W dniu 31 sierpnia odbyło się w Kielcach Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Świętokrzyskiego. Naszą Międzyzakładową Organizację Związkową reprezentowali: Jan Seweryn, Mirosław Górecki, Remigiusz Przygoda, Krzysztof Fereniec, Mirosław Chorab, Maciej Maciąg, Michał Śliz i Małgorzata Żłobecka. Wracając z WZD udaliśmy się pod obelisk Anny Walentynowicz znajdujący się na placu przy kościele Świętej Trójcy gdzie zapaliliśmy znicz. Znicz złożyli Jan Seweryn i Małgorzata Żłobecka. Następnie pojechaliśmy na Rondo Solidarności gdzie pod tak zwanym Kamieniem „Solidarności” Jan Seweryn i Małgorzata Żłobecka zapalili i złożyli znicz. Było to upamiętnienie starachowickich miejsc „Solidarności” w 41 rocznicę powstania Związku.
Śr 1 Wrz, 18:12