Zmień na ciemny motyw
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już wygodny i nowoczesny rozkład jazdy autobusów MZK w Starachowicach?
- aktualna baza kursów
- wszystkie linie komunikacyjne
- wygodne wyszukiwanie po przystankach, ulicach lub numerach linii
- NOWOŚĆ! Możliwość wydrukowania rozkładu z każdego przystanku oraz dowolnego zestawu linii za pomocą wygodnego kreatora

- wyszukiwarka połączeń
- określisz kiedy chcesz jechać
- wybierzesz miejsce początkowe i docelowe
- system znajdzie połączenie bezpośrednie oraz z przesiadką
- podpowiemy, na którym przystanku się przesiąść lub przejść na pobliski przystanek

Sprawdź sam i nie szukaj już nigdy więcej połączeń biegając po przystankach...
Pon 23 Gru 2019, 17:26
Boże Narodzenie 2019
2019-12-23T17:26:36+01:00
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020 członkom i sympatykom NSZZ „Solidarność” jak również wszystkim pracownikom MAN BUS, PKC GROUOP i APLEONA, a także tym, którzy odwiedzają tę stronę internetową życzy Jan Seweryn przewodniczący NSZZ „Solidarność” w MAN BUS.
Pt 20 Gru 2019, 21:24
Zdjęć: 13
Wigilia Komisji Międzyzakładowej
2019-12-20T21:24:10+01:00
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wigilijne członków Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w MAN BUS. Spotkania takie odbywają się tradycyjnie co roku. Są one okazją do koleżeńskich rozmów, wymiany opinii i poglądów, a także do podsumowania działalności Związku w ciągu kończącego się roku. Przewodniczący Komisji Jan Seweryn przypomniał najważniejsze problemy z którymi Związek musiał się zmierzyć, a także dokonał oceny podjętych działań. Na zakończenie swojego wystąpienia przewodniczący życzył członkom Komisji i ich rodzinom wesołych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia, a także wszelkiej pomyślności w roku 2020. Po życzeniach przewodniczącego związkowcy połamali się opłatkiem.   
2019-12-13T21:02:59+01:00
W dniu 13 grudnia odbyły się uroczystości upamiętnienia rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN BUS na ogrodzeniu firmy wywiesiła banery z napisem „Stan wojenny pamiętamy” i z fotografiami obrazującymi tragiczne wydarzenia jakie miały miejsce w czasie stanu wojennego. Wcześniej „Solidarność” z MAN BUS wywiesiła w znajdujących się na terenie Starachowic wiatach przystankowych wielkoformatowe plakaty obrazujące to, co się wtedy działo. O godzinie 14.30 pod tablicą upamiętniającą działaczy „Solidarności” z FSC, która znajduje się na Budynku Biura Głównego MAN (dawniej FSC) złożono wiązanki i zapalono znicze. Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący Jan Seweryn. Znicze zapalili Jan Dudzic i Jan Radecki. Wiązankę złożyli Jan Seweryn i Sylwia Mirota. Poczet sztandarowy stanowili: Mirosław Górecki, Stanisław Moroń i Krzysztof Staniek. O godzinie 18.00 w kościele Wszystkich Świętych odprawiona została Msza w intencji ofiar stanu wojennego. Po Mszy uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik „Solidarności” i pod tablicę upamiętniającą robotników pomordowanych przez komunistyczne władze PRL. Tam przemówienie wygłosił szef delegatury „Solidarności” Marian Ferenc. Następnie głos zabrała poseł Agata Wojtyszek. Po wystąpieniu pani poseł głos zabrał przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” w MAN BUS Jan Seweryn, który omówił wydarzenia pierwszych dni stanu wojennego w Starachowicach. Następnie pod Pomnikiem i tablicą złożono wiązanki i zapalono znicze. W imieniu naszej organizacji związkowej wiązanki złożyli Jan Seweryn i Krzysztof Staniek. W uroczystości udział brały poczty sztandarowe: NSZZ „Solidarność” w MAN BUS, NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty, Starachowickiej Delegatury NSZZ „Solidarność” oraz Koła Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”. Poczet sztandarowy naszej organizacji stanowili: Waldemar Maciąg, Jan Radecki i Stanisław Moroń. O godzinie 17.00 na pod kamieniem „Solidarności” przedstawiciele Komisja Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty zapalili znicze i złożyli wiązanki.         
Czw 5 Gru 2019, 18:16
Zdjęć: 8
Paczki mikołajkowe
2019-12-05T18:16:01+01:00
Tak jak co roku członkowie NSZZ „Solidarność” otrzymują paczki ze słodyczami. W dniu dzisiejszym paczki wydawane były związkowcom z PKC a jutro odbiorą je związkowcy z MAN i Apleona. Paczki będą wydawane także w dni następne. Paczki, które nie zostaną odebrane, przekazane zostaną jednej ze starachowickich instytucji charytatywnych.  
2019-12-04T12:29:12+01:00
W dniu 2 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Komisji Międzyzakładowej. Jak zwykle pierwszym punktem zebrania było przedstawienie przez przewodniczącego Jana Seweryna informacji z posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”, które się w tym samym dniu odbyło w Kielcach. Na Regionie omawiano sprawę konfliktu w Castoramie, który powstał po zwolnieniu przez zarząd firmy dziewięciu członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Jedną ze zwolnionych jest pracownica sklepu Castorama w Ostrowcu Świętokrzyskim. W obronie zwolnionych związkowców Związek zorganizował akcje protestacyjne. W Warszawie i innych miastach odbyły się manifestacje, a w Ostrowcu rozdawane były ulotki. Przeciwko firmie złożone zostały pozwy sądowe w których zwolnieni domagają się przywrócenia  do pracy. Szef Regionu Waldemar Bartosz poinformował, że utworzone zostało Międzynarodowe Centrum Badania Fenomenu „Solidarności”, którego zadaniem będzie propagowanie osiągnięć Związku i jego wpływ na przemiany polityczne i społeczne w Europie. W dalszej części obrad omawiano sprawę konfliktów w poszczególnych zakładach Regionu. W „Siarkopolu” zarząd firmy zapowiedział zwolnienie 250 pracowników, a także zmiany w zakładowym układzie zbiorowym pracy i różnego rodzaju ograniczenia finansowe dla pracowników uzasadniając te działania trudną sytuacją firmy. Zakładowa „Solidarność” sprzeciwiła się temu i doprowadziła do odwołania prezesa i jego zastępczyni. Jak się wydaje konflikt nie został jednak zażegnany bo czynione są działania, aby znacznie ograniczyć wydobycie siarki co niewątpliwie może mieć wpływ na zatrudnienie i kondycję zakładu. W Odlewni Chemar wciąż istnieje zagrożenie likwidacją firmy z powodu braku płynności finansowej i środków do kontynuowania produkcji. Omawiana była także sprawa zwolnień w MAN BUS i PKC GROUP a także problemy z podwyżkami płacy w APLEONA. Kolejny konflikt to zwolnienie przewodniczącego „Solidarności” w OSM w Końskich i ukaranie naganami dwóch członków tamtejszej Komisji Zakładowej. Kolejna sprawa o której rozmawiano to inicjatywa powołania nadrzędnej struktury nad wszystkimi świętokrzyskimi organizacjami zrzeszającymi obecnych i dawnych działaczy „Solidarności”. Zarząd Regionu przyjął w tej sprawie stanowisko w którym negatywnie ocenił zaproponowane zasady działania tej struktury. Kolejnym tematem była rocznica stanu wojennego i przygotowania do obchodów 40 rocznicy powstania „Solidarności”. Po relacji z posiedzenia Zarządu Regionu przyjęto do Związku nowych członków. Tym razem była to grupa 21 osób. W dalszej części zebrania przewodniczący omówił sytuację w zakładach, które Komisja obejmuje swoim działaniem..........................
Śr 27 Lis 2019, 18:17
Zdjęć: 62
Zbigniew Palacz wyróżniony
2019-11-27T18:17:17+01:00
W dniu 26 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się centralna uroczystość 100 rocznicy powstania Państwowej Inspekcji Pracy. Rocznica miała charakter państwowy. Brali w niej udział przedstawiciele prezydenta, rządu i parlamentarzyści. Najbardziej zasłużeni pracownicy PIP uhonorowani zostali odznaczeniami państwowymi. Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczak odznaczył i uhonorował pracodawców, którzy brali udział w krajowych konkursach dotyczących zapewnienia pracownikom bezpiecznych warunków pracy. Odznaczeni i wyróżnieni zostali także najaktywniejsi zakładowi społeczni inspektorzy pracy. Wśród wyróżnionych szesnastu inspektorów był zakładowy społeczny inspektor pracy z MAN BUS Zbigniew Palacz. W uroczystości udział wziął Jan Seweryn przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” w MAN BUS, która zgłosiła Zbigniewa Palacza do konkursu, a także szef kieleckiej PIP Adam Derza.       
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
Nie można. Dziś o 18:34 w wątku Dzień wolny za 15 sierpnia.
W jaki sposób odpracuje 80 godzin w miesięcznym okresie wypowiedzenia ? - albo w sytuacji gdzie dogadam się z kierown...Dziś o 15:44 w wątku GODZINY - NA MINUS
Witam, A co z tymi co tego dnia byli na zwolnieniu lekarskim, jest to gdzieś uwzględnione że ten dzień wolny mo...Dziś o 12:44 w wątku Dzień wolny za 15 sierpnia.
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy