Zmień na ciemny motyw
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Nie 26 Lip 2015, 19:22
Biuro funkcjonuje normalnie
2015-07-26T19:22:09+02:00
Członków NSZZ „Solidarność” informujemy, że pomimo przerwy urlopowej nasze biuro związkowe funkcjonuje normalnie. W godzinach 6.30-14.30 wypłacamy świadczenia statutowe i załatwiamy sprawy bieżące.  Związkowcy mogą także pobierać losy loteryjne i zapisywać się na festyn rodzinny, który odbędzie się w dniu 29 sierpnia. Przypominamy, że pobranie losu loteryjnego nie oznacza automatycznego zapisania się na festyn. Zapisywać należy się oddzielnie.  
Wt 21 Lip 2015, 17:11
Państwowa Inspekcja Pracy w PKC
2015-07-21T17:11:32+02:00
W dniu dzisiejszym do PKC zawitali inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. Celem wizyty jest sprawdzenie nieprawidłowości co do czasu pracy. Już na samym początku inspektorzy stwierdzili że w PKC doszło do poważnych nieprawidłowości co do przekroczeń limitów czasu pracy jak również niezachowania okresów odpoczynku. Z drugiej strony inspektorzy wyrazili zrozumienie dla krytycznej sytuacji w jakiej znalazł się pracodawca to znaczy zagrożenie dotrzymania terminu wykonania zamówienia co mogło skutkować utratą klienta a w konsekwencji zwolnieniami pracowników. Jednocześnie inspektorzy stwierdzili, że pracodawca zobowiązał się do przestrzegania norm czasu pracy. Za popełnione wykroczenia inspektorzy nałożą na kierowników i firmę mandaty. Miejmy nadzieję, że to co się działo dotychczas więcej się nie powtórzy. Warto dodać, że inspektorzy będą kontrolować firmę przez kilka najbliższych dni. 
2015-07-09T21:05:01+02:00
W dniu 4 lipca obyła się zorganizowana przez Komisję Międzyzakładową wycieczka do Zagnańska, Oblęgorka, Chęcin i Tokarni. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób z MAN-a, PKC i Gegenbauer-a. Wycieczka była bardzo udana, bo przez cały dzień panowała wspaniała pogoda. W Zagnańsku obejrzano słynny – najstarszy w Polsce – dąb Bartek, w Oblęgorku zwiedzano muzeum Henryka Sienkiewicza, w Chęcinach ruiny zamku a w Tokarni Muzeum Wsi Kieleckiej. Wycieczkę zakończyła biesiada przy ognisku w Muzeum Wsi Kieleckiej.  
2015-07-03T09:06:34+02:00
W dniu 2 lipca odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej. Jak zwykle pierwszym punktem obrad było przyjęcie do Związku nowych członków. W tym miesiącu przyjęta została znaczna grupa by było to 22 osoby. W grupie tej są również pracownicy zatrudnieni za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Następnie przewodniczący Komisji Jan Seweryn omówił sprawy, które pojawiły się w ostatnim czasie w firmach, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN odbyło się spotkanie związków zawodowych z przedstawicielami pracodawcy, na którym omawiano sprawę postulatów, jakie „Solidarność” wystosowała do Zarządu firmy. Podczas spotkania pracodawca podtrzymał swoje stanowisko w sprawie postulatów zawarte w przesłany do Związku piśmie. Przedstawiciele „Solidarności” nie zgodzili się z argumentacją pracodawcy uważając, że poruszone przez Związek problemy wymagają załatwienia tak jak oczekuje tego załoga firmy. Kilka dni po spotkaniu do Zarządu firmy zostało wysłane kolejne pismo, w którym „Solidarność” apeluje o ponowne przeanalizowanie zgłoszonych postulatów z uwzględnieniem argumentów przedstawionych przez związkowców podczas spotkania. Okazuje się, że w firmie zaczyna brakować spawaczy. Problem pojawił się, dlatego, bo duża grupa spawaczy zgłosiła się do przekwalifikowania na monterów i została wysłana na szkolenie do Poznania. Inną sprawą, która ma bezpośredni związek z brakiem spawaczy to wzrost produkcji. Wydaje się, że pracodawca godząc się na przekwalifikowanie tak dużej grupy spawaczy nie wziął pod uwagę tego, że może to zakłócić rytmiczność produkcji. Ostatnio pojawił się pomysł, aby część spawaczy wysłanych do Poznania „ściągnąć” z powrotem do Starachowic. Po przerwie urlopowej nastąpi wzrost produkcji, co będzie się wiązało z koniecznością pracy w wydłużonym czasie pracy w tym z pracą w niektóre soboty. Ponadnormatywne godziny pracy zostaną zapisane na koncie plusowym i rozliczone do końca okresu rozliczeniowego, czyli do końca marca 2016 roku. Do tego czasu muszą być za te godziny oddane dni wolne a jeżeli pracodawca nie będzie w stanie tego uczynić musi zapłacić tak jak za pracę w godzinach nadliczbowych. W PKC pojawił się duży problem z pracą w wydłużonym czasie pracy. Od ponad dwu tygodni
2015-06-29T17:27:04+02:00
W dniu 19 czerwca w Cedzynie koło Kielc odbyła się V Konferencja Programowa Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” pt. „Prawa pracownicze – prawa człowieka”. W czasie Konferencji wystąpienia mieli: wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz, prezes kieleckiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy Janusz Czyż oraz jego zastępca i prokurator z kieleckiej prokuratury Mirosław Kasprzyk. Po wystąpieniach odbyła się dyskusja na aktualne tematy związane z przestrzeganiem prawa pracy. Głos w dyskusji zabrał między innymi przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w MAN Bus Jan Seweryn. Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” w MAN STAR Trucks & Buses w Starachowicach reprezentowali: Jan Seweryn, Andrzej Kępiński, Małgorzata Żłobecka, Krzysztof Wójtowicz, Mirosław Górecki i Mirosław Chorab.
Pon 15 Cze 2015, 15:00
Zdjęć: 68
Szkolenie związkowe - 12-13.06.2015
2015-06-15T15:00:24+02:00
W dniach 11 i 12 czerwca w Sielpi obyło się szkolenie związkowe. Tematem szkolenia były wszelkie aspekty działalności związku zawodowego a więc rozwój związku, pozyskiwanie nowych członków, negocjacje z pracodawcą, komunikacja związkowa. W szkoleniu, w którym udział wzięło 15 osób z MAN i PKC prowadził ekspert Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Janusz Zabiega.  Zdobyta wiedza pozwoli na bardziej profesjonalną działalność związkową, co będzie miało wpływ na rozwój związku i na uzyskanie pozytywnych efektów w negocjacjach z pracodawcami. 
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Tak od czerwca były w zeszłym roku podwyżki średnio 2-3%. Od stycznia była też podwyżka ok 10% inflacyjna. Dziś o 9:45 w wątku Podwyżki
Puknij się w dekielDziś o 8:54 w wątku Podwyżka płacy 2024
Premia świąteczna w PKC. Otrzymaliśmy informację od Zarządy PKC w temacie premii świątecznej. Wysokość premii ...Dziś o 8:09 w wątku Premia świąteczna
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy