Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Nie 14 Gru 2008, 8:43
Zdjęć: 10
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego
2008-12-14T08:43:26+01:00
W dniu wczorajszym w Starachowicach - tak jak i w całej Polsce - odbyły się obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W roku bieżącym miały one bogatszy charakter niż w latach poprzednich. Rozpoczęło je otwarcie w SCK wystawy "Twarze radomskiej bezpieki". Następnie odbył się koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu starachowickiego muzyka Piotra Kędziory. Główną częścią obchodów była uroczysta Msza Święta, która odprawiona została w kościele Wszystkich Świętych. Po Mszy uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki i zapalili znicze pod tablicą poświęconą robotnikom pomordowanym przez komunistów.Niestety tegoroczne uroczystości były okazją do rozgrywek pomiędzy starachowickimi politykierami, w czym udział brali także niektórzy działacze obecnej "Solidarności". Jak by tego było mało to od pewnego czasu wszystkie rocznice związane z "Solidarnością" starają się zdominować i wykorzystać do swoich celów ludzie, którzy ze Związkiem nie mają zupełnie nic wspólnego. Jest to godne ubolewania.            
Czw 4 Gru 2008, 16:53
Zwolnienia rozpoczęły się!
2008-12-04T16:53:12+01:00
Pomimo zapewnień, że nastąpi to około 10 grudnia w dniu dzisiejszym rozpoczęły się zwolnienia pracowników. Pierwsi z nich otrzymali wymówienia tuż po skończeniu III zmiany. Zaskoczenie było całkowite. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy pracowników, że mają możliwość odwoływania się w ciągu 7 dni od daty otrzymania wymówienia do Zakładowej Komisji Pojednawczej. Osoby, które otrzymały wymówienia zachęcamy do składania w Dziale Personalnym oświadczeń, w których deklarują gotowość ponownego podjęcia pracy w firmie gdyby przedsiębiorstwo w roku przyszłym ponownie zatrudniało pracowników. Obowiązek zatrudniania w pierwszej kolejności zwolnionych pracowników nakłada na zakład ustawa o zwolnieniach grupowych. Nie jest dobrze z ludzkiego punktu widzenia, że zwolnienia pracownicy otrzymują tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.
2008-12-03T16:08:31+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej podczas, którego przyjęto do Związku 17 nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Jan Seweryn omówił przebieg posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" i sytuację w tych zakładach województwa świętokrzyskiego, w których tak jak w MAN-ie trwają zwolnienia pracowników. Kolejną sprawą omówioną przez przewodniczącego była sprawa przebiegu negocjacji dotyczących zwolnień grupowych. Jak stwierdził J. Seweryn, gdyby nie ugodowa postawa innych związków zawodowych można by było osiągnąć dla zwalnianych pracowników więcej niż to, co osiągnięto. Pomimo wszystko należy podkreślić, że zdecydowana postawa przedstawicieli "Solidarności" podczas negocjacji doprowadziła do tego, że z niektórych pomysłów Zarząd firmy wycofał się. Należy uznać to za sukces naszego Związku. Kolejną sprawą, którą omawiano, to zebranie, które zorganizował prezes z pracownikami wydziałów montażu wiązek elektrycznych i obróbki mechanicznej podczas, którego nawoływał do… tworzenia związku, który godnie będzie reprezentował pracowników! Jak nie trudno się domyślić według prezesa pracowników nie godnie reprezentuje "Solidarność".
2008-11-28T17:25:19+01:00
W dniu 27 listopada zostały zakończone negocjacje pomiędzy Zarządem firmy a związkami zawodowymi dotyczące zwolnień grupowych w starachowickim zakładzie MAN-a. Uzgodnione zostały kryteria, jakimi pracodawca będzie się kierował typując osoby do zwolnienia jak również wysokość odpraw dla zwalnianych pracowników. Główne kryteria to: dyscyplina pracy, jakość pracy, elastyczność i odpowiedzialność, bycie jedynym żywicielem rodziny, trudna sytuacja życiowa pracownika, ilość dzieci na utrzymaniu. Nie będą zwalniani pracownicy po pięćdziesiątym roku życia. Pracownikom, którzy zostaną zwolnieni w ramach zwolnień grupowych wypłacone zostaną odprawy o jedną pensję wyższe niż określa to ustawa o zwolnieniach grupowych. Zwolnieniami grupowymi ma zostać objętych 150 pracowników wydziału montażu wiązek elektrycznych i wydziału obróbki mechanicznej. Nie przedłużone zostanie 85 terminowych umów o pracę. Jeżeli doliczyć do tego ponad 70 osób, które odeszły z firmy w listopadzie (głównie z powodu nie przedłużenia umów) to wychodzi, że zakład zmniejszy zatrudnienie o 300 osób. Wypowiedzenia umów rozpoczną się około 10 grudnia, co oznacza, że pracownicy odejdą z firmy z dniem 31 stycznia 2009 roku. Dotyczyć to będzie wszystkich zwalnianych pracowników bez względu na staż pracy w MAN-ie, gdyż wszystkie okresy wypowiedzenia zostaną skrócone do jednego miesiąca. Pracodawca zobowiązał się do szukania w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Starachowicach innych miejsc pracy dla zwalnianych pracowników. Około 30 osób ma znaleźć pracę przy remoncie autobusów, które zamierza się w zakładzie prowadzić.
2008-11-22T09:44:40+01:00
W ciągu ubiegłego tygodnia trwały rozmowy związków zawodowych z Zarządem firmy na temat zwolnień grupowych. W czasie rozmów ustalono kryteria ocen, którym poddani zostaną pracownicy. Oceny będą miały decydujący wpływ na to, które osoby zostaną zwolnione. W piątek poruszony został temat odpraw dla zwalnianych pracowników. Związki zawodowe uważają, że powinny być one znacznie wyższe niż te, które przysługują ustawowo. Wiadomo, że odprawy uzależnione są od stażu pracy u danego pracodawcy. Są, więc odprawy jedno miesięczne, dwumiesięczne i trzymiesięczne. NSZZ "Solidarność" mając na uwadze to, że osoby zwalniane mają minimalną szansę na znalezienie pracy i to, że ich pensje są bardzo niskie, (bo zarabiają 1500 - 1700 zł. brutto) postuluje, aby odprawy wynosiły:      1 pensja (gwarantowana ustawowo) plus 2 pensje dodatkowo - razem 3 pensje,      2 pensje (gwarantowane ustawowo) plus 4 pensje dodatkowo - razem 6 pensji,      3 pensje (gwarantowane ustawowo) plus 6 pensji dodatkowo - razem 9 pensji.Uważamy także, że pracownicy, którym w listopadzie i grudniu kończą się umowy o pracę powinni otrzymać odprawy takie jak pracownicy zwalniani w ramach zwolnień grupowych. Pracownicy ci powinni otrzymać także premię roczną. Niestety nasze postulaty dotyczące odpraw spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony prezesa Oetjena i dyrektora Olchowika. Miejmy jednak nadzieję, że rozmowy na ten temat nie zostały definitywnie zakończone i uda nam się wynegocjować więcej niż ustawowe minimum. Jest rzeczą niezrozumiałą, że na chwilę obecną Zarząd firmy nie jest w stanie podać dokładnej liczby osób, które będą zwolnione. Od chwili rozpoczęcia rozmów było już kilka wersji. Najpierw mówiło się o 300 osobach, później o 300 plus 106 którym w listopadzie i grudniu nie będą przedłużone umowy o pracę. Na chwilę obecną mówi się o 220 w ramach zwolnień grupowych i 80 którym nie przedłużone będą umowy. Nie jest to jednak liczba ostateczna, bo uzależniona jest ona od planów produkcyjnych koncernu a te na chwilę obecną jak stwierdził prezes nie są jeszcze znane. Nowością jest to, że zwolnieniami będą objęci tylko pracownicy wydziałów montażu wiązek elektrycznych i obróbki mechanicznej, pracodawca wycofał się z pomysłu zwalniania pracowników wydziałów autobusowych. Czemu miało służyć zamieszanie ze zwalnianiem pracowników z wszystkich wydziałów firmy można się tylko domyślać. Dobrą wiadomością jest to, że Zarząd firmy nie jest w stanie wywiązać się w terminie z procedur ustawy o zwolnieniach grupowych, dlatego zapowiadane na 28 listopada wręczenie wypowiedzeń przesunięte zostanie na 10 grudnia. Zwolnienia przesuną się, więc o cały miesiąc, co nie jest bez znaczenia dla osób zwalnianych. Jak nas poinformowano kilkanaście osób, które będą zwolnione z wiązek i z obróbki mechanicznej znajdzie pracę w wydziałach autobusowych.
2008-11-17T16:47:15+01:00
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi a Zarządem firmy dotyczące zwolnień grupowych. Było to pierwsze spotkanie w tej sprawie podczas, którego przedstawiciele pracodawcy ustosunkowali się do postulatów wysuniętych przez związki zawodowe w piśmie, jakie związkowcy wystosowali do Zarządu w ubiegły piątek. Główne postulaty to ochrona przed zwolnieniami osób po 50-tym roku życia, wyższe odprawy niż te które przewiduje Ustawa dla osób zwalnianych w trybie zwolnień grupowych, a także możliwość wglądu przedstawicieli związków zawodowych w listy osób, które mają być zwolnione. Do części postulatów przedstawiciele pracodawcy ustosunkowali się pozytywnie a do kilku negatywnie. Nad postulatami na które w tej chwili nie ma zgody pracodawcy postanowiono rozmawiać podczas następnego spotkania. W dalszej części spotkania omawiano sprawę programu produkcyjnego na rok 2009 który dla działu ciężarówek przedstawia się delikatnie mówiąc nie najlepiej. Nad propozycjami rozwiązania tego problemu (ma je związkom zawodowym wkrótce przedstawić Zarząd firmy) postanowiono dyskutować podczas spotkania na temat zwolnień grupowych.O sytuacji w firmie przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Jan Seweryn poinformował dzisiaj prezydenta miasta Starachowice Wojciecha Bernatowicza pisząc w wystosowanym do niego piśmie, że liczy na jego zaangażowanie w zmniejszenie liczby zwalnianych osób i pomoc w znalezieniu pracy dla tych pracowników, którzy będą zwolnieni podczas zwolnień grupowych.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Szkoda gadać o module D kierowniczka hmmm może zostawię wypowiedź dla siebie A tak na marginesie jak się przych...Wczoraj o 20:46 w wątku Dział D
Teraz osobiście ich dopadł, biuro zamknięte do odwołaniaWczoraj o 19:58 w wątku Paczki na mikołaja że zwiazku
czy coś widomo o podwyżkach po nowym roku?Wczoraj o 19:37 w wątku podwyzki
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy