Dzisiejsze rozmowy w sprawie podwyżki płacy w PKC zakończyły się właściwie niczym. Przedstawicielki pracodawcy podtrzymały swoje stanowisko, czyli podwyżkę płacy zasadniczej o 80 zł. i podniesienie dodatku frekwencyjnego o 30 zł. „Solidarność” domaga się, aby całość podwyżki (110 zł.) było włączone do płacy zasadniczej. Ponadto związkowcy postulują, aby podwyżka była w jednakowej wysokości dla wszystkich pracowników bez względu na to jaką pracę wykonują i jakie stanowisko zajmują. Związek domaga się także włączenia 2% premii do płacy zasadniczej. Przedstawicielki pracodawcy mają się odnieść do postulatów „Solidarności” w najbliższy piątek. Związek zapowiedział, że brak satysfakcjonujących rozwiązań może spowodować akcją protestacyjną.
Wt 9 Kwi, 19:11