Zmień na ciemny motyw
Zaloguj przez Facebook
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2009-01-25T08:58:51+01:00
W dniach 22-23.01.2009r. w Gliwicach odbyło się zebranie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność". W zebraniu udział brali przedstawiciele większości zlokalizowanych w Polsce zakładów produkujących samochody a także firm, które produkują dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Zebrani omawiali szczegółowo sytuację w poszczególnych zakładach pracy skupiając się głównie na skutkach światowego kryzysu gospodarczego. Jak wynika z wypowiedzi poszczególnych osób w większości zakładów jest trudna i skomplikowana sytuacja. Wiele zakładów ma poważne spadki produkcji i nie do końca sprecyzowane plany produkcyjne na rok bieżący. W większości zakładów doszło do redukcji załóg. W pierwszej kolejności zwolnieni zostali pracownicy z agencji pracy tymczasowej i pracownicy pracujący na umowach terminowych. W kilku firmach doszło do zwolnień grupowych. Jedna z firm ulega całkowitej likwidacji. Najbliższa przyszłość nie przedstawia się różowo gdyż pracodawcy zapowiadają dalsze zwolnienia. Znamienne jest to, ze pracodawcy starają się (i to z powodzeniem) przerzucić na pracowników skutki kryzysu proponując pracownikom w wypadku braku pracy wykorzystywanie urlopów wypoczynkowych, branie urlopów bezpłatnych a nawet obniżenie płacy. Inną sprawą jest to, że zarówno pracodawcy jak i rząd próbują wykorzystać kryzys do ograniczenia praw pracowniczych poprzez zmianę zapisów Kodeksu Pracy. Bardzo niepokojące są zapowiedzi rządu dotyczące możliwości obniżania przez pracodawców płac pracowników. Kolejną sprawą, która budziła zaniepokojenie zgromadzonych w Gliwicach związkowców jest uelastycznienie czasu pracy. Związkowcy wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec zapowiedzi wprowadzenia niekorzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy i przyjęli w tej sprawie stosowne stanowisko, które przesłane zostanie do premierów Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka. NSZZ "Solidarność" z MAN Bus Sp. z o. o. w Starachowice reprezentował w Gliwickim spotkaniu będący członkiem Prezydium Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność" Jan Seweryn.
Czw 15 Sty 2009, 6:32
Zdjęć: 49
Otwarcie wystawy IPN
2009-01-15T06:32:07+01:00
W dniu dzisiejszym otwarta została wystawa kieleckiej delegatury IPN nosząca tytuł "Opozycja i opór społeczny w regionie świętokrzyskim w latach 1975-1989". Wystawa składa się z kilkudziesięciu plansz, na których prezentowane są zdjęcia i dokumenty dotyczące działalności opozycyjnej w regionie świętokrzyskim w latach 1975-1989. Najwięcej materiałów pochodzi z okresu stanu wojennego. Wśród eksponatów znalazły się także takie, które dotyczą Starachowic. Otwarcia wystawy dokonali: doktor Zbigniew Śmietanka-Kruszelnicki z kieleckiego IPN-u, szef delegatury NSZZ "Solidarność" w Starachowicach Zbigniew Rafalski i szef Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta i powiatu, poseł Krzysztof Lipiec, Jan Seweryn autor książki "Solidarność starachowicka", dawni i obecni działacze "Solidarności" a także młodzież ze starachowickich szkół. Wystawę można oglądać w Starachowickim Centrum Kultury przez najbliższe dwa tygodnie.           
Wt 13 Sty 2009, 13:13
Zmiana nazwy firmy
2009-01-13T13:13:13+01:00
Z dniem 09.01.2009 roku nastąpiła kolejna już zmiana nazwy starachowickiej firmy MAN-a. Zakład, który nazywał się MAN STAR Trucks & Buses Sp. z o. o. obecnie nazywa się MAN BUS Sp. z o. o. Jak widać MAN pozbył się z nazwy zakładu wyrazu STAR, co chyba już definitywnie kończy związek starachowickiego zakładu ze słynnym samochodem ciężarowym STAR. W zasadzie jest to tylko formalne zakończenie historii STARA, bo ciężarówki tej marki nie były już produkowane od prawie dwóch lat. Obecnie zakład MAN-a zajmuje się produkcją szkieletów autobusowych i częściowym ich wyposażaniem w instalacje rurowe i elektryczne. Całkowite wykończenie autobusu i jego sprzedaż odbywa się w poznańskim zakładzie MAN-a. Szkoda, że STAR, który był w Starachowicach produkowany przez pół wieku i który był wizytówką tego miasta odchodzi definitywnie do historii.
2009-01-09T18:05:36+01:00
W dniu 9 stycznia odbyło się spotkanie przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Jana Seweryna i wiceprzewodniczącego Andrzeja Kępińskiego z dyrektorem nowopowstałej firmy PKC GROUP POLAND panem Tomaszem Sokolewiczem. Spotkanie miało charakter zapoznawczy, ale podczas niego poruszone zostało wiele spraw pracowniczych przekształconego w samodzielną firmę wydziału montażu wiązek elektrycznych. Rozmawiano między innymi o planach produkcyjnych, czasie pracy i podwyżce płac. Poruszono także sprawę funkcjonowania kasy pożyczkowej i funduszu socjalnego. Na niektóre tematy dyrektor nie dał wiążącej odpowiedzi, gdyż firma jest w trakcie organizacji i dopiero po przejściu tej fazy i po zapoznaniu się ze szczegółami będzie mógł odnieść się do poruszonych przez związkowców tematów. Jest to zrozumiałe. Jeżeli chodzi o sprawę podwyżki płac to dyrektor poinformował o tym postulacie "Solidarności" centralne władze firmy. Na chwilę obecną nie jest jeszcze pewne jak będzie uregulowana sprawa czasu pracy w firmie, gdyż jest to uzależnione od planów produkcyjnych MAN-a, a ten jak wiadomo ma z tym kłopoty. Natomiast, jeżeli chodzi o stan zatrudnienia to jest on o kilkadziesiąt osób za wysoki w stosunku do obecnych planów produkcyjnych. Obydwie strony a więc dyrektor i związkowcy zadeklarowali wolę dobrej współpracy i rozwiązywania ewentualnych problemów poprzez rozmowy i wspólne ustalenia. Mają temu służyć regularne spotkania, które będą się odbywały raz w miesiącu. Pierwsze nasze wrażenie wyniesione ze spotkania to to, że dyrektor Tomasz Sokolewicz jest osobą bardzo dobrze zorientowaną w sprawie produkcji wiązek elektrycznych co nie powinno dziwić, gdyż zajmuje się tą branżą od wielu lat. Mamy nadzieję, że przełoży się to na dobre funkcjonowanie firmy.
Czw 8 Sty 2009, 18:42
Nowa Propozycja
2009-01-08T18:42:11+01:00
Dla odwiedzających tę stronę mam nową propozycję. Jest nią możliwość wypowiadania się na różne tematy. Wystarczy wpisać swój komentarz i wysłać. Mam nadzieję, że komentarze będą na odpowiednim poziomie. Wymiana komentarzy winna przybrać formę merytorycznej dyskusji, co pozwoli nam na poznanie opinii i poglądów, co pewnie będzie miało wpływ na działalność Związku. Najważniejsze jest jednak to, że będzie się można swobodnie wypowiedzieć, co niestety nie zawsze i nie wszędzie jest możliwe. Wypowiedzi mogą być anonimowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpisywać je imieniem i nazwiskiem. To pozostawiam jednak tym, którzy zechcą włączyć się w dyskusję. Pierwszym tematem, który proponuję jest dyskusja nad wiadomościami zawartymi w najnowszym numerze "Wiadomości Związkowych". Zapraszam do dyskusji i do odwiedzania naszej strony.
2009-01-07T18:27:55+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Komisji Międzyzakładowej, podczas którego omówiono aktualną sytuację w obydwu firmach, które Komisja Międzyzakładowa obejmuje swoim działaniem to jest: MAN STAR Trucks & Busses i PKC GROUP POLAND. Jak wiadomo z dniem 1 stycznia 2009 roku wydział produkcji wiązek elektrycznych został przejęty przez firmę PKC GROUP i przekształcony w odrębny zakład. Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn wyraził nadzieję, że wkrótce dojdzie do spotkań związków zawodowych zarówno z zarządem MAN-a jak i PKC podczas których zostaną omówione i rozwiązane problemy powstałe po podziale zakładu. Problemów tych jest wiele jak chociażby Zakładowa Kasa Zapomogowo Pożyczkowa, fundusz socjalny, sprawy BHP i sprawy płacowe. W związku z niezałatwieniem w roku ubiegłym sprawy podwyżek płac, o które "Solidarność" wnioskowała, co miałoby przełożenie na podwyżkę płac również w PKC GROUP POLAND postanowiono wystąpić do zarządu tej firmy z wnioskiem o podwyżkę płac w takiej samej wysokości jak w MAN-ie czyli o 15%. Przewodniczący przedstawił także sprawozdanie z wczorajszego posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" i zaapelował do wszystkich członków Komisji Międzyzakładowej o prowadzenie działań mających na celu dalszy wzrost uzwiązkowienia. Z informacji przekazanych przez przewodniczącego wynika, że rok 2008 był rekordowy pod względem ilości osób które wstąpiły do "Solidarności" bo do Związku zapisało się 267 osób.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Nie wiedziałem ze normalny tydzień pracy to 5x8 godzin plus sobota. Myślenie nie boli. To ja cię przebije. Przychod...Wczoraj o 9:22 w wątku Zwolnienia APT
Chyba sobie żartujesz. Nie da się na 3 grupie takich pieniędzy mieć netto nawet po doliczeniu wszystkich premii. No ...Wczoraj o 7:38 w wątku Zwolnienia APT
Nic Ci się nie należy. Jak Ci nie pasuje to pokój nr 14Piątek o 21:07 w wątku praca
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy