Zmień na ciemny motyw
Zaloguj przez Facebook
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Pt 16 Wrz 2016, 8:41
Gremium Informacyjne
2016-09-16T08:41:28+02:00
W dniach 14 i 15 września w Niepołomicach odbyło się kolejne spotkanie tak zwanego Gremium Informacyjnego w którym uczestniczyli przedstawiciele związków zawodowych i rad pracowniczych ze wszystkich zlokalizowanych w Polsce Zakładów MAN-a oraz przedstawiciele Rady Zakładowej z Monachium Kenan Nayir i Heyrettin Guelbas. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele: MAN Bus Sp. z o. o. oddział Starachowice, MAN Bus Sp. z o. o. oddział Sady, MAC Poznań, MAN Truck Sp z. o. o. oddział Niepołomice, MAN Truck&Bus Wolica/Nadarzyn. NSZZ „Solidarność” z MAN Starachowice reprezentowali Jan Seweryn i Andrzej Kępiński. Podczas dwudniowych obrad omówiono problemy występujące w poszczególnych zakładach jak również sposoby ich rozwiązywania. W programie spotkania było zwiedzenie zakładu w Niepołomicach. Jednym z punktów spotkania było uroczyste pożegnanie działaczy związkowych z MAN Sady, bo jak wiadomo z dniem 30 października zwolnieni zostaną ostatni pracownicy likwidowanego zakładu MAN-a.   
2016-09-09T10:01:25+02:00
W dniu wczorajszym – 8 września – odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku dziesięciu nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn omówił sytuację w zakładach, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN finalizowana jest sprawa postulatów zgłoszonych do Zarządu firmy przez „Solidarność”. Powstał już projekt protokołu, ale wymaga on jeszcze korekt. W dalszym ciągu nierozwiązana została sprawa znalezienia miejsca pracy dla jednego z pracowników lakierni złośliwie przeniesionego przez kierownika na inne stanowisko pracy. Jak się wydaje ku finałowi zmierza sprawa domniemanego mobbingu w wydziale spawalni. Komisja anytmobbingowa uznała, że wprawdzie do mobbingu nie doszło, ale kierownik zachowywał się wobec pracownika niewłaściwie. Za swoje postępowanie kierownik ma pracownika przeprosić. Na wniosek przewodniczącego Jana Seweryna w dniu 13 września odbędzie się spotkanie z kierownikiem lakierni, podczas którego poruszone zostaną problemy w tym wydziale zgłaszane przez pracowników. Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy przeszedł od 1 września na etat i będzie się zajmował sprawami BHP i innymi przez cały dzień a nie jak dotychczas z „doskoku”. W związku z bardzo przedłużającą się w MAN kontrolą inspektora PIP „Solidarność” wystosowała pismo do szefa świętokrzyskiego oddziału PIP Henryka Czyża w którym zapytuje, kiedy i czy kontrola będzie zakończona. W dniu 6 września w MAN przebywała duża grupa osób z Gruzji. Wizyta miała na celu podpisanie kontraktu na dostawę do tego kraju większej ilości autobusów. Wszystko na to wskazuje, że kontrakt zostanie podpisany. W PKC jak na razie nie było cyklicznego spotkania związków zawodowych z przedstawicielami pracodawcy. W dniu 8 września w firmie przebywali przedstawiciele wszystkich zakładów PKC. Odbyło się zwiedzanie zakładu. Otrzymaliśmy z PIP protokół pokontrolny z kontroli PIP w PKC o który wnioskowaliśmy kilka tygodni temu. Będziemy się mogli zapoznać z wynikiem kontroli i z zaleceniami wydanymi przez przeprowadzającego kontrolę inspektora. W Gegenbauer pracownicy są nadmiernie obciążeni pracą. Jest to spowodowane zbyt mały zatrudnieniem w stosunku do ilości pracy. Postanowiono, że Związek przeprowadzi w tej sprawie rozmowę z prezesem Gegenbauer Andrzejem Kotarbą. W dalszej części zebrania oceniono obchody 36 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. W MAN obchody były zorganizowane z dużym rozmachem, czego nie można powiedzieć o obchodach miejskich. Na zakończenie zebrania omówiono sprawę Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbędzie się dnia 18 września.  
Pon 5 Wrz 2016, 18:30
Zdjęć: 179
Wycieczka na Mazury - 2-4.09.2016
2016-09-05T18:30:04+02:00
W dniach 2, 3 i 4 września odbyła się wycieczka zorganizowana przez naszą Komisję Międzyzakładową. Uczestniczyło w niej 102 członków „Solidarności” wraz z rodzinami. Podczas wycieczki zwiedzano Giżycko, zamek krzyżacki w Rynie, Sanktuarium w Świętej Lipce gdzie wysłuchano koncertu organowego, Muzeum Wsi Mazurskiej, Wilczy Szaniec i twierdzę Boyen. Wycieczkę zakończył rejs statkiem po jeziorze Niegocin. Wycieczkę oprowadzały bardzo miłe i kompetentne panie Gabrysia i Małgosia. 
2016-09-01T19:12:35+02:00
W dniu 31 sierpnia w MAN odbyły się zorganizowane przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” obchody 36 rocznicy powstania Związku. Pierwszą częścią obchodów była Konferencja pod tytułem „Spotkania po latach” w której uczestniczyli działacze związkowi z lat 1980 -1989 z FSC i innych starachowickich zakładów pracy a więc:Nobis Jerzy – członek Prezydium Komisji Fabrycznej FSC – internowany (Kielce Piaski, Hrubieszów, Nowy Łubków) – uczestnik 10-ciodniowej głodówki;   Kępa Piotr – członek Komisji Fabrycznej FSC;  Miernikiewicz Henryk – internowany;  Krupa Adam – karna jednostka wojskowa w Czerwonym Borze, w stanie wojennym zajmował się małym sabotażem;  Ofman Tomasz – szef Delegatury NSZZ „Solidarność” – internowany;  Pryciak Andrzej – Przewodniczący Komisji Zakładowej w MPK – zwolniony z pracy – mały sabotaż;  Szczygieł Stanisław – członek Komisji Fabrycznej FSC – dwukrotnie internowany;  Wierzbiński Jerzy – członek Komisji Zakładowej w MPK – zwolniony z pracy – mały sabotaż;     Kosior Stanisław – wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej w Kieleckie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego – skazany na 3 lata więzienia – uczestnik 18-nasto dniowej głodówki w Hrubieszowie;   Nowak Leszek – przewodniczący Komisji Zakładowej w Zakładzie Transportu Samochodowego – internowany – powołany do karnej jednostki wojskowej w Czerwonym Borze.Wśród zaproszonych gości byli:Andrzej Bętkowski – wicewojewoda świętokrzyski;   Materek Marek – prezydent Starachowic;   Bartosz Waldemar – szef Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”;  Ferenc Marian – Szef Delegatury NSZZ „Solidarność” w Starachowicach;   Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej;   Cezary Zając – przewodniczący „Solidarności” w Poligrafii;   Mróz Marek – przewodniczący „Solidarności” w Odlewniach Polskich.Były też starachowickie media:TV Starachowice;   Radio Eska;   „Echo Dnia”;„Tygodnik Starachowicki”;   „Gazeta Starachowicka”.Prawie w komplecie stawili się członkowie Komisji Międzyzakładowej z MAN BUS.
2016-08-31T06:16:38+02:00
W dniu dzisiejszym Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” obchodzić będzie 36 rocznicę powstania Związku. Uroczystość rocznicy rozpocznie się o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej w Biurowcu Głównym MAN-a konferencją pod tytułem „Spotkanie po latach”. Prelekcję o powstaniu i działalności „Solidarności” wygłosi przewodniczący Komisji Jan Seweryn. O godzinie 14.00 nastąpi złożenie wiązanek pod tablicą poświęconą działaczom związkowym z Fabryki Samochodów Ciężarowych, którzy działali w zakładzie w latach 1980-1989. Po tej części uroczystości uczestnicy przejadą do kościoła Świętej Trójcy gdzie złożą wiązanki pod pomnikiem Anny Walentynowicz.    
Nie 28 Sie 2016, 17:27
Lista zwycięzców
2016-08-28T17:27:34+02:00
Jest już na tej stronie lista zwycięzców w naszej związkowej loterii. Aby się dowiedzieć czy coś wygrałeś wystarczy kliknąć na Informacje o festynie a następnie na Sprawdź czy wygałeś lub Lista zwycięzców. Nagrody do odebrania już jutro w biurze Komisji Zakładowej. 
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Nie wiedziałem ze normalny tydzień pracy to 5x8 godzin plus sobota. Myślenie nie boli. To ja cię przebije. Przychod...Wczoraj o 9:22 w wątku Zwolnienia APT
Chyba sobie żartujesz. Nie da się na 3 grupie takich pieniędzy mieć netto nawet po doliczeniu wszystkich premii. No ...Wczoraj o 7:38 w wątku Zwolnienia APT
Nic Ci się nie należy. Jak Ci nie pasuje to pokój nr 14Piątek o 21:07 w wątku praca
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy