Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2009-05-04T15:32:04+02:00
Pod koniec ubiegłego tygodnia związki zawodowe zostały poinformowane o kolejnej turze zwolnień w PKC Group Poland firmie powstałej z przejętej przez Finów części starachowickiego zakładu MAN-a. Firma produkuje wiązki elektryczne dla tego niemieckiego koncernu, ale w związku z dramatycznym spadkiem produkcji w MAN-ie ma poważne problemy z zapewnieniem pracy dla pracowników. Jak stwierdził dyrektor PKC Group Poland Tomasz Sokolewicz na chwilę obecną zatrudnienie jest za duże o 85 osób. Firma zwolni 29 pracowników, aby nie wejść w grupowe zwolnienia, co zobowiązywałoby ją do prowadzenia negocjacji ze związkami zawodowymi i powiadomieniem o tym fakcie Powiatowego Urzędu Pracy. Już następnego dnia (w czwartek) wręczono wymówienia 15 osobom zatrudnionym na umowach terminowych. Kolejne 14 osób zwolniono w poniedziałek (4 maja). Niestety niewiele to zmieni sytuację firmy, dlatego zarząd wystąpi do pracowników o to, aby każdy z pracowników produkcyjnych wziął 1 dzień bezpłatnego urlopu. Pozwoliłoby to na uniknięcie dalszych zwolnień do miesiąca sierpnia. Na chwilę obecną nie jest wiadome jak będzie wyglądała praca w ostatnich miesiącach bieżącego roku. Trzeba przypomnieć, że od czasu, gdy PKC Group przejął wydział produkcji wiązek elektrycznych (1 stycznia 2009) roku zatrudnienie zmniejszyło się o ponad 200 osób. Ostatnie zwolnienia (28 osób) były w styczniu.
Nie 3 Maj 2009, 18:11
Zdjęć: 61
3 maja w Starachowicach
2009-05-03T18:11:15+02:00
Jak w całej Polsce 3 maja obyły się w Starachowicach uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Mszę odprawił i homilię wygłosił ksiądz Józef Domański. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie złożyli wiązanki i zapalili znicze. Okolicznościowe przemówienia wygłosili świętokrzyscy posłowie. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu a także parlamentarzyści i mieszkańcy Starachowic. W roku bieżącym dało się zauważyć znacznie więcej sztandarów niż w latach ubiegłych. Dopisały szkoły. Poczet sztandarowy Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses stanowili: Andrzej Kępiński, Mirosław Chorab i Mirosław Górecki. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty. W imieniu komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości złożyli Jan Seweryn, Mirosław Górecki i Mirosław Chorab.
Sob 2 Maj 2009, 13:48
Zdjęć: 2
3 MAJA - Wywieś flagę
2009-05-02T13:48:19+02:00
Jutro przypada kolejna rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest świętem państwowym, dlatego postarajmy się, aby je w patriotyczny sposób uczcić biorąc udział w uroczystościach oficjalnych jak i w imprezach towarzyszących. W Starachowicach uroczystości trzeciomajowe rozpoczną się o godzinie 12.30 Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożą wiązanki i zapalą znicze. Pamiętajmy, żeby na naszych domach i balkonach wywiesić biało-czerwone flagi.
2009-04-26T12:08:02+02:00
W ubiegły piątek w Warszawie odbyło się zebranie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność", które w całości poświecone było sytuacji w zlokalizowanych w Polsce zakładach motoryzacyjnych. Było to już kolejne zebranie w tej sprawie. Niestety jak stwierdziła większość przedstawicieli poszczególnych zakładów sytuacja nie tylko, że się nie poprawiła to w większości zakładów nastąpiło pogorszenie (dramatyczna sytuacja jest w FSO i w Volvo). Jedynie w Volkswagenie i w "Fiacie" nastąpił wzrost produkcji, co w przypadku Volkswagena spowodowane jest decyzją rządu niemieckiego o dopłacie 2500 euro do każdego nowo kupowanego auta. Niestety wszystko wskazuje na to, że jest to chwilowa poprawa. Według ocen kryzys powróci do tych firm już pod koniec roku i to być może w zwiększonym wymiarze. Zebrani wyrazili zaniepokojenie i niezadowolenie wobec braku działań rządu polskiego w trudnej sytuacji nie tylko branży motoryzacyjnej, ale i innych gałęzi polskiej gospodarki. Dla "Solidarności" niezrozumiałe jest, że rząd nie podjął ze związkami zawodowymi i związkami pracodawców merytorycznych negocjacji w sprawie paktu antykryzysowego opracowanego przez te dwa gremia. Zdaniem związkowców pakiet antykryzysowy pomógłby przedsiębiorstwom znajdującym się w trudnej sytuacji przetrwać kryzys a tym samym utrzymać miejsca pracy. Sekcja Krajowa Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność" postanowiła wysłać do premiera Donalda Tuska kolejne już pismo w sprawie podjęcia przez rząd działań antykryzysowych.
2009-04-18T14:56:48+02:00
W dniu wczorajszym odbyła się w Starachowicach uroczystość Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Golgoty Wschodu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która odprawiona została w kościele Wszystkich Świętych. Mszę celebrował i homilię wygłosił ksiądz Józef Domański. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Skwer Katyński gdzie pod Krzyżem Katyński odbył się apel poległych. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów i zapalono znicze. W imieniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses znicze zapalili Jan Seweryn i Andrzej Kępiński. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miast i powiatu, przedstawiciele starachowickiej Rodziny Katyńskiej, kombatanci, harcerze, kompania policji, młodzież, posłowie, poczty sztandarowe i mieszkańcy Starachowic. Uroczystość ku czci Polaków zamordowanych w Katyniu i innych miejscach sowieckiego imperium na stałe weszła do kalendarza starachowickich uroczystości patriotycznych. Jak się daje zauważyć z roku na rok ma ona coraz lepszą oprawę, co podnosi jej rangę. Warto dodać, że w Katyniu zginęło 46 mieszkańców Starachowic i powiatu starachowickiego.
Pt 10 Kwi 2009, 19:22
Wesołych Świąt!
2009-04-10T19:22:48+02:00
Wszystkim czytelnikom tej strony internetowej życzę wesołych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnym gronie. To spędzanie świąt z rodziną jest bardzo ważne, gdyż niejednokrotnie jest to jedyna okazja, aby się spotkać. Przeważnie nie ma na to czasu, bo tempo dzisiejszego życia jest zawrotne a jakby jeszcze tego było mało niektórzy jeszcze sobie to tempo podkręcają goniąc z czymś, za czym gonić nie warto. Rodzinne Święta zakorzenione są w polskiej tradycji, ale niestety o ostatnich latach coraz więcej osób dostosowując się do "nowoczesnego" stylu życia przywleczonego z pogańskiego Zachodu odchodzi od tej tradycji. Modne stają się wyjazdy w czasie Świąt na narty, nad morze czy w góry. Tylko, co to ma wspólnego ze Świętami? Gdzie jest to, co świętujemy, czyli Zmartwychwstanie Pana Jezusa? To zaczyna być nieważne i często niektórzy nie wiedzą, co świętują a dni Świąt traktują, jako dni wolne od pracy. Jeszcze raz życzę Państwu wesołych Świąt i Błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa. Jan Seweryn    
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Był ten inspektor? Zauważył jakieś nieprawidłowości? Czy jednak jego zdaniem jest wszystko ok?Dziś o 12:04 w wątku BHP na FAAB
Czemu pracę na parkingu idą w tak slimaczym tempie? Czy solidarność nie naciskając na zdecydowane załatwienie spra...Dziś o 12:02 w wątku Parking
Jeździjcie pks-ami , a nie autami z okolicznych wiosek i wioseczek.Dziś o 10:39 w wątku Parking
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy