Załoga MAN Bus masowo poparła akcję protestacyjną, którą był bojkot StiBaM, ogłoszony przez MOZ NSZZ „Solidarność”. Protest był wyrazem sprzeciwu wobec polityki płacowej Zarządu firmy. Pomimo nacisków przełożonych, zdecydowana większość pracowników odmówiła udziału w ankiecie. Z oficjalnych informacji wynika, że zaledwie 28% zatrudnionych wypełniło formularze ankietowe. Niestety Zarząd MAN Bus nie reaguje na złe nastroje pracowników spowodowane spadkiem realnej wartości płac. Brak dialogu ze związkami zawodowymi nie pozwala wypracować rozwiązań zadawalających obie strony. W związku z zaistniałą sytuacją ponawiamy nasze postulaty i oczekujemy, że będą one zrealizowane. Nasze postulaty to: Podwyżka płacy o 10% z wyrównaniem od września bieżącego roku. Wypłata premii rocznej.
Śr 26 Paź 2022, 8:46