Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2020-03-03T19:50:37+01:00
W dniu 3 marca odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej. Jak zwykle pierwszym punktem zebrania było przedstawienie przez przewodniczącego Jana Seweryna relacji z obrad Zarządu Regionu, które odbyło się w tym samym dniu. Na Regionie omawiane były sprawy poruszone podczas ostatniego posiedzenia Komisji Krajowej min. poparcie przez Związek kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Związek ma z kandydatem podpisać umowę programową w której znajdą się postulaty związkowe do których realizacji Andrzej Duda zobowiąże się w zamian za udzielone poparcie. Zarząd Regionu przyjął w tej sprawie Stanowisko w którym pisze, że popiera tę kandydaturę. W dalszej części zebrania Zarządu Regionu omawiano sprawę obchodów 40 rocznicy powstania „Solidarności”. Omawiano także występujące w Regionie konflikty w zakładach pracy. Mowa była między innymi o sytuacji w MAN........
Wt 3 Mar, 13:05
Rozmowy płacowe w MAN
2020-03-03T13:05:56+01:00
Po kilkutygodniowych przepychankach pomiędzy Zarządem MAN i NSZZ „Solidarność” doszło wreszcie w ubiegły poniedziałek do spotkania na którym omawiano sprawę podwyżki płac. W zasadzie nic z tego spotkania nie wynikło, bo pracodawca nie przedstawił swoich propozycji placowych, ale zapoznał się jedynie z propozycjami części związków zawodowych. NSZZ „Solidarność” swoje propozycje płacowe przesłał już na początku stycznia. Związek wnioskuje o podwyższenie płacy zasadniczej o 500 zł. brutto i włączenie do płacy zasadniczej 50% tak zwanego dobrowolnego dodatku. Następne spotkanie zaplanowano na czwartek 5 marca. Zespół negocjacyjny naszego Związku to: Jan Seweryn, Waldemar Maciąg, Małgorzata Żłobecka i Wojciech Kamoda.
Pon 2 Mar, 19:14
Zwolnienia w MAN
2020-03-02T19:14:40+01:00
Niespodziewanie w MAN doszło do kolejnych zwolnień pracowników. W ubiegły piątek około 50 osób dostało wymówienia lub nie zostały im przedłużone umowy o pracę. Stało się to niespodziewanie bo ani pracownicy ani związki zawodowe nie zostali o owych zwolnieniach poinformowani. Nie mówił o tym także prezes Kobriger podczas spotkania z załogą. Nie jest to ani uczciwe ani tym bardziej eleganckie. W poniedziałek zwróciliśmy na to uwagę przedstawicielom pracodawcy. Zwolnienia dotknęły zarówno pracowników zatrudnionych bezpośrednio w MAN jak i za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Trzeba wspomnieć, że w grudniu ubiegłego roku i w styczniu bieżącego roku zwolniono prawie 250 osób. Jak wynika z informacji przedstawicieli Zarządu firmy nie są to ostatnie zwolnienia.  
Pon 2 Mar, 18:43
Zdjęć: 41
Spotkanie krwiodawców
2020-03-02T18:43:26+01:00
W dniu 29 lutego odbyło się coroczne spotkanie członków Autonomicznego Klubu Honorowego Dawcy Krwi działającego przy naszej Komisji Międzyzakładowej, którzy oddali w ubiegłym roku krew co najmniej trzy razy. Podczas spotkania krwiodawcom zostały wręczone upominki ufundowane przez Komisję Międzyzakładową. Osoby, które nie uczestniczyły w spotkaniu, a mają udokumentowane oddanie krwi trzy razy w roku 2019 proszone są o odbiór upominków do naszego biura związkowego.    
2020-02-24T17:43:34+01:00
Podczas WZD podjęto decyzję o powiększeniu składu osobowego Komisji Międzyzakładowej z 21 do 23 osób. Delegaci jednogłośnie wybrali w skład Komisji Jana Radeckiego z APLEONA i Małgorzatę Żłobecką z PKC GROUP. W ten sposób Komisja została wzmocniona co sprawi, że interesy poszczególnych firm będą jeszcze bardziej reprezentowane. Na wniosek przewodniczącego Jana Seweryn członkowie Komisji Międzyzakładowej powierzyli funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Małgorzacie Żłobeckiej. Poniżej przedstawimy Stanowisko WZD w sprawie ingerencji Zarządu MAN BUS w ustawowe uprawnienia NSZZ „Solidarność”.   Czytaj dalej.......
2020-02-21T18:03:49+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się Walne Zebranie Delegatów Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w MAN BUS. Było to zebranie nadzwyczajne, które zostało zwołane w związku z zerwaniem przez Zarząd MAN BUS rozmów o podwyżce płacy pracowników firmy. Związkowcy z MAN BUS, PKC GROUP i APLEONA bardzo negatywnie ocenili bezprawne ingerowanie przez pracodawcę w uprawnienia związkowe polegające na ingerencji w skład zespołu negocjacyjnego. O tym, kto będzie w imieniu „Solidarności” negocjował decyduje Zarząd Związku, a nie pracodawca. Mówił o tym przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn. W tym samym tonie wypowiadał się biorący udział w Zebraniu wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” Kazimierz Pasternak. Wiceprzewodniczący stwierdził, że postępowanie Zarządu MAN nosi znamiona utrudniania działalności związkowej i jako takie podlega sankcjom karnym. W sprawie niedopuszczalnych działań pracodawcy delegaci przyjęli stanowisko w którym stwierdzają, że jeżeli Zarząd firmy nie zmieni swojego postępowania Związek podejmie akcje protestacyjną. W zebraniu udział brał również szef starachowickiej delegatury „Solidarności” Marian Ferenc. Związkowcy minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego półtora roku temu delegata na WZD Wojciech Żelazowskiego. Więcej informacji o WZD pojawi się w najbliższy poniedziałek.        
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Nie można. Godzinę temu w wątku Dzień wolny za 15 sierpnia.
W jaki sposób odpracuje 80 godzin w miesięcznym okresie wypowiedzenia ? - albo w sytuacji gdzie dogadam się z kierown...Dziś o 15:44 w wątku GODZINY - NA MINUS
Witam, A co z tymi co tego dnia byli na zwolnieniu lekarskim, jest to gdzieś uwzględnione że ten dzień wolny mo...Dziś o 12:44 w wątku Dzień wolny za 15 sierpnia.
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy