Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Czw 8 Sty 2009, 18:42
Nowa Propozycja
2009-01-08T18:42:11+01:00
Dla odwiedzających tę stronę mam nową propozycję. Jest nią możliwość wypowiadania się na różne tematy. Wystarczy wpisać swój komentarz i wysłać. Mam nadzieję, że komentarze będą na odpowiednim poziomie. Wymiana komentarzy winna przybrać formę merytorycznej dyskusji, co pozwoli nam na poznanie opinii i poglądów, co pewnie będzie miało wpływ na działalność Związku. Najważniejsze jest jednak to, że będzie się można swobodnie wypowiedzieć, co niestety nie zawsze i nie wszędzie jest możliwe. Wypowiedzi mogą być anonimowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpisywać je imieniem i nazwiskiem. To pozostawiam jednak tym, którzy zechcą włączyć się w dyskusję. Pierwszym tematem, który proponuję jest dyskusja nad wiadomościami zawartymi w najnowszym numerze "Wiadomości Związkowych". Zapraszam do dyskusji i do odwiedzania naszej strony.
2009-01-07T18:27:55+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Komisji Międzyzakładowej, podczas którego omówiono aktualną sytuację w obydwu firmach, które Komisja Międzyzakładowa obejmuje swoim działaniem to jest: MAN STAR Trucks & Busses i PKC GROUP POLAND. Jak wiadomo z dniem 1 stycznia 2009 roku wydział produkcji wiązek elektrycznych został przejęty przez firmę PKC GROUP i przekształcony w odrębny zakład. Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn wyraził nadzieję, że wkrótce dojdzie do spotkań związków zawodowych zarówno z zarządem MAN-a jak i PKC podczas których zostaną omówione i rozwiązane problemy powstałe po podziale zakładu. Problemów tych jest wiele jak chociażby Zakładowa Kasa Zapomogowo Pożyczkowa, fundusz socjalny, sprawy BHP i sprawy płacowe. W związku z niezałatwieniem w roku ubiegłym sprawy podwyżek płac, o które "Solidarność" wnioskowała, co miałoby przełożenie na podwyżkę płac również w PKC GROUP POLAND postanowiono wystąpić do zarządu tej firmy z wnioskiem o podwyżkę płac w takiej samej wysokości jak w MAN-ie czyli o 15%. Przewodniczący przedstawił także sprawozdanie z wczorajszego posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" i zaapelował do wszystkich członków Komisji Międzyzakładowej o prowadzenie działań mających na celu dalszy wzrost uzwiązkowienia. Z informacji przekazanych przez przewodniczącego wynika, że rok 2008 był rekordowy pod względem ilości osób które wstąpiły do "Solidarności" bo do Związku zapisało się 267 osób.
Pon 29 Gru 2008, 16:34
Nowy Rok 2009
2008-12-29T16:34:21+01:00
Szanowni Państwo, czytelnicy tej strony Internetowej! Rok 2008 odchodzi powoli do historii. Przed nami Nowy Rok 2009. Jaki to będzie rok nikt nie jest w stanie przewidzieć. Mając jednak na uwadze koniec roku bieżącego można jedynie przypuszczać, że będzie to rok trudny. Na pewno pogłębi się kryzys gospodarczy na świecie a co za tym idzie także i w Polsce. Na pewno będą dalsze zwolnienia z pracy, co spowoduje wzrost bezrobocia. Wzrosną ceny. Nie wiadomo czy wzrosną płace. Nasilą się antypracownicze działania pracodawców, dlatego konieczna będzie mobilizacja wszystkich ludzi pracy i reprezentujących ich związków zawodowych. Tego możemy być pewni w nadchodzącym roku. Nie trzeba się jednak załamywać, lecz robić swoje. Do tego przecież powołane są związki zawodowe.Na nadchodzący Nowy Rok 2009 życzę wszystkim czytelnikom tej strony Internetowej, wszystkim członkom NSZZ "Solidarność" i wszystkim pracownikom wszystkiego najlepszego. Niech Pan Bóg nam błogosławi.
2008-12-23T15:34:06+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste spotkanie Komisji Międzyzakładowej, które było ostatnim spotkaniem w roku 2008. Spotkanie miało ścisły związek ze Świętami Bożego Narodzenia i było okazją do podsumowania przez przewodniczącego Jana Seweryna działalności Związku w kończącym się roku i planach na Nowy Rok 2009. Jak stwierdził przewodniczący rok 2008 był rokiem dynamicznego rozwoju Związku i wytężonej pracy działaczy związkowych. Udało się poczynić dalsze kroki w rozwoju informacji związkowej poprzez stworzenie strony internetowej, która podobnie jak gazetka "Wiadomości Związkowe" cieszy się dużą popularnością. Niestety w ostatnich kilku miesiącach w firmie doszło do zwolnień grupowych, co miało negatywny wpływ na stan uzwiązkowienia i pogorszenia nastrojów pracowników. Kolejna niepokojąca sprawą, jaka się ostatnio pojawiła to zapowiedź kolejnych zwolnień i przestojów. Wielką niewiadomą jest przyszłość wydziału obróbki mechanicznej i przejmowanego przez firmę PKC Group wydziału produkcji wiązek elektrycznych. Inna niepokojącą sprawą jest działanie Zarządu firmy mające na celu zlikwidowanie zapisu w Regulaminie Pracy mówiącego, że w firmie soboty są wolne od pracy. Przewodniczący bardzo negatywnie ocenił ostatnie działania związku "Metalowcy", którego działacze podpisali niekorzystne dla pracowników porozumienie dotyczące rozkładu czasu pracy w roku 2009. Jeżeli chodzi o plany na rok 2009 to Związek będzie musiał podjąć walkę o utrzymanie wolnych sobót, wynegocjować dla pracowników podwyżkę płac (będzie to się już odbywało z dwoma pracodawcami, czyli MAN-em i PKC Group). Konieczne są także prace nad wzrostem uzwiązkowienia i rozwojem Związku. Następnie przewodniczący złożył członkom Komisji i ich rodzinom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Po połamaniu się opłatkiem związkowcy przystąpili do spożycia przygotowanych we własnym zakresie potraw wigilijnych, wśród których nie zabrakło barszczu z uszkami, karpi i śledzi a także świątecznego ciasta.           
Sob 20 Gru 2008, 8:58
Zdjęć: 2
Życzenia świąteczne
2008-12-20T08:58:55+01:00
Wszystkim odwiedzającym tę stronę Internetową życzę zdrowych, spokojnych, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia. Jan Seweryn Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność"Narodzenie JezusaW owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie". I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania". Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: "Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił". Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane.
Pt 19 Gru 2008, 12:25
Czy będą kolejne zwolnienia?
2008-12-19T12:25:27+01:00
Jeszcze nie zostały zakończone zwolnienia grupowe a już szykują się następne. Jak poinformowano związki zawodowe plany produkcyjne sektora ciężarówek na rok 2009 spadły w porównaniu do roku bieżącego o prawie 40 procent w związku, z czym zatrudnienie w wydziale produkcji wiązek elektrycznych i w wydziale obróbki mechanicznej (produkują dla tego sektora) jeszcze jest za duże. Na chwilę obecną w wydziale produkcji wiązek elektrycznych za dużo jest o 150 osób a w wydziale obróbki mechanicznej o 40 osób. Zarząd firmy widzi następujące sposoby rozwiązania problemu: zwolnienie nadwyżki pracowników lub obniżenie czasu pracy a co za tym idzie obniżenie płacy. Związki zawodowe nie wyraziły zgody na obydwie propozycje i zaapelowały do pracodawcy o wprowadzenie innych mniej dotkliwych dla pracowników rozwiązań. Kolejną sprawą, z którą muszą sobie poradzić wydziały produkujące na potrzeby działu ciężarówek to dostosowanie czasu pracy do czasu pracy w niemieckich zakładach MAN-a w których zaplanowano trzy dwutygodniowe przerwy w produkcji w pierwszym półroczu 2009 roku. Decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte, (jeżeli chodzi o wdział obróbki mechanicznej) na początku przyszłego roku po dokładnym przeanalizowaniu programu produkcyjnego. Na chwilę obecną wiadomo, że część pracowników tego wydziału przeniesionych zostanie na wydziały produkujące autobusy. Jeżeli chodzi o wydział produkcji wiązek elektrycznych to decyzje, co do czasu pracy i nadmiaru pracowników podejmie nowy pracodawca, czyli firma PKC Group, która od 1 stycznia 2009r przejmuje wydział. Jakie rozwiązania problemu zaproponują Finowie na chwilę obecną nie wiadomo, ale oczywiste jest, że muszą się oni dostosować do planów produkcyjnych MAN-a. Od 1 stycznia 2009r wydział produkcji wiązek elektrycznych zostanie wyłączony ze struktur MAN-a i zostanie przekształcony w samodzielny zakład, który będzie się nazywał PKC GROUP POLAD Sp. z o. o.Całkowicie inna sytuacja jest na wydziałach autobusowych. Zamówienia, jakie firma posiada pozwalają przypuszczać, że prawdopodobnie do końca 2009 roku nie wystąpią problemy z brakiem pracy dla zatrudnionych w tych wydziałach pracowników.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Więc przstańmy odwalać wreszcie chałę taka jaką robią Turcy, bo sami sramy w swoje gniazdo. Robić powoli i dokł...47 minut temu w wątku Kto się zwolni po wprowadzeniu elastycznego?
Ja to nie wiem. Tyle tu narzekania, nikomu nic się nie podoba. A sprawa jest prosta. Mówicie, że tam czy owam jest le...Dziś o 0:01 w wątku Kto się zwolni po wprowadzeniu elastycznego?
Więc przstańmy odwalać wreszcie chałę taka jaką robią Turcy, bo sami sramy w swoje gniazdo. Robić powoli i dokł...Wczoraj o 21:22 w wątku Kto się zwolni po wprowadzeniu elastycznego?
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Teraz online
Malgorzata.zlobecka
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy