Zmień na ciemny motyw
Zaloguj przez Facebook
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2016-05-06T13:09:55+02:00
W dniu wczorajszym odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem zebrania było przedstawienie przez przewodniczącego Jana Seweryna relacji z posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”, które odbyło się 27 kwietnia. Gościem na Zarządzie Regionu był wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowski. Wiceprzewodniczący omówił sprawy, którymi aktualnie zajmuje się Związek. Główne sprawy to rozmowy w Radzie Dialogu Społecznego na temat obniżenia wieku emerytalnego. Trwają także przygotowania do nowelizacji Kodeksu Pracy i Ustawy o związkach zawodowych. Mówi się także o zmianach w Statucie naszego Związku. Kolejną sprawą o której mówił Majchrowski to wprowadzenie elektronicznych legitymacji związkowych. W dalszej części zebrania Komisja przyjęła do Związku dwie osoby. Następnie Jan Seweryn przedstawił sytuację w zakładach, które Komisji obejmuje swoim działaniem. W MAN trwają – chociaż w bardzo wolnym tempie – rozmowy na temat postulatów zgłoszonych do pracodawcy przez „Solidarność”. Ostatnio udało się dojść do porozumienia w sprawie nowej procedury monitorowania absencji chorobowej. Wiele uwag zgłoszonych przez nasz Związek zostało uwzględnionych i nowa procedura została firmie wprowadzona w połowie kwietnia. W chwili obecnej omawiany jest kolejny postulat dotyczący ochrony pracowników z długoletnim stażem zawodowym. „Solidarność” przedstawiła pracodawcy kilka konkretnych propozycji czego ochrona ta miałaby dotyczyć. Odbyło się spotkanie z prezesem Ziętkiewiczem na temat zmian w naliczaniu produktywności. Jak zapewniał prezes zmiany te nie będą miały wpływu na podniesienie norm produktywności. Zarząd wyszedł z propozycją, aby dzień 27 maja był dniem wolnym, który należałoby odpracować do końca okresu rozliczeniowego. W PKC odwołane zostało spotkanie Zarządu ze związkami zawodowymi na którym przedstawiciele pracodawcy mieli odpowiedzieć na sprawy zgłoszone podczas poprzedniego spotkania. Jedną z tych spraw jest brak stałych umów o pracy części pracowników, którzy pracują już w PKC na różnego rodzaju...
2016-05-03T18:17:19+02:00
W Starachowicach tak jak co roku obchody Święta uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Marek Janas. Ksiądz Janas wygłosił także homilię w której nawiązywał do Trzeciomajowego Święta. Po Mszy dzieci ze starachowickich szkół nr 10 i nr 13 przedstawiły krótki program artystyczny. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie prezydent Starachowic Marek Materek i poseł Krzysztof Lipiec wygłosili okolicznościowe przemówienia. Odczytany został także list od wojewody Agaty Wojtyszek. Po wystąpieniach oficjeli delegacje organizacji społecznych, politycznych, związkowych i starachowickich szkół złożyły pod Pomnikiem wiązanki. W imieniu naszej Komisji wiązankę złożyli: Małgorzata Żłobecka, Jan Seweryn i Andrzej Kępiński. W uroczystości udział wzięło wiele pocztów sztandarowych. Poczet naszej Komisji stanowili: Krzysztof Wójtowicz, Jan Dudzic i Mirosław Górecki. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty.          
Pon 2 Maj 2016, 9:16
Majowe Święta
2016-05-02T09:16:58+02:00
Dzisiaj – 2 maja – przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Jutro – 3 maja – jest Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W tych dniach wywieszamy białoczerwone flagi, aby okazać nasz szacunek dla naszej Ojczyzny i pokazać, że jesteśmy Polakami. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzony został ustawą z 20 lutego 2004. Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowione zostało w 1919 oraz ponownie w 1990. W Starachowicach obchody Święta Trzeciego Maja rozpoczną się jutro o godzinie 9.45 Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Pomnik Niepodległości gdzie zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze. Zapraszam na tę uroczystość.  
Nie 24 Kwi 2016, 13:03
Zdjęć: 83
Szkolenie związkowe - 22.23.04.2016
2016-04-24T13:03:39+02:00
W dniach 22 i 23 kwietnia członkowie naszej Komisji Międzyzakładowej uczestniczyli w szkoleniu, którego tematem był rozwój Związku. Szkolenie było kontynuacją poprzednich szkoleń i miało na celu przypomnienie nabytej wiedzy oraz ocenę jak przełożyła się ona na wzrost uzwiązkowienia. Szkolenie prowadził ekspert Komisji Krajowej Janusz Zabiega. Oprócz wykładów odbywały się także zajęcia praktyczne, które miały na celu zastosowanie wiedzy teoretycznej w zainscenizowanych sytuacjach. Nabyta przez uczestników szkolenia wiedza pozwoli na wzrost skuteczności działalności związkowej, co powinno skutkować zwiększeniem uzwiązkowienia.  
2016-04-15T08:33:41+02:00
Wyjątkowo w drugi a nie w pierwszy czwartek miesiąca odbyło się w dniu 14 kwietnia zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku 9 nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Jan Seweryn omówił sytuację w poszczególnych zakładach objętych działaniem Komisji Międzyzakładowej. W MAN produkcja jest w tej chwili na poziomie 8 autobusów, ale już pod koniec maja wzrasta do 9 autobusów a w połowie czerwca do 10 autobusów dziennie. Przewidywany jest dalszy wzrost produkcji do 12 autobusów plus 3 tak zwane grupy podłogowe. Na różnych wydziałach dochodzi do nieprzestrzegania przez kierowników Porozumienia o elastycznym czasie pracy. Chodzi głównie o nieprzestrzeganie harmonogramów pracy. Związek już w tej sprawie interweniował. Premia koncernowa wypłacona będzie w wysokości 30% średniej płacy pracownika z trzech miesięcy. Burzliwą dyskusję wywołała sprawa podpisania Regulaminu wypłaty dobrowolnego dodatku w roku 2016. Dużo kontrowersji budzi sprawa niejednakowego rozliczania czasu pracy poszczególnych pracowników. Okazuje się, że w roku 2015 część pracowników odpracowała wszystkie dni minusowe a część nie odpracowała. Jednak dobrowolny dodatek wszyscy wzięli w jednakowej wysokości. Ci którzy odpracowali wszystkie dni czują się poszkodowani. Następnie przewodniczący omówił przebieg spotkania tak zwanego Gremium Informacyjnego, które odbyło się dwa..
Nie 10 Kwi 2016, 10:33
Zdjęć: 8
Upamiętnili Matkę „Solidarności”
2016-04-10T10:33:08+02:00
Pod tablicą poświęconą Annie Walentynowicz, która jest usytuowana na placu przykościelnym kościoła Świętej Trójcy związkowcy z „Solidarności” z MAN złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Wiązankę w imieniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w MAN złożył przewodniczący Komisji Jan Seweryn. Anna Walentynowicz zwana Matką „Solidarności” zginęła sześć lat temu – 10 kwietnia 2010 roku – w katastrofie smoleńskiej. Tablica poświęcona Annie Walentynowicz odsłonięta została w ubiegłym roku. Jej fundatorem jest Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w MAN. Warto wspomnieć, że Anna Walentynowicz była w Starachowicach przynajmniej dwa razy. Pierwszy raz było to w 1988 roku podczas uroczystości pogrzebowych Jana Piwnika „Ponurego”, które odbywały się w czerwcu tego roku w Wąchocku. Drugi raz była wraz z Andrzejem Gwiazdą i Andrzejem Kołodziejem na zaproszenie związkowców MPK. 
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Jeżeli tego nie ma w harmongramie to i tak muszą Wam zapłacić. Jeżeli było zaplanowane w harmonogramie to nie musz...Wczoraj o 14:25 w wątku Okres rozliczeniowy
Ja tam sobie chwalę jedzonko z Milenii, jest smaczne. Wczoraj o 13:57 w wątku Jedzenie z Misia
Panie Janku, kierownik nam zrobił zebranie i jutro mamy przyjść do pracy na bank godzin, ale powiedział też, że w ...Wczoraj o 13:45 w wątku Okres rozliczeniowy
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy