Zmień na ciemny motyw
Zaloguj przez Facebook
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
2016-09-09T10:01:25+02:00
W dniu wczorajszym – 8 września – odbyło się comiesięczne zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku dziesięciu nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn omówił sytuację w zakładach, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN finalizowana jest sprawa postulatów zgłoszonych do Zarządu firmy przez „Solidarność”. Powstał już projekt protokołu, ale wymaga on jeszcze korekt. W dalszym ciągu nierozwiązana została sprawa znalezienia miejsca pracy dla jednego z pracowników lakierni złośliwie przeniesionego przez kierownika na inne stanowisko pracy. Jak się wydaje ku finałowi zmierza sprawa domniemanego mobbingu w wydziale spawalni. Komisja anytmobbingowa uznała, że wprawdzie do mobbingu nie doszło, ale kierownik zachowywał się wobec pracownika niewłaściwie. Za swoje postępowanie kierownik ma pracownika przeprosić. Na wniosek przewodniczącego Jana Seweryna w dniu 13 września odbędzie się spotkanie z kierownikiem lakierni, podczas którego poruszone zostaną problemy w tym wydziale zgłaszane przez pracowników. Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy przeszedł od 1 września na etat i będzie się zajmował sprawami BHP i innymi przez cały dzień a nie jak dotychczas z „doskoku”. W związku z bardzo przedłużającą się w MAN kontrolą inspektora PIP „Solidarność” wystosowała pismo do szefa świętokrzyskiego oddziału PIP Henryka Czyża w którym zapytuje, kiedy i czy kontrola będzie zakończona. W dniu 6 września w MAN przebywała duża grupa osób z Gruzji. Wizyta miała na celu podpisanie kontraktu na dostawę do tego kraju większej ilości autobusów. Wszystko na to wskazuje, że kontrakt zostanie podpisany. W PKC jak na razie nie było cyklicznego spotkania związków zawodowych z przedstawicielami pracodawcy. W dniu 8 września w firmie przebywali przedstawiciele wszystkich zakładów PKC. Odbyło się zwiedzanie zakładu. Otrzymaliśmy z PIP protokół pokontrolny z kontroli PIP w PKC o który wnioskowaliśmy kilka tygodni temu. Będziemy się mogli zapoznać z wynikiem kontroli i z zaleceniami wydanymi przez przeprowadzającego kontrolę inspektora. W Gegenbauer pracownicy są nadmiernie obciążeni pracą. Jest to spowodowane zbyt mały zatrudnieniem w stosunku do ilości pracy. Postanowiono, że Związek przeprowadzi w tej sprawie rozmowę z prezesem Gegenbauer Andrzejem Kotarbą. W dalszej części zebrania oceniono obchody 36 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. W MAN obchody były zorganizowane z dużym rozmachem, czego nie można powiedzieć o obchodach miejskich. Na zakończenie zebrania omówiono sprawę Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbędzie się dnia 18 września.  
Pon 5 Wrz 2016, 18:30
Zdjęć: 179
Wycieczka na Mazury - 2-4.09.2016
2016-09-05T18:30:04+02:00
W dniach 2, 3 i 4 września odbyła się wycieczka zorganizowana przez naszą Komisję Międzyzakładową. Uczestniczyło w niej 102 członków „Solidarności” wraz z rodzinami. Podczas wycieczki zwiedzano Giżycko, zamek krzyżacki w Rynie, Sanktuarium w Świętej Lipce gdzie wysłuchano koncertu organowego, Muzeum Wsi Mazurskiej, Wilczy Szaniec i twierdzę Boyen. Wycieczkę zakończył rejs statkiem po jeziorze Niegocin. Wycieczkę oprowadzały bardzo miłe i kompetentne panie Gabrysia i Małgosia. 
2016-09-01T19:12:35+02:00
W dniu 31 sierpnia w MAN odbyły się zorganizowane przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” obchody 36 rocznicy powstania Związku. Pierwszą częścią obchodów była Konferencja pod tytułem „Spotkania po latach” w której uczestniczyli działacze związkowi z lat 1980 -1989 z FSC i innych starachowickich zakładów pracy a więc:Nobis Jerzy – członek Prezydium Komisji Fabrycznej FSC – internowany (Kielce Piaski, Hrubieszów, Nowy Łubków) – uczestnik 10-ciodniowej głodówki;   Kępa Piotr – członek Komisji Fabrycznej FSC;  Miernikiewicz Henryk – internowany;  Krupa Adam – karna jednostka wojskowa w Czerwonym Borze, w stanie wojennym zajmował się małym sabotażem;  Ofman Tomasz – szef Delegatury NSZZ „Solidarność” – internowany;  Pryciak Andrzej – Przewodniczący Komisji Zakładowej w MPK – zwolniony z pracy – mały sabotaż;  Szczygieł Stanisław – członek Komisji Fabrycznej FSC – dwukrotnie internowany;  Wierzbiński Jerzy – członek Komisji Zakładowej w MPK – zwolniony z pracy – mały sabotaż;     Kosior Stanisław – wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej w Kieleckie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego – skazany na 3 lata więzienia – uczestnik 18-nasto dniowej głodówki w Hrubieszowie;   Nowak Leszek – przewodniczący Komisji Zakładowej w Zakładzie Transportu Samochodowego – internowany – powołany do karnej jednostki wojskowej w Czerwonym Borze.Wśród zaproszonych gości byli:Andrzej Bętkowski – wicewojewoda świętokrzyski;   Materek Marek – prezydent Starachowic;   Bartosz Waldemar – szef Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”;  Ferenc Marian – Szef Delegatury NSZZ „Solidarność” w Starachowicach;   Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej;   Cezary Zając – przewodniczący „Solidarności” w Poligrafii;   Mróz Marek – przewodniczący „Solidarności” w Odlewniach Polskich.Były też starachowickie media:TV Starachowice;   Radio Eska;   „Echo Dnia”;„Tygodnik Starachowicki”;   „Gazeta Starachowicka”.Prawie w komplecie stawili się członkowie Komisji Międzyzakładowej z MAN BUS.
2016-08-31T06:16:38+02:00
W dniu dzisiejszym Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” obchodzić będzie 36 rocznicę powstania Związku. Uroczystość rocznicy rozpocznie się o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej w Biurowcu Głównym MAN-a konferencją pod tytułem „Spotkanie po latach”. Prelekcję o powstaniu i działalności „Solidarności” wygłosi przewodniczący Komisji Jan Seweryn. O godzinie 14.00 nastąpi złożenie wiązanek pod tablicą poświęconą działaczom związkowym z Fabryki Samochodów Ciężarowych, którzy działali w zakładzie w latach 1980-1989. Po tej części uroczystości uczestnicy przejadą do kościoła Świętej Trójcy gdzie złożą wiązanki pod pomnikiem Anny Walentynowicz.    
Nie 28 Sie 2016, 17:27
Lista zwycięzców
2016-08-28T17:27:34+02:00
Jest już na tej stronie lista zwycięzców w naszej związkowej loterii. Aby się dowiedzieć czy coś wygrałeś wystarczy kliknąć na Informacje o festynie a następnie na Sprawdź czy wygałeś lub Lista zwycięzców. Nagrody do odebrania już jutro w biurze Komisji Zakładowej. 
Pon 22 Sie 2016, 10:14
Komisja Międzyzakładowa
2016-08-22T10:14:13+02:00
Z powodu przerw urlopowych sierpniowe zebranie Komisji Międzyzakładowej odbyło się dopiero w dniu 18 sierpnia. Na wstępie przewodniczący Komisji Jan Seweryn omówił przebieg posiedzenia Zarządu Regionu, które odbyło się 16 sierpnia. Na Regionie omawiano sprawy konfliktów, jakie się ostatnio pojawiły w zakładach KKSM, Siarkopolu, elektrowni Połaniec, w firmie Skanska (gdzie zwolnionych będzie 1050 osób) i w kieleckim Chemarze. Następnie oceniono przebieg akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Okazuje się, że nie wszystkie komisje zakładowe zaangażowały się w tę akcję. Źle to świadczy o dyscyplinie związkowej jak również o solidarności z pracownikami handlu zmuszanymi do pracy w niedzielę. Omawiano także przygotowania do obchodów kolejnej rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Po omówieniu przebiegu Zarządu Regionu Komisja Międzyzakładowa przyjęła do Związku dziesięciu nowych członków. Następnie przewodniczący omówił sytuację w poszczególnych zakładach, które Komisja obejmuje swoim działaniem. W MAN najważniejszą sprawą jest finalizowanie rozmów dotyczących postulatów zgłoszonych przez Komisję Międzyzakładową. W sprawie kilku postulatów udało się dojść do porozumienia, ale niestety część postulatów nie będzie załatwiona. Jednym z nich jest podniesienie składki odprowadzanej przez pracodawcę na Pracowniczy Program Emerytalny. W PKC oczekujemy na propozycję Zarządu co do regulaminu ocen pracowniczych. W firmie tej rozpoczęto remont budynku znajdującego się obok bramy wjazdowej. Przedstawiciele „Solidarności” z Gegenbauer wezmą udział w WZD organizowanym przez Komisję Międzyzakładową przy Philip Morris Polska w dniu 7 września. W dalszej części zebrania omówiono sprawę festynu, loterii i uroczystości 36 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Festyn odbędzie się w dniu 27 sierpnia na placu obok basenu miejskiego. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji w tym kilka konkursów z nagrodami. W dniu 31 sierpnia zorganizowana zostanie konferencja pod tytułem „Spotkanie po latach” w której wezmą udział działacze „Solidarności” z lat 1980-1981. Po Konferencji nastąpi złożenie wiązanek pod tablicą, która się znajduje na budynku Biurowca Głównego MAN-a.   
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Nareszcie jakiś rozsądny głos. Nic dodać nic ująć do tego co napisałeś. 58 minut temu w wątku premia z zysku
Każdy narzeka, każdy płacze... a może spójrzmy na fakty. Rozmawiając z ludzmi którzy spędzają w tej firmie wi...60 minut temu w wątku premia z zysku
A co ma się dziać? Jak rodzinka przyjęta do biura nie radzi sobie z podstawowymi zadaniami? Jak to możliwe że braku...Dziś o 15:43 w wątku Praca po przekroczeniu 260 nadgodzin
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy