Zmień na ciemny motyw
Zaloguj przez Facebook
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
2009-03-04T11:19:34+01:00
Podczas posiedzenia Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 9 nowych członków. Następnie przewodniczący Jan Seweryn zrelacjonował przebieg zebrania Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność", które odbyło się w ubiegły piątek w Warszawie oraz poinformował o wtorkowym posiedzeniu Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" w Kielcach. W dalszej części zebrania Jan Seweryn przedstawił aktualne działania Związku w firmach, które swoim działaniem obejmuje Komisja Międzyzakładowa a więc MAN Bus i PKC GROUP Poland. Przedyskutowano sprawę funkcjonowania Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych w obydwu firmach i wysokości świadczeń przyznawanych pracownikom. Zdecydowano, że Związek wyjdzie do pracodawców z propozycją podwyższenia dofinansowania wypoczynku organizowanego przez pracowników we własnym zakresie. Kolejną sprawa, którą omawiano to zaproponowany przez Zarząd PKC GROUP Poland nowy regulamin pracy. Do propozycji tej Związek ma wiele uwag a z niektórymi zapisami całkowicie się nie zgadza. W sprawie tej związki zaprezentują wspólne stanowisko, które przedstawione zostanie Zarządowi PKC GROUP Poland podczas spotkania w piątek. Ostatnim tematem, który omawiano była organizacja rozprowadzania na poszczególnych wydziałach upominków, które Związek ufundował paniom należącym do "Solidarności" z okazji Dnia Kobiet.
2009-02-27T16:57:57+01:00
W dniu 27 lutego w Warszawie odbyło się posiedzenie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność", które w całości poświecone było sytuacji w tej branży przemysłu. Z wypowiedzi przedstawicieli poszczególnych zakładów wynikało, że w znacznej większości firm sytuacja nie tylko nie uległa poprawie, ale znacznie się pogorszyła. Dotyczy to w szczególności FSO, Opla i Volkswagena. Zebrani wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec braku działań ze strony rządu, których celem powinna być pomoc znajdującym się w trudnej sytuacji przedsiębiorstwom. W sprawie tej podjęto stosowną uchwałę zobowiązującą NSZZ "Solidarność" we wszystkich przedsiębiorstwa branży motoryzacyjnej do udziału w manifestacji, którą w dniu 6 marca organizują w Warszawie zakłady przemysłu zbrojeniowego i samolotowego. Postanowiono także oflagować zakłady w dniach 5 i 6 marca. Akcje te mają skłonić rząd do podjęcia działań mających na celu ochronę miejsc pracy i pomoc przedsiębiorstwom w ich utrzymaniu.
Czw 19 Lut 2009, 16:13
Podwyżki podpisane
2009-02-19T16:13:59+01:00
W dniu dzisiejszym zakończyły się negocjacje związków zawodowych z Zarządem MAN Bus w Starachowicach na temat podwyżki płac w firmie. Porozumienie, jakie w tej sprawie zawarto nie jest dla związków satysfakcjonujące, ale ze względu na obecną sytuację nie tylko w Polsce, ale na całym świecie związkowcy postanowili je podpisać. Płaca pracowników firmy wzroście o 4,5% płacy zasadniczej danego pracownika. Podwyżka obowiązuje od 1 stycznia 2009 r. Wyrównanie za miesiąc styczeń wypłacone zostanie przy wypłacie za miesiąc luty. W zasadzie podwyżka będzie nieco wyższa, gdyż spowoduje ona wzrost wysokości premii, która obliczana jest od płacy zasadniczej pracownika.
Wt 10 Lut 2009, 13:02
Popiełuszko
2009-02-10T13:02:19+01:00
Komisja Międzyzakładowa organizuje w dniu 1 marca zbiorowe wyjście do kina na film "Popiełuszko". Znaczną część ceny biletu (około 70%) pokrywa Związek. Każdy członek Związku ma prawo do nabycia dwóch biletów w cenie 5 zł. za bilet. Do wyboru jest dwa seanse: o 15.00 i 18.00. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu, bo jest w nim pokazana historia "Solidarności" i walka, jaką Związek toczył o robotnicze i obywatelskie prawa.Zapisy na bilety prowadzą nasi przedstawiciele w poszczególnych wydziałach a także biuro naszego Związku do 20 lutego.
Pon 26 Sty 2009, 10:15
Zwolnienia w PKC GROUP POLAND
2009-01-26T10:15:52+01:00
W ubiegły piątek 28 osób z przejętego z nowym rokiem przez fińską firmę PKC GROUP wydziału produkcji wiązek elektrycznych dostało wymówienia z pracy. Wszystkie osoby, którym wręczono wymówienia zatrudnione były na umowy terminowe. Zaskoczenie było całkowite gdyż wcześniej nikt z Zarządu przekształconego w samodzielny zakład PKC GROUP POLAND wydziału produkcji wiązek elektrycznych nie zapowiadał zwolnień a wprost przeciwnie obiecywano pracownikom pewność zatrudnienia i wzrost produkcji. Zwolnienia odbyły się w ekspresowym tempie gdyż pracownikom, którzy otrzymali dwutygodniowe wypowiedzenia umów polecono już od poniedziałku nie przychodzić do pracy. Za okres wypowiedzenia pracodawca wypłaci normalne wynagrodzenie. Jak nas poinformował dyrektor generalny firmy zwolnienia były konieczne gdyż obecne zamówienia na wiązki od firmy MAN są zbyt małe na taki stan załogi. Niestety wiele wskazuje na to, że nie jest to koniec zwolnień gdyż pomimo drugiej już redukcji załogi zatrudnienie w dalszym ciągu jest za duże. NSZZ "Solidarność" uważa, że nie do przyjęcia jest styl w jakim dokonano zwolnień a także to, że zwalniając 28 osób pracodawca ominął Ustawę o zwolnieniach grupowych, która dla pracowników jest korzystniejsza, (jeżeli można mówić o korzyściach) od zwolnień indywidualnych.
2009-01-25T08:58:51+01:00
W dniach 22-23.01.2009r. w Gliwicach odbyło się zebranie Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność". W zebraniu udział brali przedstawiciele większości zlokalizowanych w Polsce zakładów produkujących samochody a także firm, które produkują dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Zebrani omawiali szczegółowo sytuację w poszczególnych zakładach pracy skupiając się głównie na skutkach światowego kryzysu gospodarczego. Jak wynika z wypowiedzi poszczególnych osób w większości zakładów jest trudna i skomplikowana sytuacja. Wiele zakładów ma poważne spadki produkcji i nie do końca sprecyzowane plany produkcyjne na rok bieżący. W większości zakładów doszło do redukcji załóg. W pierwszej kolejności zwolnieni zostali pracownicy z agencji pracy tymczasowej i pracownicy pracujący na umowach terminowych. W kilku firmach doszło do zwolnień grupowych. Jedna z firm ulega całkowitej likwidacji. Najbliższa przyszłość nie przedstawia się różowo gdyż pracodawcy zapowiadają dalsze zwolnienia. Znamienne jest to, ze pracodawcy starają się (i to z powodzeniem) przerzucić na pracowników skutki kryzysu proponując pracownikom w wypadku braku pracy wykorzystywanie urlopów wypoczynkowych, branie urlopów bezpłatnych a nawet obniżenie płacy. Inną sprawą jest to, że zarówno pracodawcy jak i rząd próbują wykorzystać kryzys do ograniczenia praw pracowniczych poprzez zmianę zapisów Kodeksu Pracy. Bardzo niepokojące są zapowiedzi rządu dotyczące możliwości obniżania przez pracodawców płac pracowników. Kolejną sprawą, która budziła zaniepokojenie zgromadzonych w Gliwicach związkowców jest uelastycznienie czasu pracy. Związkowcy wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec zapowiedzi wprowadzenia niekorzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy i przyjęli w tej sprawie stosowne stanowisko, które przesłane zostanie do premierów Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka. NSZZ "Solidarność" z MAN Bus Sp. z o. o. w Starachowice reprezentował w Gliwickim spotkaniu będący członkiem Prezydium Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ "Solidarność" Jan Seweryn.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
ale ty głupiutki jesteś,jak przystało na robola PKC chyba że jeszcze nie jesteś zatrudniony tylko starasz się o p...Wczoraj o 11:27 w wątku Pensja kierownika
Premia musi być gwarantowana bo inaczej tak będą wyglądały nasze podwyżki. Tylko na papierze...Wczoraj o 10:56 w wątku Premia za ocenę, oraz za jakość
Jak najszybciej. Poniedziałek o 16:02 w wątku Loteria
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy