Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Pt 7 Lis 2008, 7:54
Zwolnienia grupowe
2008-11-07T07:54:38+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie związków zawodowych z prezesem Oetjenem, podczas którego zostaliśmy poinformowani o zamiarze przeprowadzenia przez Zarząd firmy zwolnień grupowych. Jak nas poinformowano planuje się zwolnić z pracy 300 osób. Zwolnienia najbardziej mają dotknąć wydział produkcji wiązek elektrycznych (FWK), gdzie do zwolnienia jest 220 osób i wydział obróbki mechanicznej (FWA). Z niezrozumiałych powodów zwalniani mają być też pracownicy z wydziałów autobusowych gdzie na tę chwilę pracy nie brakuje. Z dokumentów, jakie nam przekazano wynika, że wszyscy pracownicy firmy zostaną poddani ocenie i to ona ma decydować o tym czy pracownik w firmie zostanie czy nie. Jak z tego wynika żaden pracownik nie może być na tę chwilę pewny swojego losu. Prezes uciekł się do pewnego rodzaju szantażu stwierdzając, że wprowadzenie tzw. kont czasu pracy pozwoliłoby zmniejszyć zwolnienia o około 30 osób. Z dokumentów, które nam przedstawiono wynika, że brane jest pod uwagę obniżenie płacy pracowników firmy. Tu trzeba dodać, że niezrozumiałe jest żądanie wprowadzenia w życie czegoś, co nie występuje w zapisach Kodeksu Pracy (chodzi o konta czasu pracy). Ustalono, że pod koniec przyszłego tygodnia odbędzie się spotkanie związków zawodowych z Zarządem zakładu dotyczące problemu zwolnień.
2008-11-05T06:12:47+01:00
Podczas comiesięcznego zebrania Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 17 nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn zdał relację z posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" i przedstawił aktualne informacje dotyczące sytuacji w firmie. Jak stwierdził przewodniczący niespodziewanie nastąpiło załamanie produkcji na wydziałach FWK (wiązki elektryczne) i FWA (obróbka mechaniczna). Spadek programu produkcyjnego w tych wydziałach może wynieść nawet 35%. W związku z zaistniałą sytuacją podczas ostatniego spotkania ze związkami zawodowymi prezes Oetjen poinformował, że w wydziałach tych nastąpi znaczne ograniczenie zatrudnienia. W pierwszej kolejności nie przedłużane będą umowy na czas określony, ale jak stwierdził prezes nie rozwiąże to problemu gdyż umów takich jest w przypadku wydziału WK około 100 do końca roku. W związku z tym Zarząd firmy ma w najbliższym czasie podjąć decyzje dotyczące ograniczenia zatrudnienia. Nie jest wykluczone, że dojdzie do zwolnień grupowych. Zupełnie inna sytuacja jest w wydziałach autobusowych. Na chwilę obecną nie obserwuje się jeszcze spadku produkcji, a wprost przeciwnie występują duże problemy z wykonaniem zadań bieżących. Duże zaniepokojenie NSZZ "Solidarność" wywołują informacje dotyczące sprzedaży kolejnych części zakładu i plany oddawania produkcji na zewnątrz firmy. Niezrozumiałe z punktu widzenia związków zawodowych i pracowników firmy działania Zarządu powodują obawy, co do dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kolejną niepokojącą sprawą, o której mówił przewodniczący to związane z problemami produkcyjnymi zagrożenie wypłaty tzw. dobrowolnego dodatku. Z ostatnich informacji wynika, że Zarząd nie podjął jeszcze decyzji o jego wypłacie a powinna ona nastąpić już przy pensji za miesiąc listopad. Komisja podjęła decyzję o ufundowaniu (już tradycyjnie) dla członków Związku paczek ze słodyczami i druku kalendarza na rok 2009. Postanowiono także ufundować dla członków działającego przy Komisji Międzyzakładowej Autonomicznego Klubu Honorowego Dawcy Krwi drobne upominki (dla tych, którzy oddali krew przynajmniej dwa razy w 2008 roku). Jak co roku "Solidarność" z MAN-a weźmie udział w obchodach Święta Niepodległości.
Pt 24 Paź 2008, 16:28
Zdjęć: 11
Zebranie Komisji Międzyzakładowej
2008-10-24T16:28:06+02:00
W dniu 24 października odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej poświęcone w całości sytuacji w MAN-ie w związku z zapowiedziami Zarządu firmy o sprzedaży kilku wydziałów. Głównym tematem zebrania był funkcjonowanie Związku we wszystkich zakładach, które powstaną na bazie obecnej firmy. Członkowie Komisji jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem jedności Związku i jego działalnością w ramach Komisji Międzyzakładowej. W sprawie tej podjęto stosowną uchwałę. W zebraniu udział wzięli: przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz i wiceprzewodniczący Regionu Kazimierz Pasternak oraz szef delegatury "Solidarności" w Starachowicach Zbigniew Rafalski.
Wt 14 Paź 2008, 19:59
Zdjęć: 121
Pielgrzymka do Rzymu
2008-10-14T19:59:41+02:00
W dniach 14 - 19 września odbyła się Pielgrzymka NSZZ "Solidarność" do Rzymu. Była ona związana z trzydziestą rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Stało się już tradycją, że "Solidarność" w kolejne rocznice tego wyboru odwiedza Rzym, aby podkreślić związki Jana Pawła II ze Związkiem. W tegorocznej Pielgrzymce uczestniczyło ponad 2 tys. związkowców w tym prawie 300 osób z Regionu Świętokrzyskiego, wśród których byli także związkowcy ze starachowickiego zakładu MAN-a. Podróż do Rzymu zapoczątkowana została Mszą Świętą, która dla uczestników Pielgrzymki odprawiona została w kościele świętego Józefa Robotnika w Kielcach. Droga do Rzymu była bardzo długa, bo trwała ponad 20 godzin.
Pt 10 Paź 2008, 10:50
Wiązki sprzedane
2008-10-10T10:50:59+02:00
8 października podpisana została w Monachium umowa pomiędzy MAN-em a fińską firmą PKC Group na sprzedaż jednego z wydziałów MAN-a w Starachowicach. Sprzedany został wydział montażu wiązek elektrycznych zatrudniający 1000 osób. PKC Group z dniem 1 stycznia 2009 przejmie ten wydział i stworzy z niego odrębny zakład. Nie została sprzedana hala, w której mieści się wydział. Finowie będą tę halę dzierżawić przez 5 lat. Po tym okresie PKC Group będzie mogła ją kupić.
Śr 1 Paź 2008, 18:15
Zdjęć: 6
Zebranie Komisji Międzyzakładowej
2008-10-01T18:15:00+02:00
Podczas zebrania Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 8 nowych członków. Jak stwierdził przewodniczący Komisji Jan Seweryn, chociaż wciąż trwa duże zainteresowanie wstępowaniem do "Solidarności" to jednak, co miesiąc ze Związku odchodzi około 10 osób. Są to odejścia prawie w całości spowodowane odchodzeniem pracowników z zakładu a więc jednocześnie i ze Związku. W dalszej części zebrania przedyskutowano sprawę odpracowywania dni 29, 30 i 31 grudnia w wolne soboty. W sprawie tej wciąż jest wśród pracowników wiele wątpliwości, nieporozumień i niedoinformowania. Jak wynikało z wypowiedzi poszczególnych członków Komisji wiele zamieszania wprowadzają sami kierownicy, którzy podają różne, często sprzeczne informacje. W związku z niejasną sytuacją dotyczącą odrabiania dni 29, 30 i 31 grudnia w kolejne soboty Komisja Międzyzakładowa wystąpiła o wykładnię prawną dotyczącą zaistniałej sytuacji do Państwowej Inspekcji Pracy. Kolejną sprawą, która była omawiana to sprzedaż wydziałów montażu wiązek elektrycznych i wydziału obróbki mechanicznej. Jak stwierdził J. Seweryn z nieoficjalnych informacji, jakie docierają do Związku wynika, że nie są to jedyne części zakładu, które będą sprzedane, bo prawdopodobnie sprzedany zostanie także dział utrzymania ruchu i kataforeza. Jak powiedział przewodniczący rozczłonkowanie zakładu jest bardzo niekorzystne dla pracowników a także dla związków zawodowych. Co prawda NSZZ "Solidarność" obejmie swoim działaniem wszystkie firmy, które wyodrębnią się z MAN-a, ale Związek musi być przygotowany do obrony praw związkowych gdyby taka potrzeba zaistniała. Następnie J. Seweryn zdał relację z posiedzenia Prezydium Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego, które w ubiegłym tygodniu odbyło się w Warszawie oraz poruszył sprawę dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie ograniczenia emisji CO² co może mieć fatalne skutki nie tylko dla przemysłu motoryzacyjnego, ale także dla górnictwa, energetyki i innych gałęzi gospodarki. Wprowadzenie zaleceń Unii będzie skutkować podwyżką cen energii, co spowoduje podwyżkę wszystkich cen a także zwolnienia pracowników głównie w górnictwie i energetyce.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
No i jak nie zgodziliscie się bo nie wiem czy jest za co pić?Piątek o 13:36 w wątku Elastyczny czas pracy
No nie wierzę mówimy nie elastycznemu i wydaje mi się ze coś tu zaczyna smierdziec czyżby może ktoś ze zwiazku z ...Piątek o 13:34 w wątku Elastyczny czas pracy
Żaden elastyczny czas pracy na żadne 2 lata kazdy jest za nie a jakis cymbał sie znajdzie co proponuje jakieś usteps...Piątek o 13:22 w wątku Elastyczny czas pracy
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy