Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
2009-12-18T13:44:39+01:00
W dniu wczorajszym w PKC Group Poland w Starachowicach podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem firmy o wprowadzeniu tak zwanego elastycznego czasu pracy. Porozumienie wzorowane jest na porozumieniu, jakie związki zawodowe zawarły z Zarządem starachowickiego MAN-a i podobnie jak w tej firmie obowiązywać będzie przez rok 2010. Firma PKC Group Poland, która ściśle współpracuje z MAN-em i w zasadzie uzależniona jest od niego, jeżeli chodzi o zamówienia na wiązki elektryczne, które produkuje, przewiduje, że obecne problemy MAN-a przełożą się na wielkość produkcji, dlatego zabezpiecza się w ten sposób na wypadek spadek zamówień. Nie są to obawy bezpodstawne, bo jak widać problemy produkcyjne MAN-a ciągle się pogłębiają. Porozumienie gwarantuje pracownikom PKC Group Poland, że w przypadku przestojów nie zostanie im obniżone wynagrodzenie. Dni przestojów będą odpracowane w czasie zwiększonej ilości zamówień. Podpisanie porozumienia oddala widmo zwolnień, chociaż całkowicie ich nie eliminuje gdyż część umów o pracę, które kończą się w grudniu i w pierwszych miesiącach 2010 roku nie będzie przedłużana. Pracodawca zastrzegł sobie, że w razie drastycznego spadku zamówień może dojść do redukcji załogi.
Nie 13 Gru 2009, 9:24
Rocznica stanu wojennego
2009-12-13T09:24:19+01:00
W dniu dzisiejszym odbyły się obchody rocznicy wprowadzenia w Polsce 13 grudnia 1981 stanu wojennego. Głównym elementem obchodów była Msza Święta, która odprawiona została w kościele Wszystkich Świętych. Po Mszy uczestnicy uroczystości złożyli wiązanki i zapalili znicze pod tablicą poświęconą robotnikom pomordowanym przez komunistów. W uroczystościach udział wzięli dawni i obecni działacze "Solidarności", władze miasta i powiatu a także przedstawiciele organizacji politycznych i społecznych z terenu Starachowic. W imieniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w MAN STAR Truck & Buses wiązankę złożyli: Jan Seweryn i Krzysztof Wojtowicz. Niestety podobnie jak w latach poprzednich różne środowiska starachowickich politykierów starały się wykorzystać tę smutną rocznicę do swoich celów. Tylko tym można tłumaczyć fakt, że po uroczystościach w kościele Wszystkich Świętych zapowiedziano dwie inne imprezy i to na dodatek w tym samym czasie.
2009-12-08T15:34:43+01:00
W dniu dzisiejszym Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" podjęła decyzję o podpisaniu Porozumienia dotyczącego tak zwanego elastycznego czasu pracy w starachowickim i poznańskim zakładach MAN-a. "Solidarność" do końca starała się o wprowadzenie do Porozumienia dodatkowych korzystnych dla pracowników zapisów, ale w swoich poczynaniach pozostała sam gdyż inne związki zawodowe nie poparły stanowiska "Solidarności" i podpisały Porozumienie już kilka dni wcześniej. Podpisanie porozumienia poprzedziło spotkanie przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Jana Seweryna z załogą starachowickiego zakładu MAN-a, podczas którego przedstawił on pracownikom punkty, których wprowadzenia do Porozumienia dopominała się "Solidarność". Jednocześnie przewodniczący zaapelował do prezesa Ziętkiewicza o podjęcie rozmów na temat postulatów "Solidarności". Niestety prezes odrzucił tę propozycję i oświadczył, że dalszych rozmów nie będzie a niepodpisanie porozumienia będzie miało negatywne skutki dla pracowników. Mając na uwadze to, co udało się dla pracowników wynegocjować a także to, że dalsze negocjacje nie są możliwe osamotniona w swoich działaniach "Solidarność" zdecydowała się na podpisanie Porozumienia. Najważniejszym punktem Porozumienia jest gwarancja nieobniżania pensji pomimo kilkutygodniowych przestojów, które w przyszłym roku nastąpią. (Przestoje trzeba będzie odpracować w drugiej połowie 2010 roku). Kolejnym pozytywem jest gwarancja zatrudnienia w 2010 roku na poziomie 1148 pracowników. Niestety pomimo podpisania Porozumienia ze starachowickiej firmy MAN-a może zostać zwolnionych nawet 260 osób. Porozumienie o wprowadzeniu elastycznego czasu pracy jest chyba pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce.
Sob 5 Gru 2009, 16:09
Zdjęć: 3
Paczki i upominki
2009-12-05T16:09:20+01:00
Jak co roku członkowie naszego Związku otrzymali paczki mikołajkowe. Natomiast członkowie Autonomicznego Klubu Honorowego Dawcy Krwi działającego przy naszej Komisji Międzyzakładowej, którzy oddali w tym roku krew przynajmniej dwa razy otrzymali symboliczne upominki. Wydawanie paczek trwało przez cały czwartek i piątek. Było z tym dużo zamieszania, ale dla nas była to satysfakcja, że związkowcy odchodzili zadowoleni. Niektórzy z nich mieli okazję po raz pierwszy odwiedzić związkowe biuro. To jest też ważne. Osoby, które jeszcze paczek i upominków nie odebrały mogą je pobierać w godzinach funkcjonowania biura, czyli od 6.10 do 14.45. Zapraszamy.
2009-12-03T13:32:18+01:00
Było to ostatnie w tym roku planowe zebranie Komisji Międzyzakładowej, co nie oznacza, że nie będzie jeszcze zebrań w sprawach doraźnych. Tradycyjnie już pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku nowych członków. Tym razem przyjęto 22 osoby. Następnie przewodniczący Komisji Jan Seweryn przedstawił relację z obrad Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", po czym omówił sytuację w firmach, które swoim działaniem obejmuje Komisja Międzyzakładowa a więc: MAN Bus, PKC Group Poland i Gegenbauer Polska. W MAN Bus sytuacja jest bardzo skomplikowana, bo o ile praca na remontach autobusów na chwilę obecną przebiega bez większych zakłóceń to już w wydziałach produkujących autobusy w najbliższych dniach nastąpią przestoje a od 14 grudnia praca zostanie całkowicie wstrzymana. Wznowienie pracy przewidziane jest od 1 lub 6 lutego. W wydziale obróbki mechanicznej stopniowo będzie kończona praca na poszczególnych maszynach a pracownicy mają być przenoszeni do remontowania autobusów. W sumie na początek lutego w wydziale obróbki mechanicznej ma pozostać jedynie około 30 osób. Głównym problemem, z jakim musi się zmierzyć Związek to negocjacje w sprawie podpisania porozumienia o tak zwanym elastycznym czasie pracy. Wprawdzie podczas dwóch tur negocjacji udało się uzgodnić z pracodawcą większą część porozumienia, ale pozostało jeszcze kilka punków spornych. Komisja Międzyzakładowa zajęła w tej sprawie stanowisko i zobowiązała grupę negocjacyjną do przedstawienia go podczas spotkania z Zarządem. Jeżeli chodzi o sytuację w PKC Group Poland to działania Związku doprowadziły do wypłacenia przez Zarząd firmy premii świątecznej. Jest to 910 zł. brutto na każdego pracownika. Niestety tak jak i w MAN-ie firma ma problem z zapewnieniem pracy wszystkim pracownikom i nie jest wykluczone, że i w tym zakładzie podjęte zostaną rozmowy na temat elastycznego czasu pracy. Zaniepokojenie pracowników budzą zapowiedzi wypowiedzenia Układu Zbiorowego Pracy i zmiany umów. Przewodniczący stwierdził, że nie przewiduje, aby w nowych umowach proponowano pracownikom inne stawki niż mają oni obecnie. Gdyby jednak miało to nastąpić Związek odpowiednio zareaguje. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu nastąpi spotkanie przewodniczącego z przedstawicielami firmy Gegenbauer Polska, podczas którego omówione zostaną bieżące sprawy pracownicze i zasady współpracy Związku z Zarządem firmy. Omówiono sprawę wyborów w Związku i problemy, jakie niewątpliwie wystąpią podczas ich przeprowadzania, co związane będzie z wieloma dniami przestoju w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na zakończenie zebrania ustalono sposób rozprowadzenia wśród członków Związku paczek mikołajkowych. Przewodniczący poinformował o wydrukowaniu jeszcze przed przestojem bezpłatnego kalendarza plakatowego oraz o możliwości nabycia w cenie 7,50 ściennego kalendarza trójdzielnego wydanego przez Region Świętokrzyski NSZZ "Solidarność".
2009-11-28T18:46:08+01:00
W dniu wczorajszym w Starachowicach odbyła niekolejna runda negocjacji pomiędzy związkami zawodowymi a Zarządem MAN-a Bus w sprawie czasu pracy w 2010 roku. W negocjacjach brali udział przedstawiciele związków zawodowych zarówno ze Starachowic jak i z Poznania. Było to już trzecie spotkanie w tej sprawie. Negocjowana jest sprawa tak zwanego elastycznego czasu pracy w starachowickim i poznańskim zakładzie MAN-a. Ma to związek z fatalną sytuacją produkcyjną na pierwsze półrocze 2010 roku. Już dzisiaj wiadomo, że w pierwszym półroczu będzie aż 49 dni (392 godziny) przestoju. Uzgodniono, że dni te będą płatne, ale pracownicy będą je musieli odpracować w drugiej połowie roku. W czasie negocjacji uzgodniono, że pracownicy odpracują 240 godzin a pozostałe godziny będą pokryte częścią premii rocznej za 2010 rok i poprzez zorganizowanie przez pracodawcę w dni przestoju cyklu szkoleń. Na chwilę obecną pozostało jeszcze kilka spornych kwestii, które będą negocjowane podczas kolejnego spotkania. Niestety podpisanie porozumienia nie zapewnia pracy wszystkim pracownikom zatrudnionym w Starachowicach i Poznaniu. W Starachowicach utratą pracy zagrożonych jest około 260 osób. Nie dojdzie jednak do zwolnień grupowych, ale części pracowników nie będą przedłużane umowy o pracę. Jednak jak zapewnił prezes Michael Kobriger zarząd firmy dołoży wszelkich starań, aby jak najbardziej zminimalizować liczbę osób, z którymi zakład nie przedłuży umów.
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Nie boją się pisać. Było podane nazwisko i imię, ale wykropkowałem je ze względu na RODO. Wczoraj o 16:52 w wątku Kierownik
To napisze ktoś o kogo chodzi może o inicjały jak boicie się pisać z nazwiska? Wczoraj o 14:13 w wątku Kierownik
Witam Pracuje w firmie już długo lubie swoją pracę lecz jak pomyślę że wspomniany kierownik będzie znów mną p...Wczoraj o 11:36 w wątku Kierownik
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy