Zmień na ciemny motyw
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2013-07-05T13:48:37+02:00
W dniu 3 lipca odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem zebrania było przyjęci do Związku 10 nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Jan Seweryn omówił sytuację w zakładach które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN produkcja - z wyjątkiem Premium - przebiega normalnie. Od 8 lipca na wydziałach rozpocznie się przegląd wszystkich stanowisk pracy pod kątem ergonomii. Potrwa on do czerwca następnego roku. W skład zespołu, który dokona przeglądu, z ramienia związków zawodowych i zakładowej inspekcji pracy, wszedł zakładowy społeczny inspektor pracy Zbigniew Palacz. W PKC sytuacja w dalszym ciągu jest niejasna. Do chwili obecnej Zarząd firmy nie jest w stanie powiedzieć jaka będzie przyszłość firmy i jak przedstawiają się plany produkcyjne na najbliższy czas. Mówi się o przestoju który ma potrwać dwa albo trzy tygodnie. Niestety nie ma a tej sprawie stanowiska Zarządu. Pracownicy zatrudnienie w PKC za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej skarżą się, że bez ich zgody zapłacono im za dziesięć dni urlopu. Spowodowało to, że pracownicy zostali bez urlopu co w przypadku przestoju spowoduje że nie będą mieli czym pokryć dni przestojowych. Następnie przewodniczący przekazał informacje o przebiegu WZD Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego i Kongresu Metalowców NSZZ "Solidarność" a także Konferencji zorganizowanej przez Region Świętokrzyski NSZZ "Solidarność" i Gremium Informacyjnego zakładów MAN. Następnie omówiono sprawę loterii, festynu i wycieczki. Przewodniczący poinformował także, że podczas przerw urlopowych biuro związkowe będzie funkcjonować normalnie chociaż w zmniejszonej obsadzie personalnej.
Czw 4 Lip 2013, 9:09
Zdjęć: 32
WZD Regionu - Konferencja Programowa
2013-07-04T09:09:24+02:00
W dniu 28 czerwca odbyła się IV Regionalna Konferencja Programowa Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", której tematem było ubóstwo. W Konferencji oprócz związkowców udział wzięli: prof. dr hab. Ryszard Bugaj z PAN, dr. Stephane Portet z S. Partner, dr. Paweł Broda-Wysocki z IPiPS, Barbara Jakucka-Green dyr. Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, ks. Krzysztof Banasik v-ce dyr. Caritas diecezji kieleckiej i Henryk Nakonieczny członek Prezydium komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Dyskutowano o biedzie i ubóstwie, które obejmuje nie tylko ludzi bezrobotnych, ale także tych, którzy mają zatrudnienie. Dużym problemem społecznym jest niemożność wyjścia z ubóstwa. Problemem jest także niedostateczna opieka państwa nad osobami pozbawionymi środków do życia. Jak się okazuje tylko około 20% osób bezrobotnych pobiera zasiłki, które są na bardzo niskim poziomie. Kolejnym problemem, o którym mówiono to emigracja ludzi młodych spowodowana brakiem perspektyw na znalezienie pracy w kraju. Podczas dyskusji poruszono także sprawę umów śmieciowych i przyszłych emerytur ludzi pracujących w takiej formie zatrudnienia.
Nie 30 Cze 2013, 19:22
Nowa książka Jana Seweryna
2013-06-30T19:22:11+02:00
Ukazała się książka Jana Seweryna pt. "Jerzy Nobis jeden z dziesięciu milionów". Książka poświęcona jest Jerzemu Nobisowi działaczowi NSZZ "Solidarność" w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach w latach 1980-1981. Jerzy Nobis był członkiem Prezydium Komisji Fabrycznej NSZZ "Solidarność" FSC, w stanie wojennym był internowany w ośrodkach internowania w Kielcach, Łupkowie Nowym i Załężu. Po wyjściu z więzienia udał się na emigrację do Francji. Po przejściu na emeryturę wrócił do Polski i mieszka obecnie rodzinnych Seredzicach. Nowa książka Jana Seweryna jest już trzecią z kolei jego publikacją poświęconą starachowickiej "Solidarności". Wcześniej wydane zostały: "Byłem przewodniczącym Solidarności…." mówiąca o przewodniczącym Komisji Fabrycznej w FSC Edwardzie Dajewskim i "Solidarność starachowicka" będąca zbiorem wywiadów ze starachowickimi działaczami "Solidarności". Książka "Jerzy Nobis jeden z dziesięciu milionów" jest do nabycia w biurze Komisji Międzyzakładowej w MAN, w delegaturze NSZZ "Solidarność" oraz w księgarni "Pegaz" na ul. Staszica.
Pt 28 Cze 2013, 10:39
Zdjęć: 17
Gremium Informacyjne
2013-06-28T10:39:43+02:00
W dniach 25 i 26 czerwca odbyło się w Starachowicach spotkanie tak zwanego Gremium Informacyjnego. W skład owego Gremium wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i rad pracowników z polskich zakładów MAN-a. Byli, więc przedstawiciele zakładów z Sadów koło Poznania, Niepołomic koło Krakowa, centrum obliczeniowego MAC z Poznania a także z naszego zakładu w Starachowicach. Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele rady pracowników z Niemiec. W pierwszym dniu obrad odbyło się spotkanie z prezesami poszczególnych zakładów a więc z Sadów, Niepołomic, Poznania (MAC) a także ze Starachowic. Prezesi przedstawili sytuację w poszczególnych zakładach skupiając się głównie na planach produkcyjnych i wynikach ekonomicznych firm. Odpowiadali także na pytania zadawane przez poszczególnych uczestników spotkania. W drugim dniu spotkania przedstawiciele związków zawodowych i rad pracowników dyskutowali na tematy dotyczące sytuacji w firmach, ale już bez udziału przedstawicieli pracodawców. Goście mieli okazję poznać nasz zakład i zapoznać się z procesem produkcji autobusów gdyż zorganizowane zostało dla nich zwiedzanie zakładu.
2013-06-24T10:17:48+02:00
W dniu 20 czerwca odbyło się Walne Zebranie Delegatów Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność". Podczas obrad SKPM jej przewodniczący Bogdan Szozda ocenił działalność Sekcji za okres od ostatniego WZD a także omówił sytuację w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Następnie wywiązała się dyskusja na temat antypracowniczej polityki w kontekście zmian w Kodeksie Pracy.W dniu 21 czerwca odbył się Kongres Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność". Gościem Kongresu był przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Ponadto w Kongresie uczestniczyli Marcin Tyrna szef Regionu Podbeskidzie a także Kazimierz Grajcarek szef Sekretariatu Energetyki i Górnictwa NSZZ "Solidarność". Głównym punktem Kongresu było wystąpienie Piotra Dudy, który bardzo krytycznie odniósł się do polityki rządu Donalda Tuska. Przewodniczący Związku stwierdził, że dialog ze związkami zawodowymi jest pozorowany a zmiany do Kodeksu Pracy wprowadzane są z pominięciem uwag strony związkowej. Piotr Duda stwierdził, że jedynie odsunięcie liberałów od władzy może spowodować, że antypracownicze zmiany zostaną wycofane. Przewodniczący zapowiedział, że we wrześniu odbędzie się wielodniowa manifestacja w Warszawie a także strajk generalny. Szef "Solidarności" stwierdził również, że Związek nie może ustąpić nawet o krok gdyż jest już ostatnia chwila, gdy można jeszcze zatrzymać niekorzystne dla pracowników zmiany. Jest wielkie zagrożenie, że zmiany wprowadzane do Kodeksie Pracy nie są zmianami ostatecznymi. Pomysły liberałów idą znacznie dalej. Jest także pewne, że szykuje się zamach na uprawnienie związków zawodowych. Jednym z pomysłów jest usunięcie związków zawodowych z zakładów pracy, co w praktyce oznaczałoby uniemożliwienie działalności na terenie firm i brak kontaktu pracowników z działaczami związkowymi. Piotr Duda jednoznacznie stwierdził, że "Solidarność" nie poprze w wyborach żadnej partii, ale jednocześnie zapowiedział, że będzie rozmawiał z każdym, kto będzie deklarował poparcie postulatów Związku. W obradach SKPM NSZZ "Solidarność" i Kongresie Metalowców NSZZ "Solidarność" uczestniczyli Jan Seweryn, Andrzej Kępiński i Kamil Krakowiak.
2013-06-18T09:42:39+02:00
Wzorem lat ubiegłych Komisja Międzyzakładowa przygotowała dla członków NSZZ "Solidarność" szereg atrakcji. Są to:1. Loteria, w której można wygrać szereg cennych nagród. Losowanie nagród odbędzie się podczas festynu.2. Festyn w dniu 31 sierpnia na placu przy nowym basenie. Udział w festynie dla członków Związku jest bezpłatny. Od osoby towarzyszącej pobierana jest symboliczna opłata w wysokości 10zł. Dzieci do lat 15 uczestniczą w festynie bezpłatnie. 3. Wycieczka w Sudety w dniach 6-7 września.4. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę w dniu 15 września.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Lewica i Millery też już rządzili. Do tego Biedroń i jego mądrości. Jeśli bardzo lubisz czarnych to Polska Jest ...Dziś o 6:45 w wątku Wybory 23
Większość głosów było na tak. Głosy Członków Komisji przez telefon.Dziś o 6:27 w wątku EXTRA Premia
Czym kieruje się kierownik Daf / Layland dając grupy ? Po ilu latach pracy i jakich umiejętnościach trzeba mieć 3 i...Wczoraj o 23:44 w wątku Reno IP skladowa
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy