Zmień na ciemny motyw
Zaloguj przez Facebook
Zaloguj się
Zobacz także: Rozkład jazdy MZK »
Czy widziałeś już nasz dziennik obecności i kalkulator wynagrodzenia, który zapamięta
- kiedy byłeś w pracy, a kiedy na urlopie
- kiedy byłeś chory
- kiedy byłeś na nadgodzinach, a kiedy odbierałeś godziny
i pozwoli
- podsumować ilość wykorzystanego urlopu w ciągu roku
- obliczyć szacowaną wysokość Twojego wynagrodzenia
- obliczyć wysokość potrąceń i dodatków do wynagrodzenia
- obliczyć wysokość premii

Sprawdź sam i zapomnij o zapisywaniu tych danych w zeszycie...
2016-05-03T18:17:19+02:00
W Starachowicach tak jak co roku obchody Święta uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Marek Janas. Ksiądz Janas wygłosił także homilię w której nawiązywał do Trzeciomajowego Święta. Po Mszy dzieci ze starachowickich szkół nr 10 i nr 13 przedstawiły krótki program artystyczny. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości gdzie prezydent Starachowic Marek Materek i poseł Krzysztof Lipiec wygłosili okolicznościowe przemówienia. Odczytany został także list od wojewody Agaty Wojtyszek. Po wystąpieniach oficjeli delegacje organizacji społecznych, politycznych, związkowych i starachowickich szkół złożyły pod Pomnikiem wiązanki. W imieniu naszej Komisji wiązankę złożyli: Małgorzata Żłobecka, Jan Seweryn i Andrzej Kępiński. W uroczystości udział wzięło wiele pocztów sztandarowych. Poczet naszej Komisji stanowili: Krzysztof Wójtowicz, Jan Dudzic i Mirosław Górecki. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty.          
Pon 2 Maj 2016, 9:16
Majowe Święta
2016-05-02T09:16:58+02:00
Dzisiaj – 2 maja – przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Jutro – 3 maja – jest Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W tych dniach wywieszamy białoczerwone flagi, aby okazać nasz szacunek dla naszej Ojczyzny i pokazać, że jesteśmy Polakami. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzony został ustawą z 20 lutego 2004. Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowione zostało w 1919 oraz ponownie w 1990. W Starachowicach obchody Święta Trzeciego Maja rozpoczną się jutro o godzinie 9.45 Mszą Świętą w kościele Wszystkich Świętych. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Pomnik Niepodległości gdzie zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze. Zapraszam na tę uroczystość.  
Nie 24 Kwi 2016, 13:03
Zdjęć: 83
Szkolenie związkowe - 22.23.04.2016
2016-04-24T13:03:39+02:00
W dniach 22 i 23 kwietnia członkowie naszej Komisji Międzyzakładowej uczestniczyli w szkoleniu, którego tematem był rozwój Związku. Szkolenie było kontynuacją poprzednich szkoleń i miało na celu przypomnienie nabytej wiedzy oraz ocenę jak przełożyła się ona na wzrost uzwiązkowienia. Szkolenie prowadził ekspert Komisji Krajowej Janusz Zabiega. Oprócz wykładów odbywały się także zajęcia praktyczne, które miały na celu zastosowanie wiedzy teoretycznej w zainscenizowanych sytuacjach. Nabyta przez uczestników szkolenia wiedza pozwoli na wzrost skuteczności działalności związkowej, co powinno skutkować zwiększeniem uzwiązkowienia.  
2016-04-15T08:33:41+02:00
Wyjątkowo w drugi a nie w pierwszy czwartek miesiąca odbyło się w dniu 14 kwietnia zebranie Komisji Międzyzakładowej. Pierwszym punktem zebrania było przyjęcie do Związku 9 nowych członków. Następnie przewodniczący Komisji Jan Seweryn omówił sytuację w poszczególnych zakładach objętych działaniem Komisji Międzyzakładowej. W MAN produkcja jest w tej chwili na poziomie 8 autobusów, ale już pod koniec maja wzrasta do 9 autobusów a w połowie czerwca do 10 autobusów dziennie. Przewidywany jest dalszy wzrost produkcji do 12 autobusów plus 3 tak zwane grupy podłogowe. Na różnych wydziałach dochodzi do nieprzestrzegania przez kierowników Porozumienia o elastycznym czasie pracy. Chodzi głównie o nieprzestrzeganie harmonogramów pracy. Związek już w tej sprawie interweniował. Premia koncernowa wypłacona będzie w wysokości 30% średniej płacy pracownika z trzech miesięcy. Burzliwą dyskusję wywołała sprawa podpisania Regulaminu wypłaty dobrowolnego dodatku w roku 2016. Dużo kontrowersji budzi sprawa niejednakowego rozliczania czasu pracy poszczególnych pracowników. Okazuje się, że w roku 2015 część pracowników odpracowała wszystkie dni minusowe a część nie odpracowała. Jednak dobrowolny dodatek wszyscy wzięli w jednakowej wysokości. Ci którzy odpracowali wszystkie dni czują się poszkodowani. Następnie przewodniczący omówił przebieg spotkania tak zwanego Gremium Informacyjnego, które odbyło się dwa..
Nie 10 Kwi 2016, 10:33
Zdjęć: 8
Upamiętnili Matkę „Solidarności”
2016-04-10T10:33:08+02:00
Pod tablicą poświęconą Annie Walentynowicz, która jest usytuowana na placu przykościelnym kościoła Świętej Trójcy związkowcy z „Solidarności” z MAN złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Wiązankę w imieniu Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w MAN złożył przewodniczący Komisji Jan Seweryn. Anna Walentynowicz zwana Matką „Solidarności” zginęła sześć lat temu – 10 kwietnia 2010 roku – w katastrofie smoleńskiej. Tablica poświęcona Annie Walentynowicz odsłonięta została w ubiegłym roku. Jej fundatorem jest Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w MAN. Warto wspomnieć, że Anna Walentynowicz była w Starachowicach przynajmniej dwa razy. Pierwszy raz było to w 1988 roku podczas uroczystości pogrzebowych Jana Piwnika „Ponurego”, które odbywały się w czerwcu tego roku w Wąchocku. Drugi raz była wraz z Andrzejem Gwiazdą i Andrzejem Kołodziejem na zaproszenie związkowców MPK. 
Sob 9 Kwi 2016, 21:03
Zdjęć: 32
Krwiodawcy uhonorowani
2016-04-09T21:03:10+02:00
W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość, podczas której członkowie działającego przy Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w MAN STAR Trucks & Buses Autonomicznego Klubu Honorowego Dawcy Krwi zostali odznaczeni odznaczeniami Polskiego Czerwonego Krzyża. W spotkaniu brali także udział ci krwiodawcy, którzy oddali w roku ubiegłym krew co najmniej trzy razy. Wszyscy uczestnicy spotkania obdarowani zostali prezentami ufundowanymi przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność”.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uroczyste wręczanie odznaczeń i upominków jest organizowane przez NSZZ „Solidarność” już od kilku lat i ma na celu podziękowanie w ten sposób krwiodawcom za ich uczestnictwo w tak szczytnej akcji jaką jest krwiodawstwo.  Działający przy Komisji Międzyzakładowej Klub Krwiodawców liczy ponad 100 osób.  
Załóż konto Nie pamiętam hasła
Solidarność w
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Ostatnio dodane
Ostatnio na forum
a inni ludzie co naprawdę potrzebują czaem tak przyjść do pracy też nie będą mogli bo pan interweniuje w tych spr...Wczoraj o 19:59 w wątku Daf
Rozmawiałem z kierownikiem Nowakiem. Zapewniał mnie, że to się więcej nie powtórzy. Zobaczymy czy tak będzie. Gdy...Wczoraj o 14:24 w wątku Daf
Moze by któryś kierownik ruszył tyłek i zareagował na ten burdel w łazienkach powinno sie karac za niszczenie ...Wczoraj o 12:43 w wątku "łazienka" na hali 60 od strony dźiewiątki
Statystyki
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy
Teraz online
Celinaklamczynska
Top tygodnia
Dostęp do tych informacji mają tylko zalogowani użytkownicy