Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Nie 3 Maj 2009, 18:11
Zdjęć: 61
3 maja w Starachowicach
2009-05-03T18:11:15+02:00
Jak w całej Polsce 3 maja obyły się w Starachowicach uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Mszę odprawił i homilię wygłosił ksiądz Józef Domański. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie złożyli wiązanki i zapalili znicze. Okolicznościowe przemówienia wygłosili świętokrzyscy posłowie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu a także parlamentarzyści i mieszkańcy Starachowic. W roku bieżącym dało się zauważyć znacznie więcej sztandarów niż w latach ubiegłych. Dopisały szkoły. Poczet sztandarowy Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses stanowili: Andrzej Kępiński, Mirosław Chorab i Mirosław Górecki. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty. W imieniu komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości złożyli Jan Seweryn, Mirosław Górecki i Mirosław Chorab.
Sob 2 Maj 2009, 13:48
Zdjęć: 2
3 MAJA - Wywieś flagę
2009-05-02T13:48:19+02:00
Jutro przypada kolejna rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest świętem państwowym, dlatego postarajmy się, aby je w patriotyczny sposób uczcić biorąc udział w uroczystościach oficjalnych jak i w imprezach towarzyszących. W Starachowicach uroczystości trzeciomajowe rozpoczną się o godzinie 12.30 Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożą wiązanki i zapalą znicze. Pamiętajmy, żeby na naszych domach i balkonach wywiesić biało-czerwone flagi.
2009-04-26T12:08:02+02:00
W ubiegły piątek w Warszawie odbyło się zebranie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność", które w całości poświecone było sytuacji w zlokalizowanych w Polsce zakładach motoryzacyjnych. Było to już kolejne zebranie w tej sprawie. Niestety jak stwierdziła większość przedstawicieli poszczególnych zakładów sytuacja nie tylko, że się nie poprawiła to w większości zakładów nastąpiło pogorszenie (dramatyczna sytuacja jest w FSO i w Volvo). Jedynie w Volkswagenie i w "Fiacie" nastąpił wzrost produkcji, co w przypadku Volkswagena spowodowane jest decyzją rządu niemieckiego o dopłacie 2500 euro do każdego nowo kupowanego auta. Niestety wszystko wskazuje na to, że jest to chwilowa poprawa. Według ocen kryzys powróci do tych firm już pod koniec roku i to być może w zwiększonym wymiarze. Zebrani wyrazili zaniepokojenie i niezadowolenie wobec braku działań rządu polskiego w trudnej sytuacji nie tylko branży motoryzacyjnej, ale i innych gałęzi polskiej gospodarki. Dla "Solidarności" niezrozumiałe jest, że rząd nie podjął ze związkami zawodowymi i związkami pracodawców merytorycznych negocjacji w sprawie paktu antykryzysowego opracowanego przez te dwa gremia. Zdaniem związkowców pakiet antykryzysowy pomógłby przedsiębiorstwom znajdującym się w trudnej sytuacji przetrwać kryzys a tym samym utrzymać miejsca pracy. Sekcja Krajowa Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność" postanowiła wysłać do premiera Donalda Tuska kolejne już pismo w sprawie podjęcia przez rząd działań antykryzysowych.
2009-04-18T14:56:48+02:00
W dniu wczorajszym odbyła się w Starachowicach uroczystość Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Golgoty Wschodu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która odprawiona została w kościele Wszystkich Świętych. Mszę celebrował i homilię wygłosił ksiądz Józef Domański. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Skwer Katyński gdzie pod Krzyżem Katyński odbył się apel poległych. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów i zapalono znicze. W imieniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses znicze zapalili Jan Seweryn i Andrzej Kępiński. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miast i powiatu, przedstawiciele starachowickiej Rodziny Katyńskiej, kombatanci, harcerze, kompania policji, młodzież, posłowie, poczty sztandarowe i mieszkańcy Starachowic. Uroczystość ku czci Polaków zamordowanych w Katyniu i innych miejscach sowieckiego imperium na stałe weszła do kalendarza starachowickich uroczystości patriotycznych. Jak się daje zauważyć z roku na rok ma ona coraz lepszą oprawę, co podnosi jej rangę. Warto dodać, że w Katyniu zginęło 46 mieszkańców Starachowic i powiatu starachowickiego.
Pt 10 Kwi 2009, 19:22
Wesołych Świąt!
2009-04-10T19:22:48+02:00
Wszystkim czytelnikom tej strony internetowej życzę wesołych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnym gronie. To spędzanie świąt z rodziną jest bardzo ważne, gdyż niejednokrotnie jest to jedyna okazja, aby się spotkać. Przeważnie nie ma na to czasu, bo tempo dzisiejszego życia jest zawrotne a jakby jeszcze tego było mało niektórzy jeszcze sobie to tempo podkręcają goniąc z czymś, za czym gonić nie warto. Rodzinne Święta zakorzenione są w polskiej tradycji, ale niestety o ostatnich latach coraz więcej osób dostosowując się do "nowoczesnego" stylu życia przywleczonego z pogańskiego Zachodu odchodzi od tej tradycji. Modne stają się wyjazdy w czasie Świąt na narty, nad morze czy w góry. Tylko, co to ma wspólnego ze Świętami? Gdzie jest to, co świętujemy, czyli Zmartwychwstanie Pana Jezusa? To zaczyna być nieważne i często niektórzy nie wiedzą, co świętują a dni Świąt traktują, jako dni wolne od pracy. Jeszcze raz życzę Państwu wesołych Świąt i Błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa. Jan Seweryn    
2009-04-01T19:04:50+02:00
Podczas comiesięcznego spotkania Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 14 nowych członków. Następnie przewodniczący Jan Seweryn omówił aktualną sytuację w firmach, które swoim działaniem obejmuje Komisja Międzyzakładowa, czyli MAN Bus i PKC Group Poland. Jeżeli chodzi o PKC Group Poland to w chwili obecnej trwają rozmowy na temat nowego Regulaminu Pracy. Głównymi punktami spornymi są: zapis o wolnych sobotach, zakaz ujawniania przez pracowników swojej płacy, planowanie urlopów i rozkład czasu pracy. Jak stwierdził przewodniczący wśród pracowników PKC Group Poland panuje duże wzburzenie w związku z planowaniem urlopów w terminach wyznaczonych przez pracodawcę. W dalszym ciągu nie ma pewności czy w firmie nie dojdzie do zwolnień. O tym, że firma znajduje się w trudnej sytuacji świadczy fakt, że w roku bieżącym nie będzie w niej podwyżek płac. Fakt ten powoduje rozgoryczenie pracowników, którzy liczyli na takie same podwyżki jak w MAN-ie. Lepsza sytuacja jest w MAN Bus. W miesiącu kwietniu praca idzie pełną parą (nawet w godzinach nadliczbowych). Sytuacja nieco pogorszy się w miesiącu maju, co spowodowane jest zmniejszenie dostaw autobusów do Ankary. Zmniejszenie produkcji nie spowoduje zwolnień pracowników, chociaż będzie ich o kilkudziesięciu za dużo w stosunku do planów produkcyjnych. Jak poinformował przewodniczący trwają rozmowy związków zawodowych z Zarządem na temat Regulaminu premii rocznej. Ważną sprawą jest to, że nastąpiła zmiana prezesa. Marina Oetjena zastąpił z dniem 1 kwietnia Stanisław Ziętkiewicz dotychczasowy kierownik produkcji autobusów. W związku z tym tematem wywiązała się dyskusja o współpracy Związku z nowym prezesem. Na zakończenie zebrania omówiono działania władz Związku i rządu RP dotyczące wprowadzenia zmian w prawie pracy, które pozwoliłyby utrzymać miejsca pracy w firmach, które zostały dotknięte kryzysem.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Więc przstańmy odwalać wreszcie chałę taka jaką robią Turcy, bo sami sramy w swoje gniazdo. Robić powoli i dokł...48 minut temu w wątku Kto się zwolni po wprowadzeniu elastycznego?
Ja to nie wiem. Tyle tu narzekania, nikomu nic się nie podoba. A sprawa jest prosta. Mówicie, że tam czy owam jest le...Dziś o 0:01 w wątku Kto się zwolni po wprowadzeniu elastycznego?
Więc przstańmy odwalać wreszcie chałę taka jaką robią Turcy, bo sami sramy w swoje gniazdo. Robić powoli i dokł...Wczoraj o 21:22 w wątku Kto się zwolni po wprowadzeniu elastycznego?
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Teraz online
Malgorzata.zlobecka
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy