Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
2010-07-04T07:30:15+02:00
W ubiegły piątek (2 lipca) odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej. Jak zwykle pierwszym punktem obrad Komisji było przyjęcie do Związku nowych członków. Tym razem przyjęto osiem osób. Następnie przewodniczący Jan Seweryn omówił przebieg Kongresu Metalowców NSZZ "Solidarność" i Walnego Zebrania Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Kolejnym punktem obrad było omówienie sytuacji w zakładach, które swoim działaniem obejmuje Komisja Międzyzakładowa (MAN Bus, PKC Group Poland i Gegenbauer Polska). Jak stwierdził przewodniczący w MAN-ie obserwuje się znaczny wzrost produkcji, co powoduje, że zakład zaczyna mieć poważne problemy z brakiem pracowników (głównie lakierników i spawaczy). Zwiększone plany produkcyjne pokazują, że zakład kryzys ma już po za sobą. Jednocześnie uwidacznia się niewłaściwa polityka zatrudnieniowo-płacowa firmy, o czym "Solidarność" mówiła podczas negocjacji płacowych. Jeżeli chodzi o PKC to w firmie tej trwa spór zbiorowy. Głównym punktem sporu jest podwyżka plac o 150 zł. W sprawie postulatów, jakie wysunął nasz Związek odbyły się już dwa spotkania z przedstawicielami PKC. Ostatnie odbyło się w ubiegły piątek. W rozmowach z przedstawicielami pracodawcy związkowcy wspierani byli przez przedstawicieli Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" wiceprzewodniczącego Kazimierza Pasternaka i panią mecenas Zdzisławę Gądkiewicz. Kolejne spotkanie odbędzie się wkrótce. W Gegenbaerze trwają rozmowy na temat zapisów nowego Regulaminu Pracy. Niepokojące jest to, że w zaproponowanym przez pracodawcę Regulaminie nie ma wielu przywilejów, jakie dotychczas mieli pracownicy przejęci prze tę firmę. Następnie przewodniczący zdał relację ze spotkania z prezesem Ziętkiewiczem, które również odbyło się w ubiegły piątek.
2010-07-02T16:08:03+02:00
W dniu 29 czerwca w Kielcach odbyło się XVI Walne Zebranie Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność". Naszą Komisję na WZD reprezentowali: Jan Seweryn, Andrzej Kępiński, Krzysztof Wójtowicz, Mirosław Górecki, Artur Kulczuga i Kamil Krakowiak. Gośćmi WZD byli między innymi: Janusz Śniadek przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i ksiądz infułat Józef Wójcik. Podczas WZD dokonano wyboru: przewodniczącego Regionu, Zarządu Regionu, Komisji Rewizyjnej i delegatów na Zjazd Krajowy NSZZ "Solidarność". Przewodniczącym Regionu ponownie został Waldemar Bartosz, który był jedynym kandydatem na tę funkcję. W skład Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" wybrany został między innymi Jan Seweryn przewodniczący Komisji Międzyzakładowej w MAN STAR Truck & Buses. Jan Seweryn został także wybrany delegatem na Zjazd Krajowy NSZZ "Solidarność". Podczas obrad WZD przyjęto szereg uchwał i stanowisk. Jedno ze stanowisk dotyczyło zapewnienie faktycznej ochrony stosunku pracy działaczy związkowych.
2010-07-01T12:00:17+02:00
W dniu 28 czerwca w Katowicach odbył się XX Kongres Sekretariatu Metalowców NSZZ "Solidarność". Podczas Kongresu podsumowano czteroletnią działalność jak również dokonano wyboru nowych władz Sekretariatu. Na funkcję przewodniczącego Sekretariatu kandydowało dwie osoby. Dotychczasowy przewodniczący Adam Ditmar i przewodniczący Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność" Bogdan Szozda. W wyniku głosowania przewodniczącym Sekretariatu został Bogdan Szozda. Gośćmi Kongresu byli między innymi: Janusz Śniadek przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", Kazimierz Grajcarek przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność", Piotr Duda przewodniczący Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność", Hiroshi Kamada zastępca Sekretarza Generalnego IMF, Marija Varasimavicene ze związku LIT Metal z Litwy, Alberto Siomoes z SIMA z Portugalii, Olivier Hobel z IG Mettal z Berlina, Dominique Gillier z FGMM/CFDT z Francji, Stephan Portet z firmy eksperckiej S. Partner. Delegatami na Kongres byli Jan Seweryn i Andrzej Kępiński.
Nie 27 Cze 2010, 19:41
Zdjęć: 2
U grobu księdza Jerzego Popiełuszki
2010-06-27T19:41:16+02:00
Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa członków "Solidarności" z MAN Bus, PKC Group Poland i Gegenbauer Polska odwiedziła w dniu 26 czerwca grób księdza Jerzego Popiełuszki. Związkowcy pojechali do Warszawy do parafii św. Stanisława Kostki ze swoim sztandarem, który było poświecony w Starachowicach w dniu pogrzebu księdza Jerzego Popiełuszki 3 listopada 1984 roku. Cała grupa wzięła udział we Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz kanonik Czesław Banaszkiewicz. Ksiądz Banaszkiewicz ma bliski związek ze Starachowicami, bo w roku 1960 pracował w parafii w Skarżysku. Związkowcy zostali przez księdza uroczyście przywitani. Po Mszy nastąpiło zwiedzanie muzeum księdza Jerzego Popiełuszki, które znajduje się w podziemiach kościoła. Szczególne wrażenie na związkowcach zrobiły ogromne zdjęcia zmasakrowanego ciała księdza Popiełuszki. Po zwiedzeniu muzeum związkowcy wraz ze sztandarem i transparentem udali się do grobu księdza Jerzego gdzie zapalno znicze a przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn złożył na grobie wiązankę biało-czerwonych kwiatów. Poczet sztandarowy stanowili: Krzysztof Wojtowicz, Andrzej Kępiński i Mirosław Górecki. Po uroczystości w kościele św. Stanisława Kostki nastąpił przejazd pod Zamek Królewski a następnie jego zwiedzanie. W dalszej kolejności zwiedzano Stare Miasto i okolice.
Pt 18 Cze 2010, 14:48
Loteria już uruchomiona
2010-06-18T14:48:39+02:00
Uruchomiona już została loteria, w której członkowie NSZZ "Solidarność" będą mogli wylosować wiele cennych nagród. Pierwsi związkowcy już pobrali i wrzucili do urny loteryjne losy. Aby wziąć w loterii udział nie trzeba odpowiadać na żadne pytania ani wykonywać jakichś skomplikowanych czynności - wystarczy osobiście przyjść do naszego związkowego biura pobrać los loteryjny, wrzucić go do urny i czekać na losowanie. Losowanie odbędzie się w dniu 28 sierpnia podczas festynu na stadionie miejskim. Do udziału w loterii uprawnieni są członkowie NSZZ "Solidarność" zatrudnieni w MAN Bus, PKC GROUP Poland i Gegenbauer Polska w Starachowicach a także osoby, które zapiszą się do naszego Związku do 31 lipca 2010r. oraz członkowie Autonomicznego Klubu Honorowego Dawcy Krwi, którzy oddali w tym roku krew przynajmniej jeden raz. Zachęcamy do udziału w loterii, bo naprawdę warto. Nagród będzie tyle, że co drugi los będzie wygrany. Co będzie główną nagrodą a także listę pozostałych nagród poinformujemy wkrótce.
Czw 17 Cze 2010, 13:51
Spór zbiorowy w PKC GROUP Poland
2010-06-17T13:51:15+02:00
Po odrzuceniu przez Zarząd PKC GROUP Poland żądań, jakie Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Truck & Buses wysunęła w piśmie z dnia 25 maja wszczęty został spór zbiorowy. Jednym z postulatów związkowych jest podwyżka płac o 150 złotych. W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli NSZZ "Solidarność" z przedstawicielami pracodawcy, którego celem było doprowadzenie do polubownego zakończenia sporu. Strony zaprezentowały swoje stanowiska w sprawie postulatów i zadeklarowały wolę prowadzenia negocjacji na gruncie wzajemnego poszanowania opinii stron jak również doprowadzenia do satysfakcjonujących obydwie strony ustaleń. Kolejne spotkanie zaplanowano na 1 lipca br. Ustalono, że do czasu zakończenia rozmów media nie będą informowane o szczegółach negocjacji.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
To że podatek to wiadomo. Tylko na to wychodzi, że az 32%. Dlaczego? Wczoraj o 19:18 w wątku Premia świąteczna
Na montażu dostali koordynatorzy po 100 ale nie wszyscy a na magazynie to jest wielka tajemnica ludzie widzą bony na b...Wczoraj o 18:56 w wątku bony
Podatek plus ZUS. Wczoraj o 17:57 w wątku Premia świąteczna
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy