Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Pt 20 Mar 2009, 6:30
Zdjęć: 37
Solidarność na kryzys
2009-03-20T06:30:55+01:00
W dniu 19 marca odbyła się w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach konferencja "Solidarność na kryzys" zorganizowana przez Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Zamiarem organizatorów konferencji było zwrócenie władz zarówno lokalnych jak i państwowych na skutki obecnego kryzysu gospodarczego i wspólne poszukiwanie rozwiązań, które mogłyby skutki te łagodzić. W konferencji wzięło udział szereg zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Stephan Portet z firmy konsultingowej S. Portet, dr. Marek Leszczyński z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przedstawiciel Związku Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", Janusz Śniadek przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" a także przedstawiciele władz lokalnych, Urzędu Pracy w Kielcach, MOP-su "Caritasu" i inni. W konferencji udział wzięło wielu działaczy NSZZ "Solidarność" z zakładów pracy Regionu Świętokrzyskiego. Komisję Międzyzakładową z MAN-a reprezentował jej przewodniczący Jan Seweryn. Konferencję rozpoczął przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz. Następnie poszczególni uczestnicy konferencji prezentowali swoje stanowiska i punkty widzenia dotyczące tematu kryzysu, bezrobocia i sposobów rozwiązania problemu. Szczególnie godne uwagi było wystąpienie Stephana Porteta. Wszyscy dyskutanci podkreślali, że aby złagodzić skutki kryzysu konieczna jest szybka interwencja rządu skutkująca konkretną pomocą dla pracodawców i pracowników. Szkoda, że w głównej części konferencji tylko kilka osób zdołało zadać pytania najważniejszym jej uczestnikom.
Czw 5 Mar 2009, 10:57
MAN oflagowany
2009-03-05T10:57:25+01:00
W dniu dzisiejszym zgodnie z decyzją Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność" na bramach wejściowych do firmy MAN Bus zawisły związkowe flagi. W ten sposób Komisja Międzyzakładowa włączyła się do akcji organizowanej przez branże przemysłu zbrojeniowego, lotniczego i samochodowego, której głównym elementem będzie jutrzejsza demonstracja w Warszawie. Działania "Solidarności" mają na celu zwrócenie uwagi polskiemu rządowi na ogromne problemy, z jakimi borykają się te branże jak również jest wyrazem sprzeciwu wobec braku działań rządu w rozwiązaniu tych problemów. "Solidarność" stoi na stanowisku, że rząd powinien aktywnie włączyć się w zapobieganie skutkom kryzysu gospodarczego poprzez pomoc pracodawcom w utrzymaniu miejsc pracy. Flagi związkowe zawisły na dwa dni. Dalsza działania Związku uzależnione są od rozwoju sytuacji.
2009-03-04T11:19:34+01:00
Podczas posiedzenia Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 9 nowych członków. Następnie przewodniczący Jan Seweryn zrelacjonował przebieg zebrania Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność", które odbyło się w ubiegły piątek w Warszawie oraz poinformował o wtorkowym posiedzeniu Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" w Kielcach. W dalszej części zebrania Jan Seweryn przedstawił aktualne działania Związku w firmach, które swoim działaniem obejmuje Komisja Międzyzakładowa a więc MAN Bus i PKC GROUP Poland. Przedyskutowano sprawę funkcjonowania Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych w obydwu firmach i wysokości świadczeń przyznawanych pracownikom. Zdecydowano, że Związek wyjdzie do pracodawców z propozycją podwyższenia dofinansowania wypoczynku organizowanego przez pracowników we własnym zakresie. Kolejną sprawa, którą omawiano to zaproponowany przez Zarząd PKC GROUP Poland nowy regulamin pracy. Do propozycji tej Związek ma wiele uwag a z niektórymi zapisami całkowicie się nie zgadza. W sprawie tej związki zaprezentują wspólne stanowisko, które przedstawione zostanie Zarządowi PKC GROUP Poland podczas spotkania w piątek. Ostatnim tematem, który omawiano była organizacja rozprowadzania na poszczególnych wydziałach upominków, które Związek ufundował paniom należącym do "Solidarności" z okazji Dnia Kobiet.
2009-02-27T16:57:57+01:00
W dniu 27 lutego w Warszawie odbyło się posiedzenie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność", które w całości poświecone było sytuacji w tej branży przemysłu. Z wypowiedzi przedstawicieli poszczególnych zakładów wynikało, że w znacznej większości firm sytuacja nie tylko nie uległa poprawie, ale znacznie się pogorszyła. Dotyczy to w szczególności FSO, Opla i Volkswagena. Zebrani wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec braku działań ze strony rządu, których celem powinna być pomoc znajdującym się w trudnej sytuacji przedsiębiorstwom. W sprawie tej podjęto stosowną uchwałę zobowiązującą NSZZ "Solidarność" we wszystkich przedsiębiorstwa branży motoryzacyjnej do udziału w manifestacji, którą w dniu 6 marca organizują w Warszawie zakłady przemysłu zbrojeniowego i samolotowego. Postanowiono także oflagować zakłady w dniach 5 i 6 marca. Akcje te mają skłonić rząd do podjęcia działań mających na celu ochronę miejsc pracy i pomoc przedsiębiorstwom w ich utrzymaniu.
Czw 19 Lut 2009, 16:13
Podwyżki podpisane
2009-02-19T16:13:59+01:00
W dniu dzisiejszym zakończyły się negocjacje związków zawodowych z Zarządem MAN Bus w Starachowicach na temat podwyżki płac w firmie. Porozumienie, jakie w tej sprawie zawarto nie jest dla związków satysfakcjonujące, ale ze względu na obecną sytuację nie tylko w Polsce, ale na całym świecie związkowcy postanowili je podpisać. Płaca pracowników firmy wzroście o 4,5% płacy zasadniczej danego pracownika. Podwyżka obowiązuje od 1 stycznia 2009 r. Wyrównanie za miesiąc styczeń wypłacone zostanie przy wypłacie za miesiąc luty. W zasadzie podwyżka będzie nieco wyższa, gdyż spowoduje ona wzrost wysokości premii, która obliczana jest od płacy zasadniczej pracownika.
Wt 10 Lut 2009, 13:02
Popiełuszko
2009-02-10T13:02:19+01:00
Komisja Międzyzakładowa organizuje w dniu 1 marca zbiorowe wyjście do kina na film "Popiełuszko". Znaczną część ceny biletu (około 70%) pokrywa Związek. Każdy członek Związku ma prawo do nabycia dwóch biletów w cenie 5 zł. za bilet. Do wyboru jest dwa seanse: o 15.00 i 18.00. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu, bo jest w nim pokazana historia "Solidarności" i walka, jaką Związek toczył o robotnicze i obywatelskie prawa.Zapisy na bilety prowadzą nasi przedstawiciele w poszczególnych wydziałach a także biuro naszego Związku do 20 lutego.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
No i jak nie zgodziliscie się bo nie wiem czy jest za co pić?Piątek o 13:36 w wątku Elastyczny czas pracy
No nie wierzę mówimy nie elastycznemu i wydaje mi się ze coś tu zaczyna smierdziec czyżby może ktoś ze zwiazku z ...Piątek o 13:34 w wątku Elastyczny czas pracy
Żaden elastyczny czas pracy na żadne 2 lata kazdy jest za nie a jakis cymbał sie znajdzie co proponuje jakieś usteps...Piątek o 13:22 w wątku Elastyczny czas pracy
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy