicznościowe przemówienia wygłosili świętokrzyscy posłowie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu a także parlamentarzyści i mieszkańcy Starachowic. W roku bieżącym dało się zauważyć znacznie więcej sztandarów niż w latach ubiegłych. Dopisały szkoły. Poczet sztandarowy Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses stanowili: Andrzej Kępiński, Mirosław Chorab i Mirosław Górecki. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty. W imieniu komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości złożyli Jan Seweryn, Mirosław Górecki i Mirosław Chorab.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Panie Janie, a czy coś wiadomo w temacie programu dobrowolnych odejść?Dziś o 10:01 w wątku Spotkanie 25.01
Chodzi o to żeby pracownikom obrzydzić do reszty pracę w manie i tyle....Wczoraj o 23:54 w wątku Spotkanie 25.01
Pogratulować podwyżek i wyrównania za grudzień Wychodzi na to że następna wyplata powinna być mniejsza o to wyr...Wczoraj o 19:27 w wątku Wypłata
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy