Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2008-11-05T06:12:47+01:00
Podczas comiesięcznego zebrania Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 17 nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn zdał relację z posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" i przedstawił aktualne informacje dotyczące sytuacji w firmie. Jak stwierdził przewodniczący niespodziewanie nastąpiło załamanie produkcji na wydziałach FWK (wiązki elektryczne) i FWA (obróbka mechaniczna). Spadek programu produkcyjnego w tych wydziałach może wynieść nawet 35%. W związku z zaistniałą sytuacją podczas ostatniego spotkania ze związkami zawodowymi prezes Oetjen poinformował, że w wydziałach tych nastąpi znaczne ograniczenie zatrudnienia. W pierwszej kolejności nie przedłużane będą umowy na czas określony, ale jak stwierdził prezes nie rozwiąże to problemu gdyż umów takich jest w przypadku wydziału WK około 100 do końca roku. W związku z tym Zarząd firmy ma w najbliższym czasie podjąć decyzje dotyczące ograniczenia zatrudnienia. Nie jest wykluczone, że dojdzie do zwolnień grupowych. Zupełnie inna sytuacja jest w wydziałach autobusowych. Na chwilę obecną nie obserwuje się jeszcze spadku produkcji, a wprost przeciwnie występują duże problemy z wykonaniem zadań bieżących. Duże zaniepokojenie NSZZ "Solidarność" wywołują informacje dotyczące sprzedaży kolejnych części zakładu i plany oddawania produkcji na zewnątrz firmy. Niezrozumiałe z punktu widzenia związków zawodowych i pracowników firmy działania Zarządu powodują obawy, co do dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kolejną niepokojącą sprawą, o której mówił przewodniczący to związane z problemami produkcyjnymi zagrożenie wypłaty tzw. dobrowolnego dodatku. Z ostatnich informacji wynika, że Zarząd nie podjął jeszcze decyzji o jego wypłacie a powinna ona nastąpić już przy pensji za miesiąc listopad. Komisja podjęła decyzję o ufundowaniu (już tradycyjnie) dla członków Związku paczek ze słodyczami i druku kalendarza na rok 2009. Postanowiono także ufundować dla członków działającego przy Komisji Międzyzakładowej Autonomicznego Klubu Honorowego Dawcy Krwi drobne upominki (dla tych, którzy oddali krew przynajmniej dwa razy w 2008 roku). Jak co roku "Solidarność" z MAN-a weźmie udział w obchodach Święta Niepodległości.
Pt 24 Paź 2008, 16:28
Zdjęć: 11
Zebranie Komisji Międzyzakładowej
2008-10-24T16:28:06+02:00
W dniu 24 października odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej poświęcone w całości sytuacji w MAN-ie w związku z zapowiedziami Zarządu firmy o sprzedaży kilku wydziałów. Głównym tematem zebrania był funkcjonowanie Związku we wszystkich zakładach, które powstaną na bazie obecnej firmy. Członkowie Komisji jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem jedności Związku i jego działalnością w ramach Komisji Międzyzakładowej. W sprawie tej podjęto stosowną uchwałę. W zebraniu udział wzięli: przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz i wiceprzewodniczący Regionu Kazimierz Pasternak oraz szef delegatury "Solidarności" w Starachowicach Zbigniew Rafalski.
Wt 14 Paź 2008, 19:59
Zdjęć: 121
Pielgrzymka do Rzymu
2008-10-14T19:59:41+02:00
W dniach 14 - 19 września odbyła się Pielgrzymka NSZZ "Solidarność" do Rzymu. Była ona związana z trzydziestą rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Stało się już tradycją, że "Solidarność" w kolejne rocznice tego wyboru odwiedza Rzym, aby podkreślić związki Jana Pawła II ze Związkiem. W tegorocznej Pielgrzymce uczestniczyło ponad 2 tys. związkowców w tym prawie 300 osób z Regionu Świętokrzyskiego, wśród których byli także związkowcy ze starachowickiego zakładu MAN-a. Podróż do Rzymu zapoczątkowana została Mszą Świętą, która dla uczestników Pielgrzymki odprawiona została w kościele świętego Józefa Robotnika w Kielcach. Droga do Rzymu była bardzo długa, bo trwała ponad 20 godzin.
Pt 10 Paź 2008, 10:50
Wiązki sprzedane
2008-10-10T10:50:59+02:00
8 października podpisana została w Monachium umowa pomiędzy MAN-em a fińską firmą PKC Group na sprzedaż jednego z wydziałów MAN-a w Starachowicach. Sprzedany został wydział montażu wiązek elektrycznych zatrudniający 1000 osób. PKC Group z dniem 1 stycznia 2009 przejmie ten wydział i stworzy z niego odrębny zakład. Nie została sprzedana hala, w której mieści się wydział. Finowie będą tę halę dzierżawić przez 5 lat. Po tym okresie PKC Group będzie mogła ją kupić.
Śr 1 Paź 2008, 18:15
Zdjęć: 6
Zebranie Komisji Międzyzakładowej
2008-10-01T18:15:00+02:00
Podczas zebrania Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 8 nowych członków. Jak stwierdził przewodniczący Komisji Jan Seweryn, chociaż wciąż trwa duże zainteresowanie wstępowaniem do "Solidarności" to jednak, co miesiąc ze Związku odchodzi około 10 osób. Są to odejścia prawie w całości spowodowane odchodzeniem pracowników z zakładu a więc jednocześnie i ze Związku. W dalszej części zebrania przedyskutowano sprawę odpracowywania dni 29, 30 i 31 grudnia w wolne soboty. W sprawie tej wciąż jest wśród pracowników wiele wątpliwości, nieporozumień i niedoinformowania. Jak wynikało z wypowiedzi poszczególnych członków Komisji wiele zamieszania wprowadzają sami kierownicy, którzy podają różne, często sprzeczne informacje. W związku z niejasną sytuacją dotyczącą odrabiania dni 29, 30 i 31 grudnia w kolejne soboty Komisja Międzyzakładowa wystąpiła o wykładnię prawną dotyczącą zaistniałej sytuacji do Państwowej Inspekcji Pracy. Kolejną sprawą, która była omawiana to sprzedaż wydziałów montażu wiązek elektrycznych i wydziału obróbki mechanicznej. Jak stwierdził J. Seweryn z nieoficjalnych informacji, jakie docierają do Związku wynika, że nie są to jedyne części zakładu, które będą sprzedane, bo prawdopodobnie sprzedany zostanie także dział utrzymania ruchu i kataforeza. Jak powiedział przewodniczący rozczłonkowanie zakładu jest bardzo niekorzystne dla pracowników a także dla związków zawodowych. Co prawda NSZZ "Solidarność" obejmie swoim działaniem wszystkie firmy, które wyodrębnią się z MAN-a, ale Związek musi być przygotowany do obrony praw związkowych gdyby taka potrzeba zaistniała. Następnie J. Seweryn zdał relację z posiedzenia Prezydium Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego, które w ubiegłym tygodniu odbyło się w Warszawie oraz poruszył sprawę dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie ograniczenia emisji CO² co może mieć fatalne skutki nie tylko dla przemysłu motoryzacyjnego, ale także dla górnictwa, energetyki i innych gałęzi gospodarki. Wprowadzenie zaleceń Unii będzie skutkować podwyżką cen energii, co spowoduje podwyżkę wszystkich cen a także zwolnienia pracowników głównie w górnictwie i energetyce.
Wt 23 Wrz 2008, 15:42
Zdjęć: 10
O "Solidarności" w szkole w Trębowcu
2008-09-23T15:42:27+02:00
Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses w Starachowicach Jan Seweryn uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Trębowcu, podczas którego opowiadał uczniom o historii "Solidarności". Przewodniczący skupił się głównie na działalności "Solidarności" w Starachowicach, chociaż, co jest oczywiste, mowa była także o wielu innych sprawa dotyczących tego tematu. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się dokumenty z okresu tzw. "pierwszej Solidarności" i z okresu stanu wojennego (gazetki, ulotki, książki, fotografie i sztandar związkowy). Na zakończenie spotkania przewodniczący obdarował dzieci gadżetami związkowymi a dla szkoły zostawił materiały dotyczące "Solidarności". W rewanżu, na zakończenie spotkania, otrzymał od dzieci piękny bukiet kwiatów.           
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Nie boją się pisać. Było podane nazwisko i imię, ale wykropkowałem je ze względu na RODO. Wczoraj o 16:52 w wątku Kierownik
To napisze ktoś o kogo chodzi może o inicjały jak boicie się pisać z nazwiska? Wczoraj o 14:13 w wątku Kierownik
Witam Pracuje w firmie już długo lubie swoją pracę lecz jak pomyślę że wspomniany kierownik będzie znów mną p...Wczoraj o 11:36 w wątku Kierownik
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy