Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
Śr 1 Paź 2008, 18:15
Zdjęć: 6
Zebranie Komisji Międzyzakładowej
2008-10-01T18:15:00+02:00
Podczas zebrania Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 8 nowych członków. Jak stwierdził przewodniczący Komisji Jan Seweryn, chociaż wciąż trwa duże zainteresowanie wstępowaniem do "Solidarności" to jednak, co miesiąc ze Związku odchodzi około 10 osób. Są to odejścia prawie w całości spowodowane odchodzeniem pracowników z zakładu a więc jednocześnie i ze Związku. W dalszej części zebrania przedyskutowano sprawę odpracowywania dni 29, 30 i 31 grudnia w wolne soboty. W sprawie tej wciąż jest wśród pracowników wiele wątpliwości, nieporozumień i niedoinformowania. Jak wynikało z wypowiedzi poszczególnych członków Komisji wiele zamieszania wprowadzają sami kierownicy, którzy podają różne, często sprzeczne informacje. W związku z niejasną sytuacją dotyczącą odrabiania dni 29, 30 i 31 grudnia w kolejne soboty Komisja Międzyzakładowa wystąpiła o wykładnię prawną dotyczącą zaistniałej sytuacji do Państwowej Inspekcji Pracy. Kolejną sprawą, która była omawiana to sprzedaż wydziałów montażu wiązek elektrycznych i wydziału obróbki mechanicznej. Jak stwierdził J. Seweryn z nieoficjalnych informacji, jakie docierają do Związku wynika, że nie są to jedyne części zakładu, które będą sprzedane, bo prawdopodobnie sprzedany zostanie także dział utrzymania ruchu i kataforeza. Jak powiedział przewodniczący rozczłonkowanie zakładu jest bardzo niekorzystne dla pracowników a także dla związków zawodowych. Co prawda NSZZ "Solidarność" obejmie swoim działaniem wszystkie firmy, które wyodrębnią się z MAN-a, ale Związek musi być przygotowany do obrony praw związkowych gdyby taka potrzeba zaistniała. Następnie J. Seweryn zdał relację z posiedzenia Prezydium Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego, które w ubiegłym tygodniu odbyło się w Warszawie oraz poruszył sprawę dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie ograniczenia emisji CO² co może mieć fatalne skutki nie tylko dla przemysłu motoryzacyjnego, ale także dla górnictwa, energetyki i innych gałęzi gospodarki. Wprowadzenie zaleceń Unii będzie skutkować podwyżką cen energii, co spowoduje podwyżkę wszystkich cen a także zwolnienia pracowników głównie w górnictwie i energetyce.
Wt 23 Wrz 2008, 15:42
Zdjęć: 10
O "Solidarności" w szkole w Trębowcu
2008-09-23T15:42:27+02:00
Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Trucks & Buses w Starachowicach Jan Seweryn uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Trębowcu, podczas którego opowiadał uczniom o historii "Solidarności". Przewodniczący skupił się głównie na działalności "Solidarności" w Starachowicach, chociaż, co jest oczywiste, mowa była także o wielu innych sprawa dotyczących tego tematu. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się dokumenty z okresu tzw. "pierwszej Solidarności" i z okresu stanu wojennego (gazetki, ulotki, książki, fotografie i sztandar związkowy). Na zakończenie spotkania przewodniczący obdarował dzieci gadżetami związkowymi a dla szkoły zostawił materiały dotyczące "Solidarności". W rewanżu, na zakończenie spotkania, otrzymał od dzieci piękny bukiet kwiatów.           
2008-09-21T14:52:41+02:00
Jak co roku w ubiegłą niedzielę odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. W roku bieżącym Pielgrzymka przebiegała w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych. Padał deszcz i było bardzo zimno. Niekorzystne warunki pogodowe miały wpływ na ilość uczestników Pielgrzymki. Było ich znacznie mniej, iż w latach ubiegłych. Deszcz nie przestraszył związkowców ze Starachowic, których do Częstochowy pojechało w tym roku aż pięć autokarów. Wśród gości była matka ks. Jerzego Popiełuszki Marianna Popiełuszko, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek oraz Tadeusz Zając główny inspektor Państwowej Inspekcji Pracy. Uroczystej sumie odprawianej na jasnogórskim szczycie przewodniczył abp Józef Życiński. Wraz z nim mszę koncelebrowali m.in. abp Tadeusz Gocłowski oraz nowy delegat episkopatu ds. duszpasterstwa ludzi pracy bp Kazimierz Ryczan.           
Pt 19 Wrz 2008, 10:39
Wybory do Rady Negocjacyjnej
2008-09-19T10:39:05+02:00
W dniu 19 września odbyły się w naszym zakładzie wybory przedstawiciela pracowników do Rady Negocjacyjnej SE MAN-a. Wybory musiały się odbyć, ponieważ związki zawodowe działające w MAN Starachowice nie doszły do porozumienia w sprawie wyłonienia wspólnego kandydata. Dla NSZZ "Solidarność" oczywiste było, że reprezentantem starachowickiego zakładu powinien być przedstawiciel "Solidarności", ponieważ związek OPZZ ma już jednego swojego przedstawiciela, którym jest Marek Berdychowski z Poznania. Dlatego uważaliśmy, że naturalne jest, aby dla równowagi i nasz Związek miał swojego reprezentanta w Radzie. Wobec patowej sytuacji pracodawca (zgodnie z ustawą o Europejskich Radach Zakładowych) podjął decyzję o przeprowadzeniu wyborów, w których udział mieli prawo wziąć wszyscy pracownicy firmy. Tu trzeba zaznaczyć, że przedstawiciel naszej firmy w SE będzie reprezentantem nie tylko NSZZ "Solidarność", ale całą załogę. Obydwa związki zgłosiły do wyborów swoich kandydatów. Na-szym kandydatem był Rafał Borkowski. Wybory zostały poprzedzone krótką kampanią wyborczą, którą swoim kandydatom przeprowadziły związki zawodowe.
2008-09-10T17:27:02+02:00
W dniach 4 i 5 września odbyło się w Starachowicach spotkanie przedstawicieli wszystkich związków zawodowych działających w zlokalizowanych w Polsce zakładach MAN-a. Starachowiccy związkowcy z NSZZ "Solidarność" i ZZ "Metalowcy" gościli związkowców z NSZZ "Solidarność" w Niepołomicach pod Krakowem i ZZ Pracowników MAN z Poznania. Podczas dwudniowego spotkania omówiona została sytuacja we wszystkich trzech zakładach. Związkowcy skupili się głównie na sprawach współpracy zarządów poszczególnych zakładów ze związkami zawodowymi, stosunkach międzyludzkich jak również sprawach płacowych. Uznano, że z niezrozumiałych powodów współpraca przedstawicieli pracodawcy ze związkami zawodowymi jest delikatnie mówiąc nienajlepsza. Jednocześnie stwierdzono, że polityka płacowa prowadzona przez zarządy wszystkich trzech zakładów zdecydowanie odbiega od oczekiwań pracowników a sukcesy przedsiębiorstwa nie mają odzwierciedlenia w ich płacach. Ostatni wzrost cen spowodował, że wartość realna płac znacznie spadła, co ma negatywny wpływ na nastroje pracowników. Powoduje to, że odchodzą oni do zakładów, które oferują wyższe zarobki. Duża rotacja pracowników ma zdaniem związkowców negatywny wpływ na procesy produkcyjne.
Śr 3 Wrz 2008, 14:34
Zdjęć: 6
Zebranie Komisji Międzyzakładowej
2008-09-03T14:34:03+02:00
Podczas wrześniowego posiedzenia Komisji Międzyzakładowej przyjęto do Związku 29 nowych członków. Pozytywnie oceniono sierpniowe imprezy zorganizowane przez Komisję Międzyzakładową tj. festyn, mecze i loterię. W imprezach tych udział wzięło ponad tysiąc członków Związku i ich rodzin. Spowodowało to duże zainteresowanie Związkiem w MAN-ie. Imprezy związkowe zauważone zostały także przez lokalna prasę. Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w manifestacji w Warszawie w dniu 29 sierpnia, ale jednocześnie stwierdził, że udział związkowców z MAN-a był mniejszy niż oczekiwano (pojechał 1 autobus).
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Jeżeli nie odpracujesz to strata pracodawcy. Czy to tak trudno pojąć?Wczoraj o 17:27 w wątku Przymusowe dni wolne
Nie mam możliwości odpracowania ponieważ jak sam Pan dobrze wie jest bardzo duży spadek produkcji nie ma na tyle pra...Wczoraj o 9:31 w wątku Przymusowe dni wolne
Jak nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd. Jeżeli nie odpracujesz to dni nieodpracowane przepadają. No chyba, że ktoś...Wczoraj o 9:30 w wątku Przymusowe dni wolne
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy