|
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii
Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2009-11-05T16:40:47+01:00
W dniu wczorajszym odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Tradycyjnie już pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku nowych członków. Tym razem w poczet "Solidarności" przyjęto 5 osób. Tu trzeba dodać, że wśród przyjmowanych są pracownicy zarówno MAN-a jak i PKC. Następnie przewodniczący Jan Seweryn poinformował o przebiegu Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego, która odbyła się niedawno pod Kielcami. Kolejnym punktem zebrania było omówienie przez przewodniczącego sytuacji w firmach, które swoim działaniem obejmuje Komisja Międzyzakładowa a więc PKC, MAN i Gegenbauer. Niestety zarówno w PKC jak i w MAN-ie w dalszym ciągu są poważne problemy z zapewnieniem produkcji dla wszystkich pracowników. W najbliższym czasie w PKC spodziewane jest wypowiedzenie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Ponadto w firmie tej pracownicy w dalszym ciągu biorą co miesiąc jeden dzień urlopu bezpłatnego. Jeżeli chodzi o MAN-a to obserwuje się brak planowego rozkładu czasu pracy. Kalendarz pracy, który niedawno został przedstawiony już następnego dnia był nieaktualny. Kolejną sprawą dotyczącą MAN-a jest projekt porozumienia przesłanego przez Zarząd firmy do związków zawodowych dotyczącego tak zwanego elastycznego czasu pracy. W sprawie tej odbyło się już pierwsze spotkanie, w którym udział brali przedstawiciele wszystkich związków zawodowych w tym także z Poznania. W sprawie porozumienia, które w zasadzie sprowadza się do tego, aby ograniczyć pracę w pierwszym półroczu 2010 roku a odpracowywać dni wolne w drugim półroczu wywiązała się dyskusja w trakcie, której poszczególni członkowie Komisji ustosunkowywali się do przedstawionego projektu. Podsumowaniem dyskusji było stwierdzenie, że większość propozycji Zarządu jest nie do przyjęcia. Jednoznacznie stwierdzono, że wszelkie problemy produkcyjne pracodawca stara się przerzucić na pracowników. Zdecydowano, że jeżeli Zarząd firmy nie pójdzie na ustępstwa NSZZ "Solidarność" żadnego porozumienia nie podpisze. Niepokojące sygnały docierają z Gegenbauera a dotyczą one działalności związkowej w tej firmie Przewodniczący zapowiedział, że w najbliższych dniach sprawa ta musi zostać wyjaśniona i uregulowana. Omawiano również sprawę podwyżek płac w PKC i MAN-ie i podjęto w tej kwestii stosowną decyzję. W dalszej części zebrania zdecydowano o zakupie dla wszystkich członków Związku paczek ze słodyczami, które będą im wydane w okolicach 6 grudnia. Paczka będzie przysługiwać każdemu związkowcowi bez względu na staż związkowy. Kolejną sprawą którą omawiano jest udział Związku w obchodach Święta Niepodległości (11 listopada). Zdecydowano o ufundowaniu symbolicznych nagród dla uczestników konkursów na temat historii "Solidarności" organizowanych przez "Tygodnik Starachowicki" i "Stowarzyszenie Wolni i Solidarni" a skierowanych do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Zebranie zakończyła dyskusja o problemach występujących w poszczególnych firmach.
Śr 28 Paź 2009, 12:47
Pogrzeb Adama Mazura
2009-10-28T12:47:50+01:00
W dniu dzisiejszym odbył się pogrzeb Adama Mazura, działacza "Solidarności" z lat 1980-1981 i okresu stanu wojennego. Adam Mazur pracował w Fabryce Samochodów Ciężarowych w wydziale S4. W sierpniu 1982 roku został on wraz z grupą kolegów aresztowany za rozpowszechnianie nielegalnych wydawnictw podziemnej "Solidarności". Przez kilka miesięcy był przetrzymywany w areszcie śledczym w Kielcach, a następnie po skazaniu na 2 i pół roku wiezienia został przewieziony do więzienia w Hrubieszowie. Po wyjściu w maju 1983 z wię-zienia na mocy amnestii miał poważne problemy ze znalezieniem pracy. Było to jedną z przyczyn jego decyzji o wyjeździe z kraju. Jako uchodźca polityczny dostał paszport "w jedną stronę", (co było równoznaczne z tym, że do Polski już nie będzie mógł nigdy powrócić) i wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Tam imał się różnych prac, aby utrzymać siebie i rodzi-nę. Po raz pierwszy przyjechał do polski w 2003 roku - po dziewiętnastu latach nieobecności. Będąc już emerytem dwa lata temu powrócił do Polski i zamieszkał w Starachowicach na Orłowie. Wywiad z Adamem Mazurem można przeczytać na tej stronie internetowej w dziale Historia - Relacje i dokumenty. Znajduje się on także w książce Jana Seweryna pt. "Solidar-ność Starachowicka". Adam Mazur zmarł 25 października w wieku 73 lat. Pochowany został na starachowickim Bugaju.
2009-10-26T18:11:03+01:00
W dniach 22 - 23 października odbyło się w Kielcach kolejne zebranie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność". W dwudniowych obradach udział wzięli przedstawiciele "Solidarności" z zakładów produkujących samochody i z firm produkujących na rzecz przemysłu motoryzacyjnego. W pierwszym dniu przedstawiono sytuację w poszczególnych zakładach. Z relacji związkowców wynikało, że zdecydowana większości przedsiębiorstw w dalszym ciągu dotkliwie odczuwa się skutki kryzysu. Jedynie Fiat Auto Poland nie ma problemów a wprost przeciwnie produkcja w tym zakładzie utrzymuje się na wysokim poziomie. Kolejną sprawą, którą omawiano były antyzwiązkowe działania rządu i pracodawców zmierzające do ograniczenia roli i praw związkowych. Członkowie SKPM będący delegatami na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" zdali relacje z obrad Zjazdu, który kilka dni wcześniej odbył się w Białymstoku. W drugim dniu odbyło się szkolenie na temat negocjacji płacowych prowadzone przez współpracującą z NSZZ "Solidarność" firmą Partner. NSZZ "Solidarność" z MAN STAR Trucks & Buses w Starachowicach reprezentował na SKPM przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn.
2009-10-21T18:09:38+02:00
W dniu 19 października w kościele Świętej Trójcy odbyły się uroczystości 25 rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Rozpoczęła je Msza Święta, podczas której kapłan, który Mszę celebrował wygłosił kazanie poświęcone księdzu Jerzemu. Msza miała ciekawą oprawę plastyczną, której głównym elementem był olbrzymi portret księdza Popiełuszki i flagi "Solidarności". Na zakończenie Mszy przewodniczący NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses Jan Seweryn wygłosił okolicznościowe przemówienie. Tuż po zakończeniu Mszy odbył się koncert pieśni strajkowej i patriotycznej w wykonaniu Artura Bińka (gitara i wokal) i Kamila Powrózka (skrzypce). Pieśni wykonywane przez młodych artystów przyjęte zostały entuzjastycznie przez licznie zgromadzonych uczestników uroczystości. Po koncercie pod tablicą poświęconą księdzu Popiełuszce złożono wiązanki i zapalono znicze. Uroczystość zakończyło odśpiewanie pieśni "Boże coś Polskę...". W uroczystości uczestniczyło sześć pocztów sztandarowych: NSZZ "Solidarność" z MAN STAR Trucks & Buses, NSZZ "Solidarność" Emerytów i Rencistów, NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty, delegatury NSZZ "Solidarność" w Starachowicach, sztandar AK i sztandar Strzelców.
2009-10-18T07:33:23+02:00
W związku z 25 rocznicą śmierci księdza Jerzego Popiełuszki Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses w Starachowicach zaprasza na uroczyste obchody tej rocznicy. Odbędą się one w dniu 19 października. Program uroczystości:18.00 Msza Święta w kościele Świętej Trójcy. 18.50 Bezpośrednio po Mszy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Artura Bińka i Kamila Powrózka. 19.20 Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod tablicą poświeconą ks. Jerzemu Popiełuszce. Organizacje i instytucje posiadające sztandary zapraszamy z pocztami sztandarowymi.
Pon 12 Paź 2009, 7:03
Związkowe spotkanie
2009-10-12T07:03:07+02:00
W dniu 8 października gościliśmy w naszym biurze związkowym przedstawicieli Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" przy Philip Morris Polska. Spotkanie odbyło się z inicjatywy przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Bueses w Starachowicach Jana Seweryna. Celem spotkania było ustalenie zasad współpracy i zakresu kompetencji obydwu Komisji Międzyzakładowych w kontekście przejęcia utrzymania ruchu przez firmę Gegenbauer, którą swoją działalnością obejmuje Komisja Międzyzakładowa w Philip Morris Polska. Główną sprawą, którą omawiano było scedowanie przez Komisję Międzyzakładową przy Philip Morris Polska uprawnień do reprezentowania przejętych przez Gegenbauera pracowników w tym członków NSZZ "Solidarność" na Komisję Międzyzakładową w MAN STAR Trucks & Buses. W sprawie tej była pełna zgodność poglądów gdyż jak to stwierdzili wszyscy biorący w spotkaniu udział najważniejsze jest dobro członków Związku. Ze względów formalnych w sprawie tej podpisano stosowne porozumienie. Kolejnym krokiem będzie poinformowanie Zarządu Gegenbauera o stanie faktycznym, co do uprawnień związkowych poszczególnych komórek związkowych. W spotkaniu udział wzięli: przewodniczący Komisji Międzyzakładowej przy Philip Morris Polska Franciszek Sójka, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Gegenbauerze Jerzy Kapera, przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej w MAN STAR Trucks & Buses Jan Seweryn, Andrzej Kępiński wiceprzewodniczący Komisji w MAN-ie i Edward Szewczykowski przewodniczący "Solidarności" w utrzymaniu ruchu w MAN Starachowice.
Załóż konto
Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Kto miał dostać ten dostał premię już wczoraj.Godzinę temu w wątku Premia świateczna |
W każdych Wiadomościach Związkowych jest umieszczony kod QR, każdy kto zeskanuje ten kod zostanie przekierowany na s...Dziś o 10:34 w wątku Premia świateczna |
Na urlop z roku bieżącego, Pracodawca może pracownika wysłać tylko za jego zgodą.Dziś o 10:29 w wątku Urlopy |
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
|