W niedzielę 31 sierpnia odbyła się uroczystość 28 rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". Z tej okazji w kościele Wszystkich Świętych odprawiona została Msza Święta, w której udział wzięli obecni i dawni działacze Związku a także poczty sztandarowe "Solidarności" z MAN-a, Emerytów i Rencistów, Delegatury, Pracowników Oświaty, Światowego Związku Armii Krajowej i Szkoły Podstawowej nr 2. Poczet sztandarowy NSZZ "Solidarność" z MAN-a stanowili: Krzysztof Wójtowicz, Mirosław Górecki i Zbigniew Palacz. Po mszy złożono wiązanki pod tablicą poświęconą robotnikom pomordowanym przez komunistów. W imieniu "Solidarności" z MAN-a wiązankę złożył przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Jan Seweryn. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu a także poseł Krzysztof Lipiec.
Nie 31 Sie 2008, 11:01