Zmień na ciemny motyw
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2009-02-27T16:57:57+01:00
W dniu 27 lutego w Warszawie odbyło się posiedzenie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność", które w całości poświecone było sytuacji w tej branży przemysłu. Z wypowiedzi przedstawicieli poszczególnych zakładów wynikało, że w znacznej większości firm sytuacja nie tylko nie uległa poprawie, ale znacznie się pogorszyła. Dotyczy to w szczególności FSO, Opla i Volkswagena. Zebrani wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec braku działań ze strony rządu, których celem powinna być pomoc znajdującym się w trudnej sytuacji przedsiębiorstwom. W sprawie tej podjęto stosowną uchwałę zobowiązującą NSZZ "Solidarność" we wszystkich przedsiębiorstwa branży motoryzacyjnej do udziału w manifestacji, którą w dniu 6 marca organizują w Warszawie zakłady przemysłu zbrojeniowego i samolotowego. Postanowiono także oflagować zakłady w dniach 5 i 6 marca. Akcje te mają skłonić rząd do podjęcia działań mających na celu ochronę miejsc pracy i pomoc przedsiębiorstwom w ich utrzymaniu.
Czw 19 Lut 2009, 16:13
Podwyżki podpisane
2009-02-19T16:13:59+01:00
W dniu dzisiejszym zakończyły się negocjacje związków zawodowych z Zarządem MAN Bus w Starachowicach na temat podwyżki płac w firmie. Porozumienie, jakie w tej sprawie zawarto nie jest dla związków satysfakcjonujące, ale ze względu na obecną sytuację nie tylko w Polsce, ale na całym świecie związkowcy postanowili je podpisać. Płaca pracowników firmy wzroście o 4,5% płacy zasadniczej danego pracownika. Podwyżka obowiązuje od 1 stycznia 2009 r. Wyrównanie za miesiąc styczeń wypłacone zostanie przy wypłacie za miesiąc luty. W zasadzie podwyżka będzie nieco wyższa, gdyż spowoduje ona wzrost wysokości premii, która obliczana jest od płacy zasadniczej pracownika.
Wt 10 Lut 2009, 13:02
Popiełuszko
2009-02-10T13:02:19+01:00
Komisja Międzyzakładowa organizuje w dniu 1 marca zbiorowe wyjście do kina na film "Popiełuszko". Znaczną część ceny biletu (około 70%) pokrywa Związek. Każdy członek Związku ma prawo do nabycia dwóch biletów w cenie 5 zł. za bilet. Do wyboru jest dwa seanse: o 15.00 i 18.00. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu, bo jest w nim pokazana historia "Solidarności" i walka, jaką Związek toczył o robotnicze i obywatelskie prawa.Zapisy na bilety prowadzą nasi przedstawiciele w poszczególnych wydziałach a także biuro naszego Związku do 20 lutego.
Pon 26 Sty 2009, 10:15
Zwolnienia w PKC GROUP POLAND
2009-01-26T10:15:52+01:00
W ubiegły piątek 28 osób z przejętego z nowym rokiem przez fińską firmę PKC GROUP wydziału produkcji wiązek elektrycznych dostało wymówienia z pracy. Wszystkie osoby, którym wręczono wymówienia zatrudnione były na umowy terminowe. Zaskoczenie było całkowite gdyż wcześniej nikt z Zarządu przekształconego w samodzielny zakład PKC GROUP POLAND wydziału produkcji wiązek elektrycznych nie zapowiadał zwolnień a wprost przeciwnie obiecywano pracownikom pewność zatrudnienia i wzrost produkcji. Zwolnienia odbyły się w ekspresowym tempie gdyż pracownikom, którzy otrzymali dwutygodniowe wypowiedzenia umów polecono już od poniedziałku nie przychodzić do pracy. Za okres wypowiedzenia pracodawca wypłaci normalne wynagrodzenie. Jak nas poinformował dyrektor generalny firmy zwolnienia były konieczne gdyż obecne zamówienia na wiązki od firmy MAN są zbyt małe na taki stan załogi. Niestety wiele wskazuje na to, że nie jest to koniec zwolnień gdyż pomimo drugiej już redukcji załogi zatrudnienie w dalszym ciągu jest za duże. NSZZ "Solidarność" uważa, że nie do przyjęcia jest styl w jakim dokonano zwolnień a także to, że zwalniając 28 osób pracodawca ominął Ustawę o zwolnieniach grupowych, która dla pracowników jest korzystniejsza, (jeżeli można mówić o korzyściach) od zwolnień indywidualnych.
2009-01-25T08:58:51+01:00
W dniach 22-23.01.2009r. w Gliwicach odbyło się zebranie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność". W zebraniu udział brali przedstawiciele większości zlokalizowanych w Polsce zakładów produkujących samochody a także firm, które produkują dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Zebrani omawiali szczegółowo sytuację w poszczególnych zakładach pracy skupiając się głównie na skutkach światowego kryzysu gospodarczego. Jak wynika z wypowiedzi poszczególnych osób w większości zakładów jest trudna i skomplikowana sytuacja. Wiele zakładów ma poważne spadki produkcji i nie do końca sprecyzowane plany produkcyjne na rok bieżący. W większości zakładów doszło do redukcji załóg. W pierwszej kolejności zwolnieni zostali pracownicy z agencji pracy tymczasowej i pracownicy pracujący na umowach terminowych. W kilku firmach doszło do zwolnień grupowych. Jedna z firm ulega całkowitej likwidacji. Najbliższa przyszłość nie przedstawia się różowo gdyż pracodawcy zapowiadają dalsze zwolnienia. Znamienne jest to, ze pracodawcy starają się (i to z powodzeniem) przerzucić na pracowników skutki kryzysu proponując pracownikom w wypadku braku pracy wykorzystywanie urlopów wypoczynkowych, branie urlopów bezpłatnych a nawet obniżenie płacy. Inną sprawą jest to, że zarówno pracodawcy jak i rząd próbują wykorzystać kryzys do ograniczenia praw pracowniczych poprzez zmianę zapisów Kodeksu Pracy. Bardzo niepokojące są zapowiedzi rządu dotyczące możliwości obniżania przez pracodawców płac pracowników. Kolejną sprawą, która budziła zaniepokojenie zgromadzonych w Gliwicach związkowców jest uelastycznienie czasu pracy. Związkowcy wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec zapowiedzi wprowadzenia niekorzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy i przyjęli w tej sprawie stosowne stanowisko, które przesłane zostanie do premierów Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka. NSZZ "Solidarność" z MAN Bus Sp. z o. o. w Starachowice reprezentował w Gliwickim spotkaniu będący członkiem Prezydium Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność" Jan Seweryn.
Czw 15 Sty 2009, 6:32
Zdjęć: 49
Otwarcie wystawy IPN
2009-01-15T06:32:07+01:00
W dniu dzisiejszym otwarta została wystawa kieleckiej delegatury IPN nosząca tytuł "Opozycja i opór społeczny w regionie świętokrzyskim w latach 1975-1989". Wystawa składa się z kilkudziesięciu plansz, na których prezentowane są zdjęcia i dokumenty dotyczące działalności opozycyjnej w regionie świętokrzyskim w latach 1975-1989. Najwięcej materiałów pochodzi z okresu stanu wojennego. Wśród eksponatów znalazły się także takie, które dotyczą Starachowic. Otwarcia wystawy dokonali: doktor Zbigniew Śmietanka-Kruszelnicki z kieleckiego IPN-u, szef delegatury NSZZ "Solidarność" w Starachowicach Zbigniew Rafalski i szef Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta i powiatu, poseł Krzysztof Lipiec, Jan Seweryn autor książki "Solidarność starachowicka", dawni i obecni działacze "Solidarności" a także młodzież ze starachowickich szkół. Wystawę można oglądać w Starachowickim Centrum Kultury przez najbliższe dwa tygodnie.           
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Niech nowa pani kierownik zakładu i kierownik utrzymania ruchu postawią swoje audi na ogólnym parkingu i zaczną wych...Dziś o 13:27 w wątku Parking
Premia administracyjna tylko dla przygotowania produkcji -> fajnie, równość to podstawa. Takie pierdzielenie.. ...Dziś o 13:12 w wątku Podwyżki dla administracji
Opinie pracowników w temacie parkingu przekazaliśmy pracodawcy.Dziś o 10:33 w wątku Parking
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy