Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2009-09-09T13:52:26+02:00
W dniu 9 września odbyło się pierwsze po przerwie urlopowej zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem obrad Komisji było przyjęcie do Związku 29 nowych członków. Następnie przewodniczący Jan Seweryn ocenił przebieg imprez i uroczystości zorganizowanych przez Komisję w ostatnim czasie. Według przewodniczącego zarówno loteria, mecz i festyn miały duży wpływ na wzrost uzwiązkowienia jak i na popularność Związku wśród pracowników MAN Bus i PKC. Niestety negatywnym zjawiskiem jest mały udział związkowców w uroczystościach oficjalnych. Następnie oceniono sytuację w obydwu zakładach. Uznano, że jest ona nie najlepsza, gdyż w PKC pracownicy zmuszeni są brać po jednym dniu urlopu bezpłatnego w miesiącu a pracownicy MAN Bus spodziewają się w każdej chwili wymówień dla 140 osób. Ponadto w MAN-ie w dalszym ciągu występują problemy z płynnością produkcji. Kolejną sprawą jest przejęcie służb utrzymania ruchu przez firmę Gegenbauer. Niestety Związek nie może zablokować przejęcia, chociaż wiadomo, że będzie ono miało negatywne skutki dla przejmowanych przez Gegenbauera pracowników. J. Seweryn zrelacjonował przebieg posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", (którego jest członkiem) i przebieg spotkania z przedstawicielami firmy Gegenbauer. Z pierwszego spotkania wynika, że współpraca pomiędzy związkami zawodowymi a z przedstawicielami firmy będzie delikatnie mówiąc trudna.Kolejną sprawą jest projekt nowego Regulaminu Pracy w MAN Bus, który w dniu 9 września został przesłany do związków zawodowych. Niepokojąca jest informacja, że w MAN-ie przygotowywane są zmiany dotyczące płac. Na czy mają one polegać na chwilę obecną nie wiadomo. Więcej informacji na ten temat związki mają otrzymać po 20 września.
Wt 8 Wrz 2009, 13:34
Zdjęć: 164
Wycieczka do Wieliczki i Zakopanego.
2009-09-08T13:34:41+02:00
W dniach 4 i 5 września 100 związkowców z MAN Bus i PKC wzięło udział w wycieczce do Wieliczki, Niedzicy i Zakopanego. Wycieczkowicze podróżowali dwoma autokarami. Wyjazd odbył się w rano w piątek 4 września. Pierwszym obiektem, który zwiedzaliśmy była zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce. Aby dostać się do kopalni trzeba było najpierw zejść na głębokość około 100 metrów po krętych schodach liczących 380 stopni. Duże wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki robiły długie korytarze ze ścianami i posadzkami z soli. Niesamowite wrażenie robiły też obudowy korytarzy wykonane z potężnych bali drewnianych. Pod opieką przewodników przechodziliśmy do poszczególnych korytarzy i sal. Oglądaliśmy zabytkowe urządzenia, które w ubiegłych wiekach wykorzystywane były do wydobywania soli a także solne rzeźby i żyrandole. Po zwiedzeniu kopalni soli udaliśmy się do Niedzicy gdzie zwiedzaliśmy zamek i oglądaliśmy znajdujące się w poszczególnych salach eksponaty. Tuż u podnóża zamku znajduje się wozownia z zabytkowymi karetami i powozami. Podziwialiśmy także zaporę czorsztyńską i widoki krajobrazowe. W późnych godzinach popołudniowych dotarliśmy do wynajętego dla nas ośrodka "Zbójnik" w Murzasichlu. Tam po zakwaterowaniu zjedliśmy obiadokolację, podczas, której przygrywała kapela góralska. Wieczór zakończyły tańce przy góralskiej muzyce. Następnego dnia rano po zjedzeniu śniadania wyjechaliśmy do Zakopanego, ale niestety nie sprzyjała nam pogoda. Padał deszcz, ale nikogo to nie zrażało. Kolejką krzesełkową wjechaliśmy na Gubałówkę i tam pomimo deszczu spędziliśmy ponad dwie godziny. Gdy wracaliśmy z Gubałówki z za chmur wychyliło się słońce i świeciło już do końca dnia. Kolejnym miejscem, do którego pojechaliśmy było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zarówno kościół jak i kaplica to przepiękne obiekty sakralne, dlatego na długo zostaną w pamięci tych, którzy je zwiedzali. Z Krzeptówek pojechaliśmy pod skocznie narciarskie. Z rozmów tych, którzy tam byli wynikało, że nikt nie przypuszczał, że są one tak wysokie. Spod skoczni pojechaliśmy do Murzasichla na obiad, po czym znów wróciliśmy do Zakopanego, aby tym razem udać się na zakupy na Krupówki. Krupówki były ostatnim etapem wycieczki. Wieczorem udaliśmy się w drogę powrotną. W Starachowicach byliśmy około godziny 23. Po wycieczce pozostaną wspomnienia i prawie 2 tysiące zdjęć.
2009-08-31T09:40:15+02:00
Tegoroczne obchody rocznic powstania naszego Związku odbyły się 29 sierpnia. Miały one bardzo zróżnicowany charakter. Był, więc turniej piłki nożnej, Msza Święta i festyn na stadionie. Turniej piłki nożnej W turnieju uczestniczyło cztery drużyny "Solidarności": z MAN Bus i PKC, Animexu, Odlewni Polskich oraz Pracowników Oświaty. Wynik turnieju:Miejsce 1 drużyna z MAN Bus i PKC;Miejsce 2 drużyna Pracowników Oświaty; Miejsce 3 drużyna Animex-uMiejsce 4 drużyna Odlewni Polskich Msza ŚwiętaMsza Święta rozpoczęła się o godzinie 16.00. Uczestniczyli w niej byli i obecni członkowie i działacze "Solidarności". Mszę, w której uczestniczyły sztandary "Solidarności" z terenu Starachowic a także sztandary Zarządu Regionu Świętokrzyskiego i Huty "Celsa Ostrowiec", odprawił i homilię wygłosił ksiądz Józef Domański. Po Mszy uczestnicy uroczystości udali się pod tablicę poświęconą robotnikom pomordowanym przez komunistów gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze. Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz. W imieniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" wiązankę złożył przewodniczący Jan Seweryn. Poczet sztandarowy naszej Komisji stanowili: Krzysztof Wojtowicz, Andrzej Kępiński i Mirosław Górecki. FestynPo zakończeniu uroczystości oficjalnych uczestnicy przeszli na stadion miejski gdzie na placu obok basenu można było się bawić przy muzyce zespołu rozrywkowego i posilić kiełbasą z grilla i bigosem. Dzieci mogły odbyć krótkie przejażdżki na koniach. Podczas festynu wręczone został puchary drużynom, które brały udział w rozegranym rano turnieju piłki nożnej. Główną atrakcją festynu dla związkowców z MAN-a i PKC było losowanie nagród w Loterii zorganizowanej przez Komisję Międzyzakładowa. Rozlosowano 280 nagród, wśród których nagrodą główną był 32 calowy telewizor. W festynie uczestniczyło około 1300 osób w tym ponad 1000 członków "Solidarności" z MAN-a i PKC. Zabawa trwała prawie do północy. Tu trzeba dodać, że niewiele brakowało, aby festyn w ogóle się nie odbył a to z powodu niesprzyjającej pogody. Wyglądało na to, że rzęsisty deszcz, który zaczął padać przed południem będzie padał przez cały dzień. Na szczęście tuż po oficjalnych uroczystościach niebo rozpogodziło się i w zasadzie nic już nie zakłócało świetnej zabawy.
Nie 16 Sie 2009, 9:21
Zdjęć: 15
Święto Wojska Polskiego
2009-08-16T09:21:10+02:00
W dniu wczorajszym w Starachowicach - tak jak w całej Polsce - odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych, którą celebrował i homilię wygłosił ksiądz Józef Domański. Po Mszy odbył się przemarsz pocztów sztandarowych (poczet Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" MAN STAR Truck & Buses stanowili: Jan Seweryn, Krzysztof Wojtowicz i Mirosław Górecki), delegacji instytucji i mieszkańców Starachowic pod Pomnik Niepodległości, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Przemówienia wygłosili lokalni politycy i odczytany został okolicznościowy list od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Następnie pod Pomnikiem złożono wiązanki i zapalono znicze. W imieniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" MAN STAR Trucks & Buses wiązankę złożyli Jan Seweryn i Mirosław Górecki. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty. Jak ciekawostkę można podać, że w uroczystości nie wzięli udziału ani prezydent Starachowic Wojciech Bernatowicz ani starosta powiatu starachowickiego Andrzej Matynia. Pewnie przebywają na urlopach.
Pt 14 Sie 2009, 7:26
Zbieramy podpisy
2009-08-14T07:26:56+02:00
Poprzyj inicjatywę ustawodawczą NSZZ "Solidarność" dotyczącą zmiany ustawy o finansowaniu świadczeń zdrowotnych ze środków publicznych. Obecny podział środków finansowych NFZ na poszczególne województwa jest niekorzystny dla mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Dzieje się tak za przyczyną ustawy uchwalonej w 2007r., która wprowadziła do podziału środków finansowych wskaźnik średnich miesięcznych dochodów mieszkańca danego województwa. W efekcie bogate województwa dostają więcej pieniędzy niż te biedniejsze. W przypadku województwa świętokrzyskiego strata ta wynosi około 150 mln rocznie. Stąd mieszkańcy naszego województwa, w którym dochody należą do najniższych w Polsce, są narażeni na narastające trudności w dostępie do bezpłatnej pomocy medycznej. Jest to sprzeczne z zasadą solidaryzmu społecznego i niezgodne z Art. 68 ust. 2 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, która gwarantuje każdemu obywatelowi Polski równy dostęp do świadczeń zdrowotnych, niezależnie od statusu społecznego i materialnego. Aby zmienić ten stan rzeczy konieczna jest zmiana tej niekorzystnej dla nas ustawy, dlatego prosimy o poparcie inicjatywy "Solidarności" i wpisanie się listę poparcia Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Lista ta wraz z projektem ustawy złożona zostanie w Sejmie. Listy poparcia znajdują się u naszych przedstawicieli wydziałowych i w biurze Komisji Międzyzakładowej. Wpisywać się na nie mogą wszyscy bez względu na przynależność związkową, wszak sprawa opieki zdrowotnej dotyczy wszystkich. Aby projekt ustawy wszedł pod obrady Sejmu musimy zebrać 100 tysięcy podpisów.
2009-08-12T12:45:50+02:00
Program uroczystości9.00 - Turniej piłki nożnej na płycie głównej Stadionu Miejskiego. Grają drużyny NSZZ "Solidarność" z MAN-a, Animex-u, Odlewni Polskich i Pracowników Oświaty. 16.00 - Msza Święta w kościele Wszystkich Świętych (ul. Radomska). Po Mszy złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod tablicą poświęconą robotnikom pomordowanym przez komunistów.17.00 - Festyn na Stadionie Miejskim. Wręczenie pucharów uczestnikom turnieju piłki nożnej. Zabawa przy muzyce zespołu rozrywkowego. Kiełbasa z grila, bigos, napoje. Dla dzieci przejażdżka konna. 18.30 - Losowanie nagród Loterii Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" MAN Bus. Uwaga!!! Osoby, które chcą wziąć udział w festynie proszone są o zapisywanie się u naszych przedstawicieli wydziałowych lub w biurze Komisji Międzyzakładowej do 24.08.2009r..Zachęcamy do udziału w naszej imprezie!!!
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
To że podatek to wiadomo. Tylko na to wychodzi, że az 32%. Dlaczego? Wczoraj o 19:18 w wątku Premia świąteczna
Na montażu dostali koordynatorzy po 100 ale nie wszyscy a na magazynie to jest wielka tajemnica ludzie widzą bony na b...Wczoraj o 18:56 w wątku bony
Podatek plus ZUS. Wczoraj o 17:57 w wątku Premia świąteczna
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy