W dniu dzisiejszym we wczesnych godzinach porannych podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi, a Zarządem MAN Bus dotyczące podwyżki płacy. Walka, jaką o wzrost wynagrodzeń pracowników prowadził NSZZ „Solidarność” była długa i nerwowa. Spowodowane to było postawą Zarządu firmy, który najpierw nie podejmował negocjacji, a gdy wreszcie je podjął to stawiał przed związkami zawodowymi takie żądania, że były on dla „Solidarności” nie do przyjęcia. Zdecydowana postawa Związku sprawiła, że przedstawiciele pracodawcy wycofali się ze swoich pomysłów, co otworzyło drogę do zawarcia porozumienia. Główne zapisy porozumienia to:
  1. Z dniem 1 lipca płaca wzrośnie o 3,5% ale nie mniej niż 200 zł. brutto.
  2. W miesiącu lipcu zostanie wypłacony bonus w wysokości 600 zł. brutto.
  3. Gwarancja premii miesięcznej na poziomie minimum 8% (dla pracowników na stanowiskach robotniczych) i minimum 6% (dla pracowników na stanowiskach nierobotniczych).
Wt 13 Lip, 9:22