Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Sob 20 Gru 2008, 8:58
Zdjęć: 2
Życzenia świąteczne
2008-12-20T08:58:55+01:00
Wszystkim odwiedzającym tę stronę Internetową życzę zdrowych, spokojnych, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia. Jan Seweryn Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność"Narodzenie JezusaW owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie". I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania". Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili nawzajem do siebie: "Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił". Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane.
Pt 19 Gru 2008, 12:25
Czy będą kolejne zwolnienia?
2008-12-19T12:25:27+01:00
Jeszcze nie zostały zakończone zwolnienia grupowe a już szykują się następne. Jak poinformowano związki zawodowe plany produkcyjne sektora ciężarówek na rok 2009 spadły w porównaniu do roku bieżącego o prawie 40 procent w związku, z czym zatrudnienie w wydziale produkcji wiązek elektrycznych i w wydziale obróbki mechanicznej (produkują dla tego sektora) jeszcze jest za duże. Na chwilę obecną w wydziale produkcji wiązek elektrycznych za dużo jest o 150 osób a w wydziale obróbki mechanicznej o 40 osób. Zarząd firmy widzi następujące sposoby rozwiązania problemu: zwolnienie nadwyżki pracowników lub obniżenie czasu pracy a co za tym idzie obniżenie płacy. Związki zawodowe nie wyraziły zgody na obydwie propozycje i zaapelowały do pracodawcy o wprowadzenie innych mniej dotkliwych dla pracowników rozwiązań. Kolejną sprawą, z którą muszą sobie poradzić wydziały produkujące na potrzeby działu ciężarówek to dostosowanie czasu pracy do czasu pracy w niemieckich zakładach MAN-a w których zaplanowano trzy dwutygodniowe przerwy w produkcji w pierwszym półroczu 2009 roku. Decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte, (jeżeli chodzi o wdział obróbki mechanicznej) na początku przyszłego roku po dokładnym przeanalizowaniu programu produkcyjnego. Na chwilę obecną wiadomo, że część pracowników tego wydziału przeniesionych zostanie na wydziały produkujące autobusy. Jeżeli chodzi o wydział produkcji wiązek elektrycznych to decyzje, co do czasu pracy i nadmiaru pracowników podejmie nowy pracodawca, czyli firma PKC Group, która od 1 stycznia 2009r przejmuje wydział. Jakie rozwiązania problemu zaproponują Finowie na chwilę obecną nie wiadomo, ale oczywiste jest, że muszą się oni dostosować do planów produkcyjnych MAN-a. Od 1 stycznia 2009r wydział produkcji wiązek elektrycznych zostanie wyłączony ze struktur MAN-a i zostanie przekształcony w samodzielny zakład, który będzie się nazywał PKC GROUP POLAD Sp. z o. o.Całkowicie inna sytuacja jest na wydziałach autobusowych. Zamówienia, jakie firma posiada pozwalają przypuszczać, że prawdopodobnie do końca 2009 roku nie wystąpią problemy z brakiem pracy dla zatrudnionych w tych wydziałach pracowników.
Nie 14 Gru 2008, 8:43
Zdjęć: 10
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego
2008-12-14T08:43:26+01:00
W dniu wczorajszym w Starachowicach - tak jak i w całej Polsce - odbyły się obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W roku bieżącym miały one bogatszy charakter niż w latach poprzednich. Rozpoczęło je otwarcie w SCK wystawy "Twarze radomskiej bezpieki". Następnie odbył się koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu starachowickiego muzyka Piotra Kędziory. Główną częścią obchodów była uroczysta Msza Święta, która odprawiona została w kościele Wszystkich Świętych. Po Mszy uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki i zapalili znicze pod tablicą poświęconą robotnikom pomordowanym przez komunistów.Niestety tegoroczne uroczystości były okazją do rozgrywek pomiędzy starachowickimi politykierami, w czym udział brali także niektórzy działacze obecnej "Solidarności". Jak by tego było mało to od pewnego czasu wszystkie rocznice związane z "Solidarnością" starają się zdominować i wykorzystać do swoich celów ludzie, którzy ze Związkiem nie mają zupełnie nic wspólnego. Jest to godne ubolewania.            
Czw 4 Gru 2008, 16:53
Zwolnienia rozpoczęły się!
2008-12-04T16:53:12+01:00
Pomimo zapewnień, że nastąpi to około 10 grudnia w dniu dzisiejszym rozpoczęły się zwolnienia pracowników. Pierwsi z nich otrzymali wymówienia tuż po skończeniu III zmiany. Zaskoczenie było całkowite. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy pracowników, że mają możliwość odwoływania się w ciągu 7 dni od daty otrzymania wymówienia do Zakładowej Komisji Pojednawczej. Osoby, które otrzymały wymówienia zachęcamy do składania w Dziale Personalnym oświadczeń, w których deklarują gotowość ponownego podjęcia pracy w firmie gdyby przedsiębiorstwo w roku przyszłym ponownie zatrudniało pracowników. Obowiązek zatrudniania w pierwszej kolejności zwolnionych pracowników nakłada na zakład ustawa o zwolnieniach grupowych. Nie jest dobrze z ludzkiego punktu widzenia, że zwolnienia pracownicy otrzymują tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.
2008-12-03T16:08:31+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej podczas, którego przyjęto do Związku 17 nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Jan Seweryn omówił przebieg posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" i sytuację w tych zakładach województwa świętokrzyskiego, w których tak jak w MAN-ie trwają zwolnienia pracowników. Kolejną sprawą omówioną przez przewodniczącego była sprawa przebiegu negocjacji dotyczących zwolnień grupowych. Jak stwierdził J. Seweryn, gdyby nie ugodowa postawa innych związków zawodowych można by było osiągnąć dla zwalnianych pracowników więcej niż to, co osiągnięto. Pomimo wszystko należy podkreślić, że zdecydowana postawa przedstawicieli "Solidarności" podczas negocjacji doprowadziła do tego, że z niektórych pomysłów Zarząd firmy wycofał się. Należy uznać to za sukces naszego Związku. Kolejną sprawą, którą omawiano, to zebranie, które zorganizował prezes z pracownikami wydziałów montażu wiązek elektrycznych i obróbki mechanicznej podczas, którego nawoływał do… tworzenia związku, który godnie będzie reprezentował pracowników! Jak nie trudno się domyślić według prezesa pracowników nie godnie reprezentuje "Solidarność".
2008-11-28T17:25:19+01:00
W dniu 27 listopada zostały zakończone negocjacje pomiędzy Zarządem firmy a związkami zawodowymi dotyczące zwolnień grupowych w starachowickim zakładzie MAN-a. Uzgodnione zostały kryteria, jakimi pracodawca będzie się kierował typując osoby do zwolnienia jak również wysokość odpraw dla zwalnianych pracowników. Główne kryteria to: dyscyplina pracy, jakość pracy, elastyczność i odpowiedzialność, bycie jedynym żywicielem rodziny, trudna sytuacja życiowa pracownika, ilość dzieci na utrzymaniu. Nie będą zwalniani pracownicy po pięćdziesiątym roku życia. Pracownikom, którzy zostaną zwolnieni w ramach zwolnień grupowych wypłacone zostaną odprawy o jedną pensję wyższe niż określa to ustawa o zwolnieniach grupowych. Zwolnieniami grupowymi ma zostać objętych 150 pracowników wydziału montażu wiązek elektrycznych i wydziału obróbki mechanicznej. Nie przedłużone zostanie 85 terminowych umów o pracę. Jeżeli doliczyć do tego ponad 70 osób, które odeszły z firmy w listopadzie (głównie z powodu nie przedłużenia umów) to wychodzi, że zakład zmniejszy zatrudnienie o 300 osób. Wypowiedzenia umów rozpoczną się około 10 grudnia, co oznacza, że pracownicy odejdą z firmy z dniem 31 stycznia 2009 roku. Dotyczyć to będzie wszystkich zwalnianych pracowników bez względu na staż pracy w MAN-ie, gdyż wszystkie okresy wypowiedzenia zostaną skrócone do jednego miesiąca. Pracodawca zobowiązał się do szukania w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Starachowicach innych miejsc pracy dla zwalnianych pracowników. Około 30 osób ma znaleźć pracę przy remoncie autobusów, które zamierza się w zakładzie prowadzić.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
"latania" mnóstwo ale chyba miedzy bajerką a palarniąDziś o 13:49 w wątku Maszynownia
Przyjdzie do Ciebie człowiek małpa z ochrony..Dziś o 7:33 w wątku Mobbing
Polecam zamienić się z tymi dziewczynami i zobaczyć ile jest latania a nie usiąść sobie wygodnie na maszynie i si...Dziś o 7:25 w wątku Maszynownia
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy