Zmień na ciemny motyw
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Pt 20 Mar 2020, 16:50
Sytuacja w PKC
2020-03-20T16:50:30+01:00
W dniu dzisiejszym w PKC odbyło się spotkanie przedstawicieli pracodawcy ze związkami zawodowymi na temat przestoju firmy w związku z epidemią koronawirusa. Przedstawiciele pracodawcy przedstawili całkowicie odmienną wersję wydarzeń niż ta, którą przekazali kilka dni temu. Nie było już mowy o miesiącu przestoju, ale tylko o przestoju do końca miesiąca i to nie na wszystkich działach. Prezes Dariusz Abram i dyrektor Działu Personalnego Paulina Mierzwa stwierdzili, że ci, dla których nie będzie pracy będą wysłani na wolne, które pokryją w pierwszej kolejności godzinami nadpracowanymi, urlopami zaległymi, kilkoma dniami urlopu bieżącego i godzinami do opracowania. „Solidarność” nie wyraziła zgody na urlopy bieżące, ale przedstawiciele pracodawcy stwierdzili, że będą rozmawiać z pracownikami, aby deklarowali się na wzięcie urlopu. Z informacji, jakie docierają do NSZZ „Solidarność” pracownicy są nagabywani i wywierana jest na nich presja, aby wzięli kilka dni urlopu bieżącego. Prezes Dariusza Abram stwierdzi, że jest to nieprawda. Podobnie jak w przypadku MAN-a PKC również czeka na decyzje rządu RP co do sfinansowania przez rząd przestojów w firmie. Prezes stwierdził także, że nie jest w stanie określić jak będzie wyglądało funkcjonowanie firmy od 1 kwietnia. Według prezesa to nie brak części do montażu jest powodem przestoju, ale przestoje u odbiorców produkowanych przez PKC wiązek.           
Pt 20 Mar 2020, 16:49
Przeszli samych siebie (w MAN)
2020-03-20T16:49:26+01:00
W dniu dzisiejszym doszło w MAN do rzeczy niesłychanej. Na wniosek kierownika zakładu Mahmeta Sermeta kierowniczka Działu Personalnego Marta Kostecka wezwała członków Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”, aby bezpośrednio od kierownika zakładu usłyszeli propozycje firmy dotyczące przestoju. Przewodniczący Komisji Jan Seweryn stwierdził na wstępie spotkania, że jest niedopuszczalne, aby zebranie Komisji związku zawodowego organizował pracodawca. Wtedy stwierdzono, że Zarząd traktuje ich nie jako związkowców, ale jako pracowników i ma ich prawo jako pracowników wezwać. Jest to rzecz kuriozalna i skandaliczna, bo w rzeczywistości chciano zmanipulować członków Komisji, aby zmienili wcześniej podjętą decyzję co do braku zgody na pokrycie urlopami przestoju. Związkowcy wysłuchali tego, co powiedział kierownik zakładu i nie wdawali się z nim w dyskusję. Zadeklarowali jedynie, że porozmawiają jeszcze raz z pracownikami i zapytają co sądzą o propozycji Zarządu, aby pierwszy tydzień przestoju pokryć urlopami. Przewodniczący Komisji Jan Seweryn po raz kolejny zaproponował, aby pierwszy tydzień przestoju został zapłacony i aby o pokryciu następnych rozmawiać w późniejszym terminie. Kierownik zakładu zdecydowanie odrzucił tę propozycję i stwierdził, że w takim razie oni sami zapytają pracowników czy chcą iść na urlopy. Około południa, po konsultacji z pracownikami, przewodniczący przekazał do Zarządu informację, że pracownicy nie godzą się na pokrycie przestoju urlopami. Jednak Zarząd nie przyjął tego do wiadomości i na wydziałach zaczęto namawiać pracowników do wzięcia urlopów na pierwszy tydzień przestoju. Część pracowników będąc pod presją koordynatorów i kierowników wypisała wnioski urlopowe. Działania kierownictwa zakładu noszą wszelkie znamiona nękania pracowników. W całej sprawie nie chodzi wcale o zabezpieczenie pracowników przed koronawirusem, ale o to jak najmniejszym kosztem przetrwać kryzys. Zarząd firmy nie ukrywa, że czeka na decyzje rządu dotyczące pieniędzy, które firma może uzyskać w ramach pomocy przedsiębiorstwom w czasie walki z koronawirusem. Krótko mówiąc chodzi o to, aby rząd RP zapłacił za przestój firmy.  
Czw 19 Mar 2020, 16:05
Niespodziewana wolta MAN-a
2020-03-19T16:05:33+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie związków zawodowych z przedstawicielami Zarządu MAN-a podczas, których omawiane miały być zasady zapłaty za planowane trzy tygodnie przestoju. Niestety ku zdziwieniu NSZZ „Solidarność” przedstawiciele pracodawcy wycofali się z poprzednich propozycji i podtrzymali tylko jedna z nich, czyli pokrycie urlopem pierwszego tygodnia przestoju. Stwierdzono, że o tym jak zapłacić za kolejne dni przestoju będzie się rozmawiać w późniejszym terminie, gdy będzie już wiadomo jakie pieniądze przeznaczy rząd RP dla pracodawców, którzy poniosą straty spowodowane przestojami w produkcji. Przedstawiciele „Solidarności” zgodnie z decyzją Komisji Międzyzakładowej nie zgodzili się na pokrycie przestoju urlopem i zaproponowali, aby za pierwszy tydzień przestoju zapłacić pełne wynagrodzenie, a wynagrodzeniu za kolejne dwa tygodnie rozmawiać w późniejszym terminie. Na to z kolej nie zgodzili się reprezentanci MAN-a. Do propozycji Zarządu przychylili się związkowcy z „Metalowców”.
Śr 18 Mar 2020, 17:59
Przestój w MAN i PKC
2020-03-18T17:59:41+01:00
W dniu dzisiejszym odbyły się spotkania przedstawicieli związków zawodowych i Zarządów MAN i PKC podczas, których omawiano sprawę przestojów, które są planowane od 23 marca. W MAN planuje się wstrzymanie produkcji na trzy tygodnie, a w PKC na cztery tygodnie. Przestój nie oznacza całkowitego wstrzymania produkcji. W MAN przy ostatnich, wykończeniowych pracach przy około 75 autobusach ma pracować około 400 – 450 osób. Po skończeniu tych praca osoby te mają również udać się na przestój. Zarząd MAN zaproponował, aby jeden tydzień (5 dni) pokryty był urlopem, następne 5 dni było by do odpracowania w stosunku 1 – 1,5, a kolejne 5 dni zapłacone miałoby być przestojem (90%) płacy pracownika. W PKC proponuje się jeden tydzień pokryć urlopem i godzinami nadpracowanymi, a reszta, czyli 15 dni było by do odpracowania do końca lipca. W PKC również produkcja nie zostanie całkowicie wstrzymana. Tam gdzie będzie to możliwe będzie ona kontynuowana. Na chwilę obecną nie jest jeszcze wiadome ile osób kontynuowałoby pracę. Trzeba wspomnieć, że powodem przestojów zarówno w MAN jak i w PKC są problemy z brakiem części do montażu. Nie jest działanie prewencyjne zabezpieczające pracowników przed koronawirusem, bo jak twierdzą przedstawiciele MAN i PKC firmy poczyniły wystarczające działania, aby nie wpuścić epidemii do zakładów. W dniu jutrzejszym będą kontynuowane rozmowy mające na celu wypracowanie stosownych porozumień regulujących sprawę pokrycia dni przestojowych. NSZZ „Solidarność” ma wiele zastrzeżeń co warunków zaproponowanych zarówno przez MAN jak i PKC.   
Pon 16 Mar 2020, 18:07
MAN i PKC wolne od koronawirusa
2020-03-16T18:07:03+01:00
Na chwilę obecną zarówno w MAN jak i w PKC nie stwierdzono przypadków zarażenia koronawirusem. W obydwu firmach podjęto doraźne działania, aby zminimalizować zagrożenie, ale czy to przyniesie oczekiwane skutki nie wiadomo, bo zakłady są duże – w MAN pracuje ponad 3500 pracowników, a w PKC ponad 2000. Ludzie do firm dojeżdżają z różnych miejscowości, stykają się z członkami rodzin, chodzą do sklepów, kontaktują się z sobą w pracy i na ulicy. W wielu miejscach nie do utrzymania jest zalecany dystans pomiędzy pracownikami, bo pracę obok siebie wymuszają procesy produkcyjne. Nie wiadomo też na ile skuteczne jest dezynfekowanie rąk i inne anty epidemiczne działania. Miejmy nadzieję, że obecny stan utrzyma się do końca kryzysu a pracownicy naszych firm wyjdą z tego obronną ręką.    
2020-03-16T11:55:45+01:00
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym dzisiaj podjęto w MAN decyzję o wstrzymaniu wydawania od jutra posiłków profilaktycznych. Za niewydane posiłki pracownicy otrzymają ekwiwalent finansowy. Od ubiegłego piątku aż do odwołania na teren firmy nie będą dostarczane kanapki i dania gotowe wytwarzane przez bar mleczny „Miś”. W PKC wydano zakaz dostarczania posiłków z zewnątrz i wstrzymano wydawanie posiłów profilaktycznych. Tak, więc pracownicy MAN i PKC muszą się wcześniej zaopatrzyć w kanapki lub inne produkty spożywcze.  
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Wczasów pod gruszą.Sobota o 19:04 w wątku wczasy pod gruszą
Dotyczy to samych wczasów pod gruszą , czy tego dodatku majowego (część 13 oraz nagroda koncernowa) ?Sobota o 16:59 w wątku wczasy pod gruszą
Nie bo jest w okresie wypowiedzenia.Piątek o 6:39 w wątku wczasy pod gruszą
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy