Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2008-11-17T16:47:15+01:00
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi a Zarządem firmy dotyczące zwolnień grupowych. Było to pierwsze spotkanie w tej sprawie podczas, którego przedstawiciele pracodawcy ustosunkowali się do postulatów wysuniętych przez związki zawodowe w piśmie, jakie związkowcy wystosowali do Zarządu w ubiegły piątek. Główne postulaty to ochrona przed zwolnieniami osób po 50-tym roku życia, wyższe odprawy niż te które przewiduje Ustawa dla osób zwalnianych w trybie zwolnień grupowych, a także możliwość wglądu przedstawicieli związków zawodowych w listy osób, które mają być zwolnione. Do części postulatów przedstawiciele pracodawcy ustosunkowali się pozytywnie a do kilku negatywnie. Nad postulatami na które w tej chwili nie ma zgody pracodawcy postanowiono rozmawiać podczas następnego spotkania. W dalszej części spotkania omawiano sprawę programu produkcyjnego na rok 2009 który dla działu ciężarówek przedstawia się delikatnie mówiąc nie najlepiej. Nad propozycjami rozwiązania tego problemu (ma je związkom zawodowym wkrótce przedstawić Zarząd firmy) postanowiono dyskutować podczas spotkania na temat zwolnień grupowych.O sytuacji w firmie przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Jan Seweryn poinformował dzisiaj prezydenta miasta Starachowice Wojciecha Bernatowicza pisząc w wystosowanym do niego piśmie, że liczy na jego zaangażowanie w zmniejszenie liczby zwalnianych osób i pomoc w znalezieniu pracy dla tych pracowników, którzy będą zwolnieni podczas zwolnień grupowych.
Wt 11 Lis 2008, 16:01
Zdjęć: 21
Święto Niepodległości
2008-11-11T16:01:57+01:00
W dniu 11 listopada obchodziliśmy uroczystość 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, która odprawiona został w kościele Wszystkich Świętych. W czasie Mszy poświęcony został sztandar powiatu starachowickiego. Po Mszy uczestnicy uroczystości wraz z pocztami sztandarowymi, których w tym roku było wyjątkowo dużo, przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie po okolicznościowych przemówieniach lokalnych władz złożono wieńce i wiązanki kwiatów. W imieniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" wiązankę złożyli Jan Seweryn i Andrzej Kępiński. Poczet sztandarowy naszej Komisji stanowili: Krzysztof Wojtowicz, Marcin Sokołowski i Mirosław Chorab. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty.           
Pt 7 Lis 2008, 7:54
Zwolnienia grupowe
2008-11-07T07:54:38+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie związków zawodowych z prezesem Oetjenem, podczas którego zostaliśmy poinformowani o zamiarze przeprowadzenia przez Zarząd firmy zwolnień grupowych. Jak nas poinformowano planuje się zwolnić z pracy 300 osób. Zwolnienia najbardziej mają dotknąć wydział produkcji wiązek elektrycznych (FWK), gdzie do zwolnienia jest 220 osób i wydział obróbki mechanicznej (FWA). Z niezrozumiałych powodów zwalniani mają być też pracownicy z wydziałów autobusowych gdzie na tę chwilę pracy nie brakuje. Z dokumentów, jakie nam przekazano wynika, że wszyscy pracownicy firmy zostaną poddani ocenie i to ona ma decydować o tym czy pracownik w firmie zostanie czy nie. Jak z tego wynika żaden pracownik nie może być na tę chwilę pewny swojego losu. Prezes uciekł się do pewnego rodzaju szantażu stwierdzając, że wprowadzenie tzw. kont czasu pracy pozwoliłoby zmniejszyć zwolnienia o około 30 osób. Z dokumentów, które nam przedstawiono wynika, że brane jest pod uwagę obniżenie płacy pracowników firmy. Tu trzeba dodać, że niezrozumiałe jest żądanie wprowadzenia w życie czegoś, co nie występuje w zapisach Kodeksu Pracy (chodzi o konta czasu pracy). Ustalono, że pod koniec przyszłego tygodnia odbędzie się spotkanie związków zawodowych z Zarządem zakładu dotyczące problemu zwolnień.
2008-11-05T06:12:47+01:00
Podczas comiesięcznego zebrania Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 17 nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn zdał relację z posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" i przedstawił aktualne informacje dotyczące sytuacji w firmie. Jak stwierdził przewodniczący niespodziewanie nastąpiło załamanie produkcji na wydziałach FWK (wiązki elektryczne) i FWA (obróbka mechaniczna). Spadek programu produkcyjnego w tych wydziałach może wynieść nawet 35%. W związku z zaistniałą sytuacją podczas ostatniego spotkania ze związkami zawodowymi prezes Oetjen poinformował, że w wydziałach tych nastąpi znaczne ograniczenie zatrudnienia. W pierwszej kolejności nie przedłużane będą umowy na czas określony, ale jak stwierdził prezes nie rozwiąże to problemu gdyż umów takich jest w przypadku wydziału WK około 100 do końca roku. W związku z tym Zarząd firmy ma w najbliższym czasie podjąć decyzje dotyczące ograniczenia zatrudnienia. Nie jest wykluczone, że dojdzie do zwolnień grupowych. Zupełnie inna sytuacja jest w wydziałach autobusowych. Na chwilę obecną nie obserwuje się jeszcze spadku produkcji, a wprost przeciwnie występują duże problemy z wykonaniem zadań bieżących. Duże zaniepokojenie NSZZ "Solidarność" wywołują informacje dotyczące sprzedaży kolejnych części zakładu i plany oddawania produkcji na zewnątrz firmy. Niezrozumiałe z punktu widzenia związków zawodowych i pracowników firmy działania Zarządu powodują obawy, co do dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kolejną niepokojącą sprawą, o której mówił przewodniczący to związane z problemami produkcyjnymi zagrożenie wypłaty tzw. dobrowolnego dodatku. Z ostatnich informacji wynika, że Zarząd nie podjął jeszcze decyzji o jego wypłacie a powinna ona nastąpić już przy pensji za miesiąc listopad. Komisja podjęła decyzję o ufundowaniu (już tradycyjnie) dla członków Związku paczek ze słodyczami i druku kalendarza na rok 2009. Postanowiono także ufundować dla członków działającego przy Komisji Międzyzakładowej Autonomicznego Klubu Honorowego Dawcy Krwi drobne upominki (dla tych, którzy oddali krew przynajmniej dwa razy w 2008 roku). Jak co roku "Solidarność" z MAN-a weźmie udział w obchodach Święta Niepodległości.
Pt 24 Paź 2008, 16:28
Zdjęć: 11
Zebranie Komisji Międzyzakładowej
2008-10-24T16:28:06+02:00
W dniu 24 października odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej poświęcone w całości sytuacji w MAN-ie w związku z zapowiedziami Zarządu firmy o sprzedaży kilku wydziałów. Głównym tematem zebrania był funkcjonowanie Związku we wszystkich zakładach, które powstaną na bazie obecnej firmy. Członkowie Komisji jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem jedności Związku i jego działalnością w ramach Komisji Międzyzakładowej. W sprawie tej podjęto stosowną uchwałę. W zebraniu udział wzięli: przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz i wiceprzewodniczący Regionu Kazimierz Pasternak oraz szef delegatury "Solidarności" w Starachowicach Zbigniew Rafalski.
Wt 14 Paź 2008, 19:59
Zdjęć: 121
Pielgrzymka do Rzymu
2008-10-14T19:59:41+02:00
W dniach 14 - 19 września odbyła się Pielgrzymka NSZZ "Solidarność" do Rzymu. Była ona związana z trzydziestą rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Stało się już tradycją, że "Solidarność" w kolejne rocznice tego wyboru odwiedza Rzym, aby podkreślić związki Jana Pawła II ze Związkiem. W tegorocznej Pielgrzymce uczestniczyło ponad 2 tys. związkowców w tym prawie 300 osób z Regionu Świętokrzyskiego, wśród których byli także związkowcy ze starachowickiego zakładu MAN-a. Podróż do Rzymu zapoczątkowana została Mszą Świętą, która dla uczestników Pielgrzymki odprawiona została w kościele świętego Józefa Robotnika w Kielcach. Droga do Rzymu była bardzo długa, bo trwała ponad 20 godzin.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Zupełnie mi się to nie podoba. Przechodzą sami siebie. Wczoraj im to powiedziałem. To co wymysli jest wegług mnie n...Dziś o 7:56 w wątku 1 połowa lutego
Witam Nie obwiniam nikogo żadnych związków o podpisanie tego porozumienia wiadomo związki jak i jedne i te drugie b...Dziś o 7:52 w wątku 1 połowa lutego
Ten kto ma stary urlop to mu zabiorą na te 7dni przestoju i wyjdzie tak samo jak ten co urlopu starego nie miał i nic ...Dziś o 7:39 w wątku 1 połowa lutego
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy