Zmień na ciemny motyw
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Wt 19 Sie 2014, 20:07
Zdjęć: 48
Święto Wojska Polskiego
2014-08-19T20:07:31+02:00
W dniu wczorajszym odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Jak zwykle rozpoczęły się one Mszą Świętą, która odprawiona została w kościele Wszystkich Świętych. Mszę celebrował i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Marek Janas. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie okolicznościowe przemówienia wygłosili starosta starachowicki Andrzej Matynia i poseł Krzysztof Lipiec. Następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu, organizacji społecznych i politycznych, związków zawodowych a także szkół złożyli pod Pomnikiem wiązanki. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty. Poczet sztandarowy naszej Komisji Międzyzakładowej stanowili: Krzysztof Wójtowicz, Waldemar Maciąg i Czesław Niewczas. Wiązankę złożyli: Jan Seweryn, Krzysztof Staniek i Jadwiga Surma. Warto zauważyć, że po raz pierwszy w uroczystościach wzięli przedstawiciele starachowickiej Młodzieży Wszechpolskiej. 
2014-08-19T20:06:47+02:00
W dniu 13 sierpnia odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem obrad było przyjęcie do Związku 3 nowych członków. W dalszej części zebrania przewodniczący Komisji Jan Seweryn przedstawił aktualne sprawy dotyczące firm, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN odbyło się spotkanie z prezesem Stanisławem Ziętkiewiczem i Kingą Włoskowicz, podczas którego prezes poinformował o pracach remontowych i planach inwestycyjnych na najbliższą przyszłość. Jak wynikało z wypowiedzi prezesa obecnie prowadzone prace remontowe to tylko jeden z elementów szeroko zakrojonych planów inwestycyjnych. Planowane jest między innymi zainstalowanie urządzeń prądotwórczych, które będą wytwarzały energię elektryczną dla potrzeb firmy. Zainstalowane zostaną urządzenia do wykorzystywania ciepła wytwarzanego przez sprężarki a ciepło to posłuży do ogrzewania jednej z hal. Do tak zwanego łącznika przeniesione zostaną szatnie znajdujące się w wydziale montażu. W miejscu wyburzanej obecnie hali zostanie wykonane zadaszenie i bramy wjazdowe a powstała w ten sposób śluza posłuży do wjazdu na magazyn TIR-ów zaopatrujących firmę w potrzebne do produkcji materiały. TIR-y będą wyjeżdżać z firmy bramą znajdującą się przy przychodni MEDSTAR. Kierowniczka Działu Personalnego Kinga Włoskowicz wyszła z propozycją zwiększenia limitu godzin nadliczbowych z obowiązującego obecnie 260 godzin na 384godzin. Związek ustosunkuje się do tej propozycji.
Czw 24 Lip 2014, 23:12
Biuro pracuje normalnie
2014-07-24T23:12:36+02:00
Informujemy, że pomimo przerwy urlopowej w MAN nasze biuro związkowe funkcjonuje normalnie, chociaż w zmniejszonej obsadzie osobowej. Członkowie Związku mogą, więc w godzinach pracy biura - od 6.30 do 14.30 - przychodzić, aby pobrać świadczenie statutowe, odebrać los loteryjny lub zapisać się na festyn. Przypominamy, że w przychodząc po świadczenie statutowe należy zabrać ze sobą akt urodzenia, akt zgonu lub decyzję o przejściu na emeryturę lub rentę a także dowód osobisty. Jak już informowaliśmy z powodu przerwy urlopowej następny numer gazetki "Wiadomości Związkowe" ukaże się dopiero w połowie sierpnia. Natomiast bez jakichkolwiek zmian i zakłóceń funkcjonuje nasza strona internetowa. Osobom odwiedzającym stronę sygnalizujemy, że w rocznicę powstania NSZZ "Solidarność", a więc 31 sierpnia, na stronie nastąpią spore zmiany. W tej chwili nic więcej na ten temat nie możemy powiedzieć, ale czeka na Was miła niespodzianka. 
2014-07-03T15:11:54+02:00
W dniu 2 lipca odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku 9 nowych członków. Następnie przewodniczący Jan Seweryn omówił sytuację w poszczególnych zakładach, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN wciąż zmieniany jest kalendarz z rozkładem czasu pracy na najbliższe dwa miesiące. Jest to związane z "wypadnięciem" jednego dużego zamówienia na produkowane przez firmę autobusy. W ciągu kilku dni kalendarz zmieniał się kilkakrotnie. Ciągle przesuwany jest termin rozpoczęcia przestoju. Na ten moment przestój ma się rozpocząć od 17 lipca. Prawdopodobnie się to nie zmieni, chociaż stuprocentowej pewności nie ma. Na chwilę obecną firma nie przyjmuje nowych pracowników, chociaż kilka tygodni temu prowadzono rozmowy z dużymi grupami ludzi zainteresowanych pracą w MAN. W PKC zwolniona została jedna z pracownic, u której stwierdzono chorobę zawodową. Pracownica wniosła sprawę do sądu pracy. W procesie, który wyznaczono na 14 lipca będą ją wspierać prawnicy z Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Pracownicy PKC narzekają na warunki socjalne i proszą Związek o interwencję i powiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy. Zdecydowano o zorganizowaniu spotkania z dyrektorem firmy i przedstawieniu mu spraw, które pracownicy zgłaszają. W Gegenbauer jeden z pracowników wniósł sprawę do sądu pracy o wypłatę odprawy emerytalnej w wyższej wysokości niż mu została wypłacona i sprawę tę wygrał. Następnie przewodniczący omówił przebieg Kongresu Metalowców i Walnego Zebrania Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Według przewodniczącego i innych uczestników WZD w wyborach nie wszystko przebiegało tak jak należy. Kolejną sprawą, którą poruszył przewodniczący to pomoc dla jednej z pracownicy PKC, która ma poważne problemy w związku z chorobą jej męża. Postanowiono przeprowadzić wśród pracowników zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na jego leczenie. Uruchomiona została loteria, w której główną nagrodą jest telewizor marki Panasonic. Trwają zapisy na festyn, który odbędzie się 30 sierpnia. Komisja nie przychyliła się wniosku emerytów o dofinansowanie imprezy, którą zamierzają oni zorganizować. Jan Seweryn poinformował, że w czasie urlopu i przestoju biuro związkowe będzie funkcjonowało normalnie. Następne posiedzenie Komisji Międzyzakładowej odbędzie się w dniu 13 sierpnia.
2014-07-02T07:51:45+02:00
W dniu 30 czerwca w Cedzynie odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Delegaci wybrali nowe władze Regionu na kadencję 2014 - 2018. Przewodniczącym ponownie został Waldemar Bartosz. Wybrano także Zarząd Regionu, Komisję Rewizyjną i delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów. W skład Zarządu Regionu wszedł Jan Seweryn - przewodniczący naszej Komisji Międzyzakładowej. W WZD z Komisji Międzyzakładowej w MAN STAR Trucks & Buses uczestniczyli: Jan Seweryn, Andrzej Kępiński, Małgorzata Żłobecka, Mirosław Górecki, Krzysztof Wójtowicz, Kamil Krakowiak i Mirosław Chorab.
Czw 26 Cze 2014, 17:53
Zdjęć: 21
Kongres Metalowców NSZZ "Solidarność"
2014-06-26T17:53:14+02:00
W dniu 23 czerwca w Trzebnicy odbył się Kongres Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność" podczas którego dokonano wyborów władz Sekretariatu na nową kadencję 2014-2018. W Kongresie uczestniczyli przedstawiciele związków zawodowych z kilku krajów europejskich w tym między innymi: Ulrich Eckelmann - General Secretary industrii ALL, Jiri Hartvich - OS KOVO Czechy, Dana Sakarova - OS KOVO Czechy, Jozef Balica - OZ KOVO Słowacja, Blandine Landas - CFDT Francja, Gianfranco Gasbarro - FIM-CISL Włochy, Augusto Bisegna - FIM-CISL Włochy, Béla Balogh - President of VASAS Węgry, Balázs Bábel - VASAS Węgry, Mats Svensson - IF Metall Szwecja, Olivier Höbel - Regional Director BBS IG Metall Niemcy - Marija Varasimaviciene - LIT Metal Litwa, Józef Niemiec - Sekretarz Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych w Brukseli. Po wystąpieniach zaproszonych gości przewodniczący Sekretariatu Metalowców Bogdan Szozda omówił działalność Sekretariatu w ciągu mijającej kadencji 2010-2014. Następnie przystąpiono do wyboru nowego przewodniczącego Sekretariatu Metalowców. Zgłoszono dwie kandydatury: Adma Ditmara i Bogdana Szozdy. W wyniku głosowania przewodniczącym Sekretariatu został Bogdan Szozda który otrzymał 56 głosów. Adam Ditmar uzyskał 36 głosów. Wybrano także nową Radę Sekretariatu a także Komisję Rewizyjną. Naszą Komisję Międzyzakładową na Kongresie reprezentowali Jan Seweryn i Andrzej Kępiński. W skład Sekretariatu Metalowców wchodzą Sekcje poszczególnych branż przemysłu metalowego: Sekcja Krajowa Hutnictwa, Sekcja Krajowa Branży Metalowców, Sekcja Krajowa Przemysłu Teleektronicznego, Sekcja Krajowa Przemysłu Okrętowego, Sekcja Krajowa Przemysłu Lotniczego, Sekcja Krajowa Przemysłu Motoryzacyjnego, Sekcja Krajowa Przemysłu Zbrojeniowego i Sekcja Krajowa Przemysłu Elektromaszynowego.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Tak od czerwca były w zeszłym roku podwyżki średnio 2-3%. Od stycznia była też podwyżka ok 10% inflacyjna. Dziś o 9:45 w wątku Podwyżki
Puknij się w dekielDziś o 8:54 w wątku Podwyżka płacy 2024
Premia świąteczna w PKC. Otrzymaliśmy informację od Zarządy PKC w temacie premii świątecznej. Wysokość premii ...Dziś o 8:09 w wątku Premia świąteczna
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy