Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Wt 19 Maj 2009, 13:49
Bez gwarancji
2009-05-19T13:49:09+02:00
Jak było zapowiadane w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie związków zawodowych z dyrektorem PKC Group Poland Tomaszem Sokolewiczem w sprawie zwolnień grupowych. Niestety spotkało nas duże rozczarowanie, gdyż dyrektor zdecydowanie odrzucił wszystkie nasze postulaty ponieważ, jak stwierdził, firmy nie stać na zwiększone odprawy dla wszystkich pracowników, którzy zostaną objęci grupowym zwolnieniem. Zgodził się jedynie na jedną dodatkową pensję dla tych pracowników, którzy sami zadeklarują wolę odejścia. Nie oznacza to jednak, że wszyscy, którzy taką wolę wyrażą zostaną zwolnieni. Dyrektor zastrzegł sobie prawo wyboru pracowników do dobrowolnego odejścia! Nie ma również zgody na pisemną gwarancję, że pracownicy, którzy pozostaną w firmie po przeprowadzeniu zwolnień grupowych nie będą zwolnieni w następnych miesiącach. Dzisiejsze stanowisko dyrektora PKC Group Poland nie nastraja nas optymistycznie, co do w miarę bezbolesnego przeprowadzenia zwolnień grupowych i stawia pod znakiem zapytania sens dalszych rozmów nie mówiąc już o podpisaniu porozumienia. Kolejne spotkanie ustalono na najbliższy czwartek. W dniu jutrzejszym Komisja Międzyzakładowa ustosunkuje się do zaistniałej sytuacji i podejmie w tej sprawie stosowne decyzje.
Pon 18 Maj 2009, 10:29
Rozmowy na temat zwolnień grupowych
2009-05-18T10:29:43+02:00
W ubiegły czwartek odbyły się rozmowy związków zawodowych z Zarządem PKC Group Poland na temat zwolnień grupowych. NSZZ "Solidarność" postawiła wniosek o wycofanie się przez Zarząd ze zwolnień i próbę rozwiązania problemu nadmiernego zatrudnienia w inny sposób. Niestety dyrektor Sokolewicz stwierdził, że nie jest to możliwe, gdyż nie przewiduje zwiększenia produkcji w najbliższej przyszłości. Wobec takiego stanowiska dyrektora "Solidarność" zaproponowała, aby zwolnienia rozpocząć od zorientowania się czy w firmie są osoby, które dobrowolnie, ale za zachętę materialną, zgodziłyby się na odejście z firmy. Według naszego rozeznania takich osób można by znaleźć około 20. Innym sposobem, który pozwoliłby na zmniejszenie liczby osób zwolnionych to ograniczone w czasie, do kilku miesięcy, zmniejszenie wysokości wynagrodzenia o jedną dniówkę w miesiącu. To rozwiązanie spowoduje zmniejszenie zwolnień o 30 osób. Zarząd firmy przyjął propozycje i zobowiązał się, że po przeliczeniu związanych z ich wprowadzeniem kosztów odpowie na nie w dniu dzisiejszym. Niestety dzisiejsze spotkanie nie wniosło do sprawy niczego nowego, gdyż Zarząd reprezentowała tylko dyrektor do spraw personalnych niemająca upoważnienia do podejmowania decyzji. Dyrektor Sokolewicz był nieobecny. "Solidarność" wręczyła pani dyrektor pisemne stanowisko dotyczące zwolnień grupowych, w którym zawarte zostały szczegółowe propozycje dotyczące zapisów w ewentualnym porozumieniu. Kolejne spotkanie ma się odbyć w dniu jutrzejszym.
2009-05-12T17:51:37+02:00
W dniu dzisiejszym rozpoczęły się rozmowy związków zawodowych z Zarządem PKC Group Poland w sprawie zwolnień grupowych. NSZZ "Solidarność" przedstawiła swoje własne propozycje, które pozwoliłyby złagodzić skutki zwolnień. Niestety obecny stan zamówień na wiązki elektryczne nie pozwala na odstąpienia przez firmę od zwolnień grupowych dlatego, każde z rozwiązań będzie dla części pracowników niekorzystne. Ustalono, że kolejne rozmowy w sprawie zwolnień grupowych odbędą się w czwartek.
Pon 11 Maj 2009, 8:49
To już rok
2009-05-11T08:49:04+02:00
Nie wiadomo, kiedy minął rok jak w Internecie pojawiła się strona Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Busses w Starachowicach. Początkowo była ona bardzo skromna, ale z czasem rozrosła się i obecnie znajduje się w niej wiele działów, w których zawarta jest zarówno obecna działalność Związku jak również jego historia. Ostatnio udało nam się uruchomić działy: Video i Forum. W zasadzie nad strona pracują dwie osoby. Są to Jan Seweryn, który zajmuje się redagowaniem strony i młody człowiek Łukasz Chorab, który administruje stroną. To, co można obecnie oglądać na naszej stronie jest tylko niewielką częścią tego, co mamy zamiar na niej umieścić. Niestety brak czasu powoduje, że następuje to powoli. Nasze najbliższe plany to uruchomienie działów - Nasze Foto i Starachowice i okolice. Dział Nasze Foto ruszy może jeszcze pod koniec tego tygodnia. W planach jest umieszczenie wszystkich numerów "Wiadomości Związkowych", które się dotychczas ukazały. Wszystko to jednak wymaga czasu, ale jak można to zauważyć strona cały czas się rozwija.
2009-05-07T18:18:13+02:00
W dniu dzisiejszym o godzinie 15.00 związki zawodowe zostały powiadomione przez dyrektora PKC Group Poland Tomasza Sokolewicza o przeprowadzeniu przez firmę zwolnień grupowych. Zwolnienia te mają objąć aż 100 osób. Według dyrektora spowodowane jest to kolejnym zmniejszeniem zamówień MAN-a na wiązki elektryczne. Z pisma, jakie otrzymali przedstawiciele związków zawodowych wynika, że zwolnienie zostanie przeprowadzone jednorazowo wobec pracowników nim objętych. Oznacza to, że pracownicy objęci zwolnieniem grupowym otrzymają wypowiedzenia o pracę w maju z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Stosunek pracy tych pracowników ustanie z dniem 30 czerwca 2009 roku. Trzeba zaznaczyć, że zwolnienia grupowe przeprowadzone mają zostać w czasie, gdy nie zostali jeszcze zwolnieni pracownicy (29 osób), którzy wymówienia otrzymali w tym i ubiegłym tygodniu. W sumie w ciągu niewielkiego okresu czasu zwolnionych zostanie 129 osób. Dodając do tego zwolnienie 28 osób w styczniu bieżącego roku będzie to 175. Ale to nie wszystko, bo w grudniu roku ubiegłego zwolniono prawie 200 osób. Pracodawca ma 20 dni na wynegocjowanie ze związkami zawodowymi porozumienia dotyczącego warunków zwolnień grupowych.
2009-05-06T15:09:36+02:00
W dniu dzisiejszym odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej poświęcone głównie sytuacji w firmie PKC Group Poland. Przewodniczący Komisji Jan Seweryn przedstawił zebranym aktualną sytuację w firmie skupiając się głównie na spotkaniach z Zarządem zakładu i ostatnich zwolnieniach. Za niedopuszczalne uznał przerzucanie wszystkich skutków braku pracy w firmie na pracowników, co przejawia się właśnie zwolnieniami i propozycją Zarządu wzięcia przez pracowników produkcyjnych 3 dni urlopu bezpłatnego. W zamian za wzięcie urlopu pracownicy nie otrzymują jakichkolwiek gwarancji, że nie będzie dalszych zwolnień. Gościem Komisji był dyrektor PKC Group Poland Tomasz Sokolewicz. Niestety dyrektor nie przedstawił dobrych dla Związku i pracowników informacji a wprost przeciwnie zapowiedział dalsze zwolnienia. Jak stwierdził pan Sokolewicz sytuacja w firmie nie poprawi się przynajmniej do końca bieżącego roku. Następnie dyrektor odpowiadał na pytania zadawane przez poszczególnych członków Komisji. Jedno z nich to, dlaczego zwalniani są tylko pracownicy produkcyjni a zwolnienia nie dotykają pracowników umysłowych i pośrednio produkcyjnych. Dyrektor wyjaśnił, że pracownicy ci mają dużo pracy związanej z tworzeniem procedur i struktury firmy, dlatego zwolnienia i ewentualne urlopy bezpłatne nie będą ich dotyczyły. Nie oznacza to jednak, że będzie tak cały czas, bo w przypadku spadku zatrudnienia na produkcji konieczne będą zmiany organizacyjne, co może oznaczać, że zwolnienia dotkną i tę grupę. Dyrektor Sokolewicz zapowiedział, że wycofa się z propozycji, aby pracownicy wzięli urlopy bezpłatne. Uchwałą Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 13 nowych członków.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Zupełnie mi się to nie podoba. Przechodzą sami siebie. Wczoraj im to powiedziałem. To co wymysli jest wegług mnie n...Dziś o 7:56 w wątku 1 połowa lutego
Witam Nie obwiniam nikogo żadnych związków o podpisanie tego porozumienia wiadomo związki jak i jedne i te drugie b...Dziś o 7:52 w wątku 1 połowa lutego
Ten kto ma stary urlop to mu zabiorą na te 7dni przestoju i wyjdzie tak samo jak ten co urlopu starego nie miał i nic ...Dziś o 7:39 w wątku 1 połowa lutego
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy